SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

3 Tekerlekli Bebek Bisikletleri

3 TEKERLEKLİ BEBEK BİSİKLETİ

 

Bebeğiniz ilk adımlarını atmaya başladı. Bu minik adımlar bebeğiniz için çok büyük bir olaydır. Bebekler büyüdükçe enerjileri de artar ve enerjilerini atmak isteyen minikler, aynı zamanda hünerlerini size göstermek için büyük bir çaba sarf ederler. Özellikle de yaz ayları yaklaşmaya başladıysa, hem bebeğinizin bu enerjisini pozitif bir şekilde dışarı atmasını sağlayacak hem de onların sizlere hünerlerini sergileyebilecekleri araç gereçlere bakınmanın zamanı da gelmiş demektir. Bisikletler de çocukların bu ihtiyaçlarını karşılayacak en güzel araçlardan biridir. Bebeğiniz yürüyor, ama henüz dengesini sağlayabilecek bir şekilde bisiklete binmesi söz konusu değilse ona 3 tekerlekli bebek bisikleti almanın tam zamanı!

 

Neden Bebeğime 3 Tekerlekli Bebek Bisikleti Almalıyım?

 

Soğuk havalarda evde, sıcak havalarda ise dışarıda çocuklar sürekli oyun oynamak ve hareket etmek isterler. Bu şekilde ince ve kaba motor becerilerini geliştirir ve sağlıklı bir birey olarak yetişirler. Bebeğinizin ilk aylarında birkaç pelüş oyuncak ve ses çıkaran çıngıraklar oyun oynamaları için yeterli olurken, 2-3 yaş aralıklarındaki çocuklar için bu asla yeterli olmaz. Onlar yürümeye başladıkları an özgürlüklerini ilan etmiş olurlar ve daha hareketli, daha eğlenceli oyunlar oynamak için can atarlar.

 

Bisikletler çocukların denge ve koordinasyon becerilerini geliştirebilecekleri harika araçlardır. Çocuğunuz bisikletine bindiğinde pedalları çevirerek istediği yere hareket edebilecek, direksiyonu çevirerek yön değiştirebilecek ve bu onun için büyük bir eğlenceye dönüşecektir. Yürümeyi keşfettikten sonra çocuğunuzun özgüvenini tazeleyecek bir diğer aktivite de yine bisiklete binmek olacaktır. Bu nedenle yürümeye başlayan bebeğinize 3 tekerli bebek bisikleti almak, onlara verebileceğiniz en güzel hediye olacaktır. Böylece, soğuk havalarda evdeki koridorda bir başa bir sona doğru hareket ederek, sıcak havalarda ise park ve bahçelerde özgürce gezinerek hem mutluluğun ve özgürlüğün tadına varacak hem de denge ve koordinasyon becerilerini geliştirecektir. Aynı zamanda fazla enerjilerini atmalarını sağlamak için de harika bir yol olacak, pedalları çevirerek bacak ve beden kaslarını geliştireceklerdir.

 

3 Tekerli Bebek Bisikleti Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 

Bir şeyi alırken, o ürüne ne kadar ihtiyacımız olduğuna ya da o ürünün ihtiyacımızın ne kadarını karşıladığına bakarız. Ancak konu çocuklar olunca, ebeveynler için bu durum daha da detaylı bir hal alır. Acaba bebeğimin sağlığına uygun mu? Acaba bebeğim için güvenli mi? Bu ürün bebeğimin yaşına uygun mu? Bebeğimin gelişimi için doğru bir ürün mü? gibi pek çok soru anne babaların kafalarını kurcalar. Bu nedenle, bebeğinize 3 tekerli bebek bisikleti bakarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyleri karşılayıp karşılamadığına bakmak isteyeceksiniz.

 

Söz konusu bebekler olunca akla ilk gelen şey güvenlik oluyor. Bu nedenle, 3 tekerli bebek bisikleti alırken bakacağınız ilk şey güvenliği olacaktır. Bebeğinize alacağınız bisikletin direksiyonu sağlam olmalı, kolayca devrilmemelidir. Plastikse bebeğinize zarar vermeyecek ham maddelerden üretilmiş olması ve kesin kenarlarının bulunmaması gerekir. Metal olan ürünler ise daha dayanaklıdır ve kolayca devrilmezler. Bir diğer dikkat etmeniz gereken kısım ise pedallardır. Bebeğinize alacağınız 3 tekerlekli bisikletin pedallarının rahat dönebildiğinden emin olun. Aksi takdirde bebeğiniz pedalları çeviremeyebilir. Bu da bebeğinizin bisiklete binmekten zevk almasına engel olur. Ayrıca bisiklet alırken bebeğinizin yaşını ve kilosunu da göz önünde bulundurmalısınız.

3 Tekerlekli Çocuk Bisiklet Modelleri Nasıldır?

 

Piyasada birbirinden farklı tasarımla ve materyallerle üretilmiş 3 tekerlekli çocuk bisiklet modelleri vardır. Bazı modeller sadece plastik ham maddeden üretilirken bazı modellerin paslanmaz aksamları da bulunur. Bu modeller diğerlerine göre daha sağlam ve dayanıklı olacaklardır. 3 tekerlekli bisikletlerde genelde ön ve arka kısımlarda plastik sepetler bulunur. Böylece bebeğiniz, yolculuğu esnasında yanında sevdiği oyuncakları da taşıyabilir. Hatta bazı modellerin üzerinde sevimli hayvan figürleri ve oyuncaklar da bulunabilir.

 

Kimi modeller, yazları bebeğinizi yakıcı güneşten koruyacak tenteye sahiptir. Böylece bebeğiniz daha uzun süre bu keyifli aktiviteyi yapabilir. Yine bebeğinizin daha uzun süre keyifle yolculuk etmesi için bazı modeller, plastik koltuğun üzerinde yumuşak pedler bulundurur. Emniyet kemeri olan modeller ise bebeğinizin güvenliği açısından güzel bir tercih olabilir. Eğer bebeğinizin tek başına yolculuk etmesi için küçük olduğunu düşünüyor veya birlikte geziye çıkarken bu bisikleti kullanmak istiyorsanız ebeveyn kontrolü olan 3 tekerlekli çocuk bisikleti de mevcuttur. Bebeğinize uygun olduğunu düşündüğünüz modeli alın ve onun yazın tadını çıkarmasına olanak sağlayın. 3 Tekerlekli bebek bisikleti bebeğinizin bedensel gelişimi ve mutluluğu için harika bir araç olacak.

 

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo