İçeriğe Geç

Bebek Bisikletleri


24 ürün bulundu
İlk Aracım 8025
59,90 TL
Dolu İlk Aracım 8025
4.109375 32 YORUM
Minnie Ayarlanabilir Kask Dizlik Seti
99,90 TL
Disney Minnie Ayarlanabilir Kask Dizlik Seti
Sadece 1 stok var.
2 In 1 Scooter
129,90 TL
baby&toys 2 In 1 Scooter
5.0 1 YORUM
Mini Scooter
69,90 TL
Pilsan Mini Scooter
4.4 15 YORUM
İlk Arabam
89,90 TL
Fisher Price İlk Arabam
3.9047619047619047 21 YORUM
İlk Bisikletim
79,90 TL
baby&toys İlk Bisikletim
4.5 29 YORUM
Döner Koltuklu Bisiklet
399,00 TL
baby&toys Döner Koltuklu Bisiklet
4.746376811594203 69 YORUM
Pedallı Happy Herby Araba
149,90 TL
Pilsan Pedallı Happy Herby Araba
5.0 1 YORUM
Sadece 3 stok var.
Max Scooter
129,90 TL
baby&toys Max Scooter
4.0 1 YORUM
Max Scooter
129,90 TL
baby&toys Max Scooter
4.0 1 YORUM
Sadece 5 stok var.
Galaxy 3 İn 1 Ebeveyn Kontrollü Bisiklet
199,00 TL
baby&toys Galaxy 3 İn 1 Ebeveyn Kontrollü Bisiklet
4.285714285714286 7 YORUM
Active Tractor Pedallı Araba Yeşil
189,90 TL
Pilsan Active Tractor Pedallı Araba Yeşil
4.4 5 YORUM
Sadece 4 stok var.
4 in 1 Katlanabilir Bisiklet
399,00 TL
Little Tikes  4 in 1 Katlanabilir Bisiklet
2.142857142857143 7 YORUM
Bobo 3 Teker Bisiklet -Mavi
99,90 TL
Baby Hope Bobo 3 Teker Bisiklet -Mavi
4.5 2 YORUM
Sunny Ebeveyn Kontrollü Bisiklet
99,90 TL
baby&toys Sunny Ebeveyn Kontrollü Bisiklet
4.166666666666667 6 YORUM
Little Panda Bisiklet
139,90 TL
Baby Hope Little Panda Bisiklet
3.5 2 YORUM
Little Panda Bisiklet
139,90 TL
Baby Hope Little Panda Bisiklet
5.0 3 YORUM

BEBEK BİSİKLETLERİ


Oyuncakların bebeklerin gelişimi açısından ne kadar önemli olduklarını tüm ebeveynler bilirler. Oyuncaklarla bebeklerin eğlenceli vakit geçirmesi sağlanırken bir yandan da birçok alanda gelişimleri sağlanmaktadır. Bebeklerin, çocukların ve yetişkinlerin hem eğleneceği hem de sağlıklarına faydalı olacak bir başka araç da bisikletlerdir. Bisiklet, 7’den 70’e herkesin ilgi duyabileceği bir araçtır. Siz de özellikle bahar ve yaz aylarında, bebeğinizin mutlu vakit geçirmesini ve sağlıklı bir şekilde fiziksel aktivite yapmasını isterseniz bebek bisikletleri modellerine göz atabilirsiniz.


Özellikle Yaz Aylarında, Bebek İçin Bisiklet Olmazsa Olmazdır


Kışın soğuklarında vakitlerinin çocuğunu evlerde geçiren bebekler, baharın yüzünü göstermeye başlamasıyla birlikte sokaklara dökülürler. Park ve sahillerde cıvıl cıvıl bir görüntü oluşturan bebeklerin, bu alanlarda yapmayı en çok sevdikleri şeylerden biri de bisiklete binmektir. Bebek için bisiklet, kaba motorlarının gelişmesi açısından büyük önem taşır. Ayrıca açık alanda yapılan bisiklet aktivitesi, bebeklerin çevrelerini keşfetmelerine de olanak tanır. Bisiklete binmek, bitmek tükenmek bilmeyen enerjiye sahip çocukların enerjilerini açığa çıkarmalarını sağlayabilecek en sağlıklı yollardan biridir. Aynı zamanda bisiklete binerek vücudunu çalıştıran çocukların, ileriki okul hayatlarında daha başarılı olduklarına dair çalışmalar bulunmaktadır. Bu da bebeğimize bisiklet almak için bir başka nedendir.


Bebek Bisikletlerinin Faydaları Nelerdir?


