SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Tabak, Çatal, Kaşık

BEBEK TABAK, ÇATAL, KAŞIK

Bebeğiniz doğduğundan beri her gün başka bir aşamayı geçersiniz. Gülümsemesi, oturması, emeklemesi, konuşması derken büyümesini keyifle izlersiniz. Sizi belki de en zorlayan kısımlardan birisi de ek gıdadır. Bebekler her yeni alışkanlıkta olduğu gibi ek gıdaya da zamanla alışır. Ufaktan tadımlara başladığınız bebeğiniz, zamanla sizinle aynı yemekleri yemeye başlar. Her bebek maalesef iştahlı olmayabilir. Siz de ek gıdayı daha keyifli geçirmek için alışverişe çıkıp bebek tabak, çatal, kaşık gibi beslenme gereçleri alırsınız. Artık o kadar renkli ve neşeli beslenme gereçleri var ki, bebeğinizin ek gıda ve daha sonraki beslenme süreci daha keyifle geçecek.

Bebekler Neden Özel Beslenme Gereçlerine İhtiyaç Duyar?

Bebeklerin ciltleri çok hassastır ve en ufak bir temasla kızarabilir ve hatta tahriş olabilir. Ek gıdaya geçtiğinizde, küçük bebeğinize kendi kullandığınız kaşıklarla yemek yedirmek bazen mümkün olmayabilir. Çelik kaşıklar daha çok küçük olan bebeğinizin ağız kenarlarını tahriş edebilir. Bu yüzden, daha çok kimyasal içermeyen silikon ya da plastik kaşıklar ile bebeğinizin hem ağız içi hem de ağız dışının tahrişini engelleyebilirsiniz. Biraz daha büyüyen bebeğiniz çelik kaşıkları kullanabilirken yine kendi kullandığınız kaşıklar minik bebeğinizin ellerine uymayacağından yemeğini rahat yiyemez.

Porselen ve cam tabaklar ilk aşamada bebeğinizin güvenliği için uygun değildir. Her şeyi yere fırlatma eğiliminde olan bebekler için silikon ve plastikten yapılan tabak takımları ile yemek yedirmek daha güvenilir olacaktır. Bu sayede bebeğinizin önüne tabakları koyabilir, kendi kendine yemesine gönül rahatlığıyla izin verebilirsiniz. Ayrıca birçok renk ve desende olan bu neşeli tabaklar ile bebeğinizin yemeği daha eğlenceli hale gelecek.

Beslenme Gereçleri Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bebeğinizin her eşyasında olduğu gibi beslenme gereçlerinin de kimyasallardan arınmış ham maddelerden üretilmiş olması gerekir. Gün içinde birçok kez kullanacakları bu eşyaların BPA, PVC ya da Ftalat içermemesine dikkat edin. Kırılma ihtimaline karşı dayanıklı malzemeden üretilmesi de ayrıca önemlidir. Keskin kenarlarının olmamasına ve bebeğiniz tarafından kolayca kavranabilir yapıda olmasına dikkat edin. Çelik olan çatal ve kaşıkların paslanmaz olması ve çok uzun sivri uçlarının olmaması bebeğinizin güvenliği için önemlidir. Kaşıkların bebeğinizin yaşına uygun olup olmamasına mutlaka dikkat edin. Çok büyük mama kaşığı ile yemek yedirmeye çalışırsanız bebeğiniz gıdayı reddedebilir. Kaşık ve çatalların tutuşunun bebeğinizin eline uygun olması da yemeğini kendi kendine yemesini teşvik eder.  Bulaşık makinesinde yıkanabilen ya da sterilizasyona uygun olan ürünleri seçerek daha kolay temizlik ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bölmeli tabak modellerini seçerek bebeğinize hem aynı anda birçok yiyeceği verebilir hem de bu yiyeceklerin birbirine karışmamasını sağlarsınız. Özellikle altı vakumlu olan bölmeli tabaklar ile bebeğinizin tabağı devirmesini engellersiniz. Hatta ebebek’te bulacağınız içindekini dökmeyen eğlenceli tabak ile yemeklerin büyük bir çoğunluğu tabağın içinde kalır ve ziyan olmaz.

Mama Seti ile Bebeğinizin Tüm Beslenme Gereçleri İhtiyacını En Sağlıklı Şekilde Karşılayın

ebebek’te bulacağınız mama setleri bebeğinize aynı anda tüm yiyecek ve içeceklerini sunabilirsiniz. İçeriğinde bölmeli tabak, kase, çatal, kaşık ve bardak bulunan bu mama setleri doğal ve çevre dostudur. PLA ismi verilen %100 mısır maddesinden üretilen bu ürünler sayesinde bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz. BPA, plastik ve petrol bazlı madde içermemesinin yanında geri dönüşüme uygunluğu sayesinde çevreyi de düşünen bebek mama seti çeşitleri kırmızı, mavi, yeşil ve pembe seçenekleriyle ebebek’te!

Büyüyen çocuğunuz için porselen takım almak istiyorsanız yine doğru adrestesiniz! ebebek’te bulacağınız porselen mama seti ile bebeğiniz özgürce yemek yemenin keyfine çıkaracak. ebebek’te en çok satılan ürünler arasına giren bu setteki kahvaltı tabağı, kase ve bardağa çok uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Balık, kuzu ve aslan temalı desenleri sayesinde bebeğiniz hemen sofraya oturmak isteyecek.

Hem Kaliteli Hem de Uygun Fiyatlı Ürünler ile ebebek Hizmetinizde!

Bebeğinizin ek gıda macerası hem sizin hem de bebeğiniz için stresli geçmesin. Hayvan desenli tabaklar, uçak şeklinde kaşıklar ya da şirin çatallar ile bebeğiniz yemek yerken daha mutlu olacak. Her bütçeye uygun en kaliteli markaların bebek tabak, çatal, kaşık setlerini ve kampanyalı fiyatları kaçırmamak için ebebek’e gelin!