SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Lohusa Külodu

LOHUSA KÜLODU

Annelerin doğumdan önce yaptığı bazı hazırlıklar vardır. Doğum sırasında ve doğum sonrasında kullanılacak eşyalar hazırlanır. Eski çamaşırlar annelerin üzerine olmayacağından, farklı özelliklere sahip çamaşırlar kullanılır. Doğumdan sonraki 40 günü kapsayan döneme lohusa denir; fakat lohusa külodu yalnızca bu dönemde kullanılmak üzere tasarlanmış bir çamaşır türü değildir. Doğumdan yaklaşık 2 ay önceden itibaren kullanılmaya başlanabilir.

Lohusa külodu normal külotlara göre çok daha esnek ve pamukludur. Hamilelik sırasında alınan kilolara karşı rahatlıkla bedene uyum sağlar. Genişleyen karnı sıkmadan sararak iç çamaşırı olma özelliğini bozmaz; fakat rahatsızlık da vermez. Aynı zamanda pamuklu yapısı sayesinde terleyen vücuttan nemi emer ve annede rahatsızlık oluşturacak durumların önüne geçer.

Lohusa Külodu Modellerindeki Özelliklere Dikkat!

Lohusa külotları temel olarak iki ana kategoriye ayrılır. Tek kullanımlık ve çok kullanımlık olarak satın alınabilecek bu ürünlerin, üretildiği malzemeye göre de değişik özelliklere sahip olabileceği bilinmelidir. Genel olarak tüm lohusa külodu modelleri anti-bakteriyel özelliklere sahiptir; fakat kullanım şekline göre farklı özelliklere de sahip olabilirler.

Farklı lohusa külodu modellerinden bahsedecek olursak lohusa külotları tek kullanımlık ve çok kullanımlık olarak ikiye ayrılır. Tek kullanımlık lohusa külotları ince yapıdadır ve kullan at şeklinde tasarlanmıştır. Daha sonra bu külotların kullanım amacına daha detaylı değineceğiz. Çok kullanımlık lohusa külotları ise tekrar tekrar yıkanıp kullanılabilir özelliktedir. Daha kalın yapıları sayesinde yıkanmalarda bozulma durumu olmaz. Nem ve sıvı emicilik özellikleri çok daha yüksektir. Tek kullanımlık modellere göre daha kalın olmalarına rağmen onlara yakın derecede bir esneklik sağlarlar.

Tek Kullanımlık Lohusa Külodu Kullanım Açısından Kolaylık Sağlıyor

Yeni doğum yapan kadınların bazen vajinal akıntıları olabilir ve bu akıntılar lohusalık dönemi boyunca sürebilir. Bu dönemde kullanılmak üzere lohusa külotları üretilmiştir; ancak lohusa külotları normal iç çamaşırları gibi değildir. Genelde tek kullanımlık lohusa külodu olarak satışa sunulur. Tek kullanımlık olma özellikleri ve uygun fiyatlarıyla farklı bir amaca hitap eder. Fiyat konusunda daha sonra tekrar değineceğiz; ancak tek kullanımlık olmalarının amacına biraz değinelim.

Tek kullanımlık olan lohusa külotları, kullan at şeklinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Tek kullanımlık külotlar, doğumdan sonraki dönemde dikiş kanamaları ve vajinal akıntılar gibi durumlarda kan ve akıntıların kıyafetlere akmasına karşı duvar görevi görür. Bu gibi durumlarda tekrar yıkanmasına gerek duyulmaz ve atılır. İnce yapılı olurlar. Çok esnektirler ve vücuda muhteşem uyum sağlarlar.

En Uygun Lohusa Külodu Fiyatları Ebebek’te

Tek kullanımlık ve çok kullanımlık olarak ikiye ayrılan lohusa külotları, geniş ürün yelpazesi ve çeşitleriyle farklı fiyat aralıklarında satın alınabilir. En çok bilinen markaların farklı ürünleri ebebek’te uygun fiyat aralıklarında satışa sunulmuştur. Lohusa külodu fiyatları bütçeleri çok zorlayacak düzeyde değildir. Kullanım kolaylığı ve rahatlığı düşünülürse uygun fiyatlı oldukları dahi söylenebilir.

Tek kullanımlık olan paketlerin içinde 5 adet külot bulunmaktadır. Tek kullanımlık olmasına karşın uygun fiyatıyla karşımıza çıkan bu ürünün yanında, yine bu markanın bir diğer ürünü olan çok kez kullanılabilir lohusa külodu da uygun fiyatıyla karşımıza çıkmaktadır. Çok kullanımlık paketin içinden de 4 adet külot çıkmaktadır.

Lohusa Külodu Kullanımı

Lohusa külotları, hamileliğin 5. veya 6. aylarından itibaren kullanılmaya başlanabilir. Bu dönemde alınan kilolar yüzünden daha önce kullanılan iç çamaşırları dar gelir. Vücudu sıkan çamaşırlar hem rahatsızlık yaratır hem de vücudu çok sarmaları ve sıkmaları durumunda bebeğe dahi zarar verebilir. Bu yüzden annelere lohusa külodu kullanımı önerilmektedir. Alınan kilolara karşı esnek yapılarıyla çok kolay uyum sağlayan lohusa külotları rahatlık sağlar. Aynı zamanda beden büyüdükçe yeni çamaşırlar alınmasına da gerek duyulmaz.

Doğumdan sonraki 15-20 gün boyunca tek kullanımlık olan modellerin kullanılması önerilir. Devam edebilecek vajinal akıntılar, dikiş kanamaları gibi durumlarda kirlenen lohusa külotları hijyenik olmayabilir. Bu durumlarda kullan at modeller çok daha uygundur. Doğumdan önceki dönemlerde çok kullanımlık olan modeller tercih edilebilir.

Hastane Çantasında Lohusa Külodu Şart!

Doğum öncesinde kadınlar, doğum sonrası için doğum ve hastane çantası gibi lazım olabilecek ürünleri bulunduran çantalar hazırlarlar. Annelerin hastane çantasında mutlaka ve mutlaka bulunması gereken ürünlerden biridir lohusa külodu. Doğumdan önce ve sonra kullanılabilecek bu ürün, hayatınızda birçok kolaylık sağlayacaktır. Bu ürünler, aldığınız kilolara ve akıntılara karşı tam bir uyum ve koruma sağlarlar. Size de bu sorunlar yerine bebeğinizi düşünmek için zaman kalır!