SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

4 Tekerlekli Bebek Bisikletleri

4 TEKERLEKLİ BEBEK BİSİKLETLERİ

Dışarıda vakit geçirmek her çocuğun en sevdiği aktivitelerden biridir. Tek başlarına ya da arkadaşlarıyla dışarıda oyun oynamak onların en doğal hakkıdır. Oyun sayesinde hem fiziksel aktiviteleri artar hem de toplulukla vakit geçirmenin önemini öğrenirler. Güzel havaların keyfini çıkarmanın en iyi yollarından biri de o eğlenceli tekerlekleri çevirmektir. Çocuğunuza çok küçük yaşlardan itibaren kazandırdığınız bu aktivite ile birçok yönden gelişimine katkı sağlarsınız. 4 tekerlekli bebek bisikletleri ile tam olarak dengede kalmayı bilmeyen çocuğunuzla birlikte keyifli vakit geçirme imkânına sahip olursunuz.

Bisiklet Kullanmanın Çocuklar Üzerindeki Önemi Nedir?

Bu keyifli oyuncak hem çocuk hem de yetişkinler için çok yararlı bir fiziksel aktivitedir. Tam olarak kasları, motor gelişimi ve el-göz koordinasyonu gelişmemiş olan bebeğinize yaşına uygun olanları kullandırarak tüm bu fiziksel gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun bir yandan gün içinde yaptığı hareketler sayesinde vücut gelişimi sağlanırken, zihinsel gelişimi de olumlu yönde etkilenir. Kendine olan güveni ve başarı hissi artar. Arkadaşlarıyla ve sizle geçirdiği kaliteli zaman sayesinde ileride kuracağı sosyal ilişkileri için sağlam temeller oluşturur. Minik tekerlekleri sürerken karşılaştığı ufak tefek sorunlara tek başına çözüm getirmeye çalışırken ve çevreyi kendi başına gezerken hem özgürlüğün tadını çıkarır hem de bu sayede kendi kendine yetinmeyi öğrenir.

Çocuğunuza Bisiklet Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin!

Çocuğunuzun yaşına uygun olmayanları kullandırmanız hem sağlığını tehlikeye atar hem de ön yargı geliştirmesine sebep olur. Bu yüzden ister 3 tekerlek ister 4 tekerlekli bisikletler olsun, mutlaka yaşına uygun olanını seçin. Mutlaka çocuğunuzun cildine zarar vermeyecek materyalden yapılmış olmasına özen gösterin. Selesi rahat, duruşu çocuğunuzun vücuduna uygun olanları tercih edin. Ayrıca çocuklar çok çabuk büyüdüğünden ayarlanabilir sele olmasına özen gösterin. Tekerleğinden ana gövdesine, vitesinden frenlerine kadar tüm malzemesinin sağlam olmasına dikkat edin. Çelik bir gövde ve alüminyum jantlar ile sağlamlığı garantileyebilirsiniz. Gövde boyasının kimyasal madde içermemesi de ayrıca bebeğinizin sağlığı için önemlidir.

İlk Kez Bisiklete Binen Çocuğunuz İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bisiklet sürmeyi yeni öğrenen çocuğunuza olumlu şekilde yaklaşmanız çok önemlidir. Öncelikle binmeden önce mutlaka kask, dizlik ve eldiven gibi güvenlik önlemleri almayı ihmal etmeyin. Zil, ön ve arka için fener, tekerleklere reflektör gibi güvenlik aksesuarları olmadan bebeğinizi bindirmeyin. Seleyi çocuğunuzun boyuna göre ayarlayın. Düşme ihtimaline karşı vücuduna herhangi bir zarar gelememesi için, sürmeyi öğreneceği yerin zemini çok sert ya da taşlık olmamalıdır. Bebeğinizi arkadan tutun ve bırakacağınız zaman mutlaka çocuğunuza önceden haber verin. Habersiz bırakmanız sonucunda çocuğunuzun hem size olan güveni sarsılır hem de cesareti kırılır.

Çocuğunuz Ne Zaman 4 Tekerlekli Bisiklet Kullanabilir?

1 yaşından itibaren bebeklerin boyun kasları ve tüm vücudu daha iyi dengede durmalarını sağlayabildiği için kullanmalarında bir zarar yoktur. İlk dönemlerde 3 tekerlekli olanların sağladığı denge ile bol bol vakit geçirmek isteyecekler. İlk başlarda pedalları çeviremeseler de zaman geçtikçe alışacaklardır. Bunların en önemli özelliği ise ebeveyn kontrolünün olabilmesi. Bu sayede bebeğiniz kendini daha güvende hissederken siz de gönül rahatlığıyla binmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuz bir süre sonra aynı tekerlekleri çevirmekten sıkıldığında ve bir üst seviyeye geçmeye hazır olduğunda, kendi kendine dengede kalmasını sağlayacak 4 tekerlekli olanlara geçmek isteyebilir. 4 tekerlekli çocuk bisikletleri, sonradan takılmış 2 tane destek lastiği ile çocuğunuzun daha rahat dengede durmasını sağlar. Pedal çevirme ya da fren yapma gibi temel yeteneklere sahiptir. Genelde 4 yaş üzeri çocuklar bu desteklileri kullanabilir. İlerleyen zamanlarda kendi kendine dengede durmayı öğrenen çocuklar için destek tekerlekleri çıkarılabilir. Buna, zamanla özgüveni gelen çocuğunuzun kendisi karar verecektir.

Kalitenin ve Uygun Fiyatların Adresi ebebek!

Sağlamlığı ile fark yaratan, rengârenk 4 tekerlekli bebek bisikletleri için ebebek’e gelin! Her bütçeye uygun seçenekleri ile hem paranız cebinizde kalsın hem de çocuğunuz mutlu olsun. Her yaş grubuna uygun modeller ve daha nicesine sahip olmak için ister mağazamızı ziyaret edin ister internet sitemizi inceleyin.