SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Çarşaf

BEBEK ÇARŞAF

 

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümelerindeki en büyük etkenlerden biri uykudur. Uyusun da büyüsün diye büyüklerimiz boşuna dememişlerdir. Her bebeğin uyku düzeni farklı olsa da bebeklerin rahat uyuyabilmesi için gerekli ortamın özellikleri pek değişmez. Aslında bu durum biz yetişkinler için de geçerlidir. Hepimiz rahat bir yatakta temiz ve yumuşak bir çarşafın verdiği mutluluk hissiyle çok daha rahat uyuruz. Bu nedenle alacağınız bebek çarşaf ürünlerinin kaliteli olması oldukça önemlidir.

 

Bebeklerin Çarşafları Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir?

 

En sık zaman geçirdiğimiz yerlerden biri yataklarımızdır. Bu süre bebeklerimiz için neredeyse günün tamamını kapsamaktadır. Bu nedenle, yatakların hijyeni ve rahatlığı anne-babalar için ön planda olmalıdır. Bebekler uyuduklarında hem terlerler hem de kusabilirler. Bu da uzun süre değişmeyen çarşafında zamanla gözle görülmeyen birçok bakteriye ev sahipliği yapmasına izin verir. Bu nedenle, bebeğinizin çarşafını sık sık değiştirmelisiniz. Kışın eğer yatağına kusmamış ya da kirletmemişse en fazla haftada bir yıkayabilirsiniz. Yazın bu süre 2-3 güne kadar inebilir. Çünkü bebeğiniz normalden çok daha fazla terleyecek, daha kısa sürede bakteri oluşumu gerçekleşecektir. Eğer bebeğiniz hastaysa çarşafını daha sık değiştirmelisiniz ki bebeğiniz çok daha çabuk iyileşebilsin. Bu konuda oldukça hassas davranmanız bebeğinizin sağlığı ve uyku düzeni için oldukça önemlidir.

 

Bebek Çarşaflarınızı Mutlaka Yedekleyin!

 

Bebeğinize henüz doğmadan önce birçok giysi ve eşya alırsınız. Bebek çarşafı da bu ürünler arasındadır. Bebeğiniz doğduğunda ise, onun sağlığı açısından büyük önem taşıyan uyku düzenini sağlamak için çarşaflarını sık sık değiştirmek istersiniz. Ancak hem anne olmanın hem de evdeki diğer işlerle ilgilenmenin biraz zor olduğunu itiraf etmekte fayda var. Evinizde bir yardımcınız varsa ne ala; ancak yalnız başınaysanız çamaşır yıkamaya vakit bulmak kolay olmayacaktır. Böyle bir durumda bebeğinizin çarşafını değiştirmeyi ertelemeyi düşünebilirsiniz. Ancak bu durum, bebeğinizin sağlığı için doğru olmayacaktır. Bu nedenle bebeğinizin sağlığını ve rahatlığını riske atmamak için eve bol bol bebek çarşafı istiflemekte fayda var. Böylece o hafta çamaşırlarınızı yıkayamasanız bile bebeğinizin çarşafını değiştirebilir, ona temiz ve sağlıklı bir ortam yaratabilirsiniz.

 

Bebek Çarşafı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Bebeğinize çarşaf alırken ilk dikkat etmeniz gereken şey ürünün ham maddesi olmalıdır. Alacağınız çarşafın %100 pamuktan üretilmiş olmasına özen göstermek gerekir. Sentetik kumaşlardan yapılmış çarşaflar, bebeğinizin cildinin nefes almasını engeller ve bebeğinizin terini emmez. Bu da bebeğinizin daha çok terlemesine yol açarak huzurlanmasına sebep olur. Bebeğinize çarşaf satın alırken daha renkli olanları da tercih edebilirsiniz. Ancak ürünün boyasının kanserojen madde içermediğinden emin olmalısınız. Bebek lastikli çarşaf modelleri ise kullanım kolaylığı sebebiyle ilk tercihiniz olabilir.

 

Bebek çarşafınızı yıkarken iyice temiz olsun diye çamaşır suyu kullanmamalısınız. Ürünü kaç derecede ve hangi programda yıkamanız gerektiği muhakkak üzerinde yazıyordur. Genellikle 30 derecede narin yıkamada yıkanan çarşaflar yeterli derecede temiz olacaklardır. Ancak makineye atarken başka koyu giysilerinizle ve diğer kirli çamaşırlarınızla atmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca hem buruşukluğu önlemek hem de içinizi rahatlatmak için düşük ısıda ütü yapabilirsiniz.

Bebek Çarşaf Ölçüsü Nedir?

 

Bebeğinize alacağınız rengârenk çarşafları alırken sizi düşündüren bir başka şey de bebek çarşaflarının ölçüsüdür. Satın alacağınız çarşafın ölçüsünü mutlaka inceleyiniz ve bebeğinizin yatağına uygun olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Genellikle bebek çarşaf ölçüsü 70x130 cm ya da 70x135 cm olmaktadır. Ancak yine de satın alırken kontrol etmenizde fayda vardır.

 

Renkli Renkli Bebek Çarşafları ebebek’te!

 

Hem kız hem de erkek bebeğinize uyacak renklerdeki lastikli bebek çarşaf modelleri ebebek’te sizlerle! Uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz bu çarşafları, şanslıysanız %50 indirimle satın alabilmeniz de mümkün! Birden fazla ürünü sepete atmayı unutmayın ki miniğinizin çarşafı hep temiz kalsın.