Sırala

Bebek Ayakkabıları

253 ürün bulundu
Sırala

BEBEK AYAKKABILARI

Miniğinizin özgürlüğünü ilan ettiği ve gerek fiziksel gerekse psikolojik gelişimi açısından çok önemli olan yürüme, sizin tarafınızdan desteklenmelidir. İşe güvenilir, mevsimine uygun, rahat bebek ayakkabıları ile başlamanız gerekir. Bebeğinizin ayakkabılarını, miniğiniz büyüyüp belli bir yaşa gelene kadar sizin seçeceğinizi düşünürsek, bu konuda biraz uzmanlaşmanızda fayda var. Öyle ise ebebek uzmanlığı ve tecrübesinden biraz faydalanalım.

Bebek Ayakkabıları Alışverişinde Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Bilgiler

Kalitesiz her üründe olduğu gibi bebek ayakkabıları da bebeğinizin cildini tahriş edip, içeriğindeki zararlı kimyasallarla onu hasta edebilir, hatta zehirleyebilir. Bu nedenle alacağınız ürün modeli ne olursa olsun, kaliteli ve doğal malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Ayakkabının özellikle iç malzemesi doğal pamuk ve gerçek deriden yapılmış olmalıdır. Sentetik ürünler bebeğinizin ayağını terleterek bakteri ve mantar oluşumuna ya da ayak kokusuna sebep olabilir. Ürünün hava alabilen özellikte olması önemlidir.

Bebeğinizin ayak gelişimini destekleyen, ayak yapısına uygun, esnek ve ortopedik tabanlı ürünler seçilmelidir.  Aksi takdirde ileride içe basma, yürüme bozukluğu gibi kalıcı problemlere sebebiyet verebilir. Bebeğiniz ürünü giydiğinde, baş parmağı ile ayakkabı temas etmemelidir. Ayakkabı giyildikten sonra, uygun mesafenin bulunup bulunmadığını elinizle kontrol edebilirsiniz. Dar ya da sıkı bebek ayakkabıları bebeğin kan dolaşımını yavaşlatarak ayaklarda şişme, kızarıklık, ayakta ve parmaklarda şekil bozuklukları, nasır ve bacak ağrısına sebep olur. Bebeğiniz dar ayakkabı giydiğinde çabuk yorulur ve sık sık huysuzlanıp ağlar. Bu nedenle uygun ölçülerde ayakkabı almanız da önemlidir. Sabahtan akşama kadar ayakta olan bebeklerin akşamüzeri ayakları bir miktar şişer ve bu şişlik, miniğinizin ayakkabılarının sıkmasına sebep olabilir. Bu farkı ortadan kaldırmak için size tavsiyemiz, bebek ayakkabısı almaya akşam üstü gitmenizdir.

Kız Bebek Ayakkabısı mı Arıyorsunuz? Çeşit Çeşit Bebek Ayakkabı Modelleri ebebek’te

Daima süslü olan kızların elbette ki ayakkabıları da süslü olacaktır. Altın sarısı, gümüş gri, pembe, beyaz, krem, mor ve tonları en çok aranan kız bebek ayakkabısı renkleridir. Bu renklerde keten, sandalet tipi, spor tarzda ve deri ayakkabılardan tutun da deri botlara, kauçuk ve deri terliklere, evde giyilen pamuklu ayakkabı ve patiklere, yağmurda giyebileceğiniz uzun bilekli botlara kadar birçok farklı bebek ayakkabı modelleri bulunmaktadır. Bu modeller cırt cırtlı, bağcıklı, fermuarlı ya da lastikli olmak üzere farklı kullanım seçeneklerine sahip olarak bebeğinize özel tasarlanmıştır. Ürünlerin çoğu üzerinde parıltılı taşlar, simli boncuklar, inciler, renkli taşlar, tüyler, pullar, aynalı objeler ve renk renk kürkler ile kız bebeklere özel tasarlanmış aksesuarlar bulundurmaktadır.

Erkek Bebek Ayakkabısı Arıyorsanız, Doğru Adrestesiniz. Farklı Bebek Ayakkabı Modelleri ebebek’te

Erkek bebek anneleri, kız bebek annelerine nazaran daha sade modellerde ayakkabılardan yanadır. Erkek bebekler için spor tarzda ayakkabılar, keten uzun converse tipi botlar, deri kısa ayakkabılar ve sandaletler sık tercih edilen modellerdir. Spor da olsa klasik de olsa, erkek bebek ayakkabısı esnek tabanlı ve iç yüzeyi ortopedik özellikte olmalıdır. Bu ayakkabı modelleri daha çok siyah, lacivert, gri, mavi ve beyaz tonlarda; cırt cırtlı, bağcıklı, fermuarlı ya da lastikli tasarlanmıştır.

Yazlık Bebek Ayakkabıları

Yaz mevsiminde alacağınız bebek ayakkabıları, iç yüzeyi pamuklu ya da gerçek deri olan, hava alan malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Böylece yazın sıcak günlerinde bebeğinizin ayaklarını terletip; koku, mantar ve bakteri oluşumunu engellemiş olursunuz. Yazlık bebek ayakkabıları arasında sandaletler ve kenarları pencereli uzun bilekli, kısa boylu modeller sık tercih edilir.

Kışlık Bebek Ayakkabıları

Kış ayları bol yağmurlu ve rüzgârlı, bazen de karlı geçer. Bu nedenle kışlık bebek ayakkabıları bebeğinizin minik ayaklarını sıcak tutacak özellikte olmalıdır. Kışlık ayakkabıların iç kısmı pamuklu ya da kürklü, bilek boyu da uzun olur. Uzun bilek boylu ayakkabılar ve botlar, bebeğinizin çorap