Bebeklerimize yapacağımız en büyük iyiliklerden biri ona uygun bir bisiklet almak olacaktır. Çünkü özellikle çocuklar için bisiklete binmenin birçok faydası bulunuyor. Bunlardan birkaçını sıralayacak olursak:


Bebeklerin Büyümesine ve Zekâ Gelişimine Katkıda Bulunur:


Bebeklerin beyin gelişimi sadece oyuncaklarla sağlanmaz. Bisiklete binmek gibi fiziksel aktiviteler de dolaylı olarak bebeklerin zekâ gelişiminde rol alırlar. Bisiklete binmek, bebeklerde etkili bir fiziksel egzersiz gerçekleştireceğinden, hormonları yöneten beyindeki hipofiz bezi uyarılır ve böylece bebeğinizin büyüme hormonları daha etkin olur. Bu da bebeğin hem fiziksel hem de zekâ gelişimine pozitif katkı sağlar.


Bisiklete Binmek Özgüveni Artırır:


Bir aleti kullanabilme becerisi bebeklerde özgüvenin artmasına neden olur. Bebeğiniz bisikleti kullanırken ilk başlarda zorluk çekebilir. Ancak ona doğru yolu göstererek başarmasını sağlamak, bebeğinizin başarı duygusunu tatmasına olanak sağlayacaktır. Anne ve baba olarak, sizler de çocuğunuzun kendi başına pedal çevirerek yolculuk etmesine tanık olacak ve onun bu becerisi karşısında mutluluk ve güven duyacaksınız.


Denge Kabiliyetini Geliştirir:


Bebekler ilk adımlarını atarken denge kabiliyetlerini geliştirmeye başlarlar. Bebek bisikletleri ise bu kabiliyetlerini daha da geliştirmeleri için ilk seçenektir. Bebeğiniz önce yönünü tayin edecek sonra da dengesini sağlayarak emin adımlarla ilerlemeye çalışacaktır.


Enerjilerini Atmalarına Olanak Tanır:


Özellikle çok hareketli olan ufaklıklar için bisiklet harika bir araçtır. Bütün fazla enerjilerini rahatça açığa çıkaran bisikletler, aynı zamanda bebeklerin kas gelişimlerinde de büyük bir rol oynuyor. Bisikletler, özellikle obezite problemi yaşayan çocuklar için de harika bir kilo verme aracıdır.


Çevrelerini Tanımalarına Olanak Tanır:


Bebekler bisiklet sürerek çevrelerini inceler ve daha iyi tanımaya başlarlar. Örneğin yol üzerindeki taşın üzerinden geçmemeye çalışırlar ya da çimenler üzerinden değil yol üzerinden gitmeleri gerektiğini anlarlar. Bu da bebeklerin gelişimi için önemli bir adımdır.


Bebek Bisiklet Modelleri Nasıldır?


Bebeğinizin yaşına ve ihtiyaca göre birçok bebek bisiklet modelleri bulunmaktadır. Örneğin, itmeli olanlar kontrolün sizde olmasını sağlar ve bu bisikletlerle gezmeye çıktığınızda bebeğiniz pedalları çevirerek hoşça vakit geçirebilir. Siz de dışarıdaki işlerinizi rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Bebeğinizin bisiklete ilk adımını denge modelleriyle atmasını sağlayabilirsiniz. Pedalsız olan bu modeller bebeklerin bisiklete alışmaları için güvenilir bir tercih olacaktır. Daha sonrasında 2 yaş bisikleti olarak alabileceğiniz 3 tekerlekliler, 4 yaşa kadar olan çocuklar için uygun olacaktır. Bu modellerde bebeğiniz denge kurmayı öğrenecek, ancak düşme gibi bir riski olmayacaktır. Ayrıca küçük çocuklarınız için pedalları olan arabalar da eğlenceli bir tercih olabilir.


4 yaş ve üzeri daha büyük çocuklarınız için, denge sağlamayı tam anlamıyla öğrenene kadar 4 tekerlekli olanlar uygun olacaktır. Çocuğunuz denge sağlamayı öğrendiği zaman arkadaki iki küçük tekeri çıkarabilir, çocuğunuzun kendine güvenerek iki tekerli bisiklet kullanmasına olanak sağlayabilirsiniz.


Bütçenize Göre Bebek Bisikleti Fiyatları ebebek’te


Ebebek’te, anne ve bebek dostu markaların geniş aralığa sahip bebek bisikleti fiyatları her bütçeye uyacak düzeyde. Bebeğinizin yaşına ve ihtiyacına uygun her türlü bebek bisikletleri burada siz alıcılara sunuluyor. Üstelik sürpriz indirim fırsatları, birçok ürünü piyasadaki fiyatlarından daha uyguna almanıza olanak sağlıyor.