SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Uyku Tulumu

BEBEK UYKU TULUMU

Anne olduğunuz andan itibaren, gün içinde bebeğiniz de siz de çok yorulursunuz. Gün sonunda, akşam olup da bebeğiniz uykuya daldığında nihayet siz de uyuyup, dinlenme şansı bulursunuz. Ancak bebeğiniz ister yanınızda ister kendi odasında uyusun, siz uyurken üstünü açabilir. Bu gerçeği bilmeniz gece boyunca huzursuz olup, sürekli uyanıp bebeğinizin üzerini kontrol etmenize sebep olacaktır. Tabi çok sık uyanmanız ve aklınızın sürekli bebeğinizde kalması uyku kalitenizi ciddi anlamda düşürür. Bebeğinize alacağınız yaşına uygun bir bebek uyku tulumu ile geceleri üzerini açması problemini çözebilirsiniz.

Uyku Tulumu Bebek İçin Neden Önemli?

İnsan vücut sıcaklığı ortalama 36,5 ile 37 derece arasında iken, normal şartlarda oda sıcaklığı ortalama 24 derecedir. Isının daima sıcaklığı yüksek olan yerden, düşük olan yere doğru akan bir enerji olduğu gerçeğini düşünürsek; vücudumuz gün içinde sürekli dışarıya ısı verir. Kıyafetlerimiz ise gün içinde vücudumuzun ısı yalıtımını yapan ürünlerdir. Özellikle geceleri oda sıcaklığı daha da düşer, vücudun ısı kaybı artar ve daha çok üşürüz. “Uyuyanın üstüne kar yağarmış” sözünün temeli de bu olaya dayanır. Bu nedenle gece yatarken üzerimizi bir örtü ile örtme ihtiyacı duyarız.

Bebekler uyurken sıklıkla üzerini açar ve bu durum bebeğimiz üşütüp hasta olmasına sebep olabilir. Uyku tulumu kullandığınızda, miniğinizin üzerine başka bir şey örtmeye gerek kalmaz. Örtü yoksa üzerini açma problemi de yok demektir. Ayrıca uyku tulumu bebeğin gece boyunca daha az hareket etmesini, dolayısıyla daha az uyanmasını sağlar. Böylece uyku tulumu bebek için iyi bir uykuyu, sizin için de huzurlu bir geceyi garanti eder.

Bebek İçin Uyku Tulumu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uykuyu garanti etmek adına aldığınız bebek uyku tulumu, doğru ürün tercihi yapılmadığında ters etki yaparak, bebeğinizin uykularını bölebilir. Alacağınız uyku tulumu mutlaka pamuk, keten ya da bambu gibi doğal malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Sentetik malzemeler bebeğinizi terletir. Terleyen bebek ise huzursuz olur ve gece boyunca sık sık ağlar. Bebek için uyku tulumu alırken ürünün bebeğinizin yaşına uygun olması gerekir. Ayaklarından ya da omuz kısmından bebeğinizi sıkıştırıp huzursuz etmemelidir. Ürünün alt değiştirmeye uygun olması da önemli bir kriterdir. Alt kısmında geceleri rahatlıkla bez değiştirmeye olanak sağlayan çıtçıt ya da fermuar olmalıdır.

Her bebek uyku tulumu, her mevsime uygun olmaz. Alacağınız ürün yazın terletmeyip, kışın üşütmemelidir. İşte size mevsimine uygun uyku tulumu seçebilmeniz için bazı öneriler.

Kışlık Bebek Uyku Tulumu

Kış mevsiminde kullanmak için alacağınız ürünün kolları uzun ve iç kısmı dolgulu olmalıdır. Dolgu malzemesi doğal pamuk ya da elyaf olan ürünleri kullanılabilirsiniz. Eviniz kaloriferli ise çok kalın bir ürün almanıza gerek yok, ancak sobalı bir evde oturuyorsanız biraz daha kalın ve kolları ribanalı ürünleri tercih etmenizde fayda var. Kışlık bebek uyku tulumu, bebeğinizin üzerini güvenle örterken sizi de gece boyunca bebeğinizin üşüyüp üşümediği konusunda tasalanmaktan kurtarmış olur.


 

Yazlık Bebek Uyku Tulumu

Üşütmenin miniğinizi hasta ettiği gibi terlemenin de hasta edebileceğini aklınızdan çıkarmayın ve ürün seçiminizi ona göre yapın. Yazın uzun kollu yerine, omuzdan askılı, ince dolgulu ve pamuklu ürünler tercih etmelisiniz.

Erkek Bebek Uyku Tulumu

Erkekler için; hem alt kısmı kundak tipi olan hem de iki bacağın ayrı geçirildiği pantolon tipi uyku tulumu modelleri mevcuttur. Hangi tip olursa olsun erkek bebek uyku tulumu seçerken alt kısmından açılıp, bebeğinizi rahatça bezleyebileceğiniz ya da tuvalete rahat götürebileceğiniz bir model olmalıdır. Mavi, yeşil, sarı, turuncu, beyaz renklerde ve desen baskılı tulumlar erkek bebek annelerinin en çok tercih ettiği ürünlerdendir.

Kız Bebek Uyku Tulumu

Kızlar için de yine altını rahatça değiştirip, tuvalete rahat götürebileceğiniz, alttan açılan kundak ya da pantolon tipi modeller mevcuttur. Anneler kız bebek uyku tulumu seçerken daha çok pembe, sarı, mor, lila, yeşil, beyaz renkleri ve desen baskılı ürünleri tercih ediyorlar.

Fiyat ve Marka Seçenekleri

Bebeğinizin yaşına, kullanacağınız mevsimin özelliklerine ve bebeğinizin ilgi alanlarına uygun model, renk ve desenlerde bebek uyku tulumu çeşitlerini ebebek mağazalarından satın alabilirsiniz. Bebek uyku tulumu fiyatları konusunda endişe duymanıza gerek yok, her bütçeye uygun fiyatlar sadece ebebek’te!