SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Pedallı Bebek Arabaları

PEDALLI BEBEK ARABALARI

Bebeklerin bazıları arabada yolculuk etmeye bayılırken, bazıları ise araba yolculuklarından pek hoşlanmaz. Ancak yolculuğu ister sevsin ister sevmesin, araba kullanma eylemi her bebeğin hoşuna gider. Kocaman bir araç ve o aracın kontrolü sende. İstediğin yöne, istediğin yere gidebilirsin; bebek için muazzam bir duygu. Bebeğinizin bu ilgisini karşılıksız bırakmamak adına, küçücük bir bebeği kucağa alıp gerçek bir araba kullandırarak deneyimlemesini sağlamak çok yanlıştır. Aynı deneyimi miniğinize, pedallı bebek arabaları ile güvenli bir şekilde yaşatabilirsiniz.

Pedallı Bebek Arabalarını Sadece Erkek Bebekler mi Sever?

Yıllar öncesinde trafikte kadın şoför görmek çok alışık olduğumuz bir durum değildi. Araba kullanmayı bilen kadınlar hem erkek hem de kadınların gözünde bir süper kahraman gibiydi. Ancak iş hayatına hızlı bir giriş yapan kadınların, trafiğe çıkma hızı da aynı oranda arttı. Kadın şoför sayısı erkeklere yetişmek üzere olan bugün, araba kullanan bir kadın görmek gayet normal bir durum. Genelde annelerini rol model alan kız bebekler, sadece babaları değil anneleri de kendilerini market, doktor, kreş, park ya da alışverişe götürürken görüyor ve anneleri gibi araba kullanmaya hevesleniyorlar. Bu nedenle artık araba kullanmak sadece erkek bebeklerin değil kız bebeklerin de hayallerini süslüyor.

Kız Bebek Pedallı Araba Modelleri

Kız bebeklerin ışıltısı ve süsü; elbette ki kızlar için tasarlanan pedallı araba modellerine de sim, parıltı, renkli püsküller, şirin figürler olarak yansıyor. Kızlar için tasarlanan ürünlerde genelde kırmızı ve pembe renkler kullanılsa da renklerin cinsiyeti olmadığından; bazı kız bebekler siyah, mavi ve yeşil renklerdeki modelleri de severek tercih ediyorlar. Ürünler, sadece dışarıda değil evde de kullanıma imkân verebilmek için çok büyük tasarlanmıyor. Böylece bahçeniz olsun ya da olmasın; yazın çok sıcak havalarda, kışın çok soğuk günlerde, her mevsim ev içerisinde de kullanabilmeniz mümkündür. Ürünlerin direksiyon ve tekerleklerin sökülüp takılabileceği özellikte tasarlanması, seyahatlerde kolayca söküp, çok yer kaplamadan yanınızda taşıyabilmenizi sağlar. İtme özelliği olan ürünler, küçük yaş bebek sahibi anne ve babaların, kontrolü daha kolay ele alarak sürüş güvenliği sağlamasına yardımcı olur.  Bazı ürünlerde korna ve yan ayna gibi aksesuarlar kullanılarak daha gerçekçi modeller oluşturulmuştur. Pedallı araba seçerken şık görünüm ve ergonomik tasarımın yanında direksiyonun kolayca dönebilmesi de aranan özellikler arasında olmalıdır.

Erkekler İçin Tasarlanan Pedallı Bebek Arabaları

Şık görünüm, ergonomik tasarım, zemine göre ayarlanabilir ön takım ve ayarlanabilir koltuk erkek bebek sahibi ebeveynlerin aradığı özelliklerdir. Erkekler için tasarlanan ürünlerde mavi, yeşil, siyah ve kırmızı renkler ağırlıklı olarak kullanılır. Erkek bebek arabaları tasarlanırken hareketli aynalar, havalı korna, kolay dönebilen direksiyon, itme kolu, ayarlanabilir koltuk gibi özellikler kontrol ve kullanım kolaylığı sağlarken; sökülebilir direksiyon da taşıma kolaylığı sağlar.

Pedallı araba modelleri genelde 15-35 kg taşıma kapasitesiyle 2-6 yaş kullanımına uygun olarak üretilir. Ancak daha büyük yaşlardaki çocuklar için 50 kg kapasiteli modeller de mevcuttur.

 

Pedallı Çocuk Arabaları Hangi Güvenlik Kriterlerine Sahip Olmalıdır?

Ebeveyn olarak her oyuncakta olduğu gibi, pedallı araba alırken de aradığınız ilk kriter güvenlik olmalıdır. Bebeklerin yaralanma riskine karşı tasarlanmış pedallı çocuk arabaları, yan tarafları düşmeyi engelleyecek yükseklikte ve oturma zemini kaymaya imkân vermeyecek malzemeden üretilmiştir. Alacağınız üründe bulunması gereken güvenlik kriterlerinden biri de yapıldığı malzemenin aleve maruz kaldığında hemen tutuşmayacak, alev alsa bile en kısa sürede sönebilecek özellikte olmasıdır.  Bebeğinizin kıyafet, biberon ve emziğini alırken dikkat ettiğiniz gibi arabasını alırken de kanserojen madde içermiyor olmasına dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki, zararlı kimyasallar ve ağır metaller içeren ürünler sadece ağza alındığında değil, temas ya da solunum yoluyla da vücuda alınıp hem size hem de miniğinize zarar verebilir.

Her Bütçeye Hitap Eden Pedallı Çocuk Arabaları Fiyatları ebebek’te

Her üründe olduğu gibi pedallı bebek arabaları seçeneklerinde de kaliteden asla ödün vermeyen, sizin ve bebeğinizin güvenliği için tehlike oluşturmayan ürünler ebebek mağazalarında sizleri bekliyor. Bebeğinizle birlikte mağazalarımıza gelip, ürün seçeneklerini tek tek deneyerek, miniğiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz. Her bütçeye uygun çeşitlilikteki pedallı çocuk arabaları fiyatları kampanyalar dahilinde bu fiyatların çok daha altına inebilir. Bu nedenle sık sık mağazalarımızı ve internet sayfamızı takip etmenizde fayda var.