SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Sandaletleri

BEBEK SANDALETLERİ

Tüm kış boyunca minik ayaklar botlarda hapsoldu. Bebeklerimizin ayaklarına hafif ve havadar bebek sandaletleri giydirebilmek için tüm kış bekledik. Parka gitmek, en sevdiğiniz oyun olan kum havuzunda oynamak veya plajda rahatça dolaşabilmek için yazlık ayakkabıları güncelleme zamanı geldi.

Yürüyüşe Yeni Katılanlara Alabileceğiniz Sandaletler

Minik bebeğiniz, emekleme evresinden sonra artık ilk adımlarını attı. Yavrunuz ilk adımları attıktan sonra artık gerçek ayakkabıların alınma zamanı geldi. Neşe kaynağınız bebeğiniz için alacağınız ilk çocuk sandaletleri; esnek, kaymaz tabanlı ve ayağının üstünü kavrayacak şekilde seçilmelidir. Böylece seçeceğiniz ortopedik sandaletler, onun ayaklarını açık havada ve kaygan yüzeyler gibi tehlikeli olabilecek yerlerde korur.

Görünüş Sizi Aldatmasın

Birbirinden harika sandaletler bebeğinizin iyi görünmesini sağlamak için tasarlanmıştır, ancak bu mutlaka bebeklerinizin ayakları için iyi oldukları anlamına gelmez. Ayak sağlığını düşünmeden miniklerinizin ayağını modaya feda etmek birçok sağlık sorununa yol açabilir. Bu durum ayakta şekil bozukluklarına, nasırlaşma, hatta ayak ve bel ağrısı gibi kronik sorunlara yol açabilir. Bebeğinizin minik ayakları için, konforlu ve sağlıklı olan yazlık çocuk sandaletleri seçmenizde yarar vardır.

Kızlarınıza ve Oğullarınıza Birbirinden Şık Sandalet Seçenekleri

Piyasada birbirinden çeşitli ve albenisi olan bebeğinize uygun sandaletlere rastlamak mümkündür. Kız bebek sandaletleri kırmızı, narçiçeği, pembe ve tonlarındaki renklerle karşınıza çıkarken erkek bebek sandaletleri ise turkuaz, lacivert, mavi ve tonlarında beğenilerinize sunulmaktadır. Erkek bebeklerinki araba, çeşitli hayvan figürleri ve sevilen çizgi film karakterlerinin baskılarıyla satışa çıkarken, kız bebek sandaletleri ise çiçek, fiyonk, püskül ve kızınızın sevdiği çizgi film karakterlerinin figürlerinin baskıları ile sizlerin seçimini beklemektedir. Ayrıca hem kızlarınızın hem de oğullarınızın seveceği ışıklı çocuk sandaletleri de mevcuttur. Bebeğinize sandalet satın alırken görüntüsünün sizi etkilememesi pek kolay olmayacaktır. Oysaki bu sandaletleri sadece sevimli göründükleri için almak büyük bir hatadır. Kızlarınızın ve oğullarınızın ayak sağlığına uygun ortopedik olanları almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Yaz İçin Bebeğinize ve Çocuğunuza Alacağınız Sandaletleri Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Özellikler

Çocuğunuza sandalet alırken ayak tabanının ucunda biraz yer kalmasına özen göstermelisiniz. Böylece bebeğinizin minik ayakları, sandaletin içinde sıkışmaz. Öte yandan, eğer bebek sandaletleri olması gerekenden büyükse, bebeğiniz minik pembe topuklarını sandalete sürterek sıyıracak ve yara yapacaktır. Yavrunuzun ilk sandaletlerini bebeğinizi de yanınızda götürüp deneyerek almanız daha iyi olabilir.

Sert Tabanlar Bebeğinizin Ayak Sağlığını Olumsuz Etkiler

Çok düz ve sert tabanlı, ortopedik olmayan çocuk sandaletleri seçerseniz bebeğinizin ayak sağlığını olumsuz yönde etkileyebilirsiniz. Sert tabanlar, çocuğunuzun topuklarında, bacaklarında ve sırtında aşırı gerginlik yaratabilir. Uzmanlar, ayaklar üzerindeki baskıyı hafifletmek için yeterli bir yumuşaklıkta ayak tabanı seçilmesi ve ortopedik bebek sandaletleri alınması gerektiğini önerir. Bu yüzden ortopedik sandaletleri satın alırken ilk yapmanız gereken şey tabanları bükmek olsun. Tabanlar esnek ve pürüzsüz ise bebeğiniz için uygun bir seçim yapmış olacaksınız. Tabanın iç kısmı yürüyüş esnasında bebeğinize konfor sağlamalıdır. Ortopedik sandaletlerdeki kauçuk taban, iyi çekiş sağlayarak bebeğinizin ayağını kaydırmayacaktır. Kısacası sandaletler, asla sert olmamalıdır.

Sandaletlerdeki Kemerler Ayakları İyice Kavramalıdır

Bebekleriniz ve çocuklarınız için üretilen sandaletler ağırlık olarak daha hafif ve daha esnek olacak şekilde tasarlandığından, bazen kemer desteği yetersiz kalabilir. Bebeklerinizin ayak yapısını koruyabilecek iyi bir ayak desteğine sahip sandalet seçmek ayak sağlığını korumak için çok önemlidir. Ayarlanabilir bir kemer desteğine sahip bebek sandaletleri ayaklarını güzelce kavrayacak ve anatomik desteği verecektir. Üst kısımları ise kaliteli deriden, nefes alan tekstil ve kanserojen madde içermeyen kauçuk gibi malzemelerden üretilmelidir.

Yavrunuza Sandalet Satın Alırken Uzman Tavsiyesi İşinize Yarayacak

Bebek sandaletleri satın alırken rahatlık ve bebeğin ayağına uyum düşüncesi hâkim olmalıdır. Minik ayaklarla sandaletleri deneyebileceğiniz bir mağazaya gitmek ve ayakkabı satıcısından uzman tavsiyesi almak her zaman iyi bir fikirdir. Bebeğinizle eğlenceli ve keyifli bir yaz geçirmek ve gereksiz ayak problemlerinden muzdarip olmanızı önlemek için ebebek’e gelerek mükemmel bir sandaletin satın alınması hakkında bilgi edinebilirsiniz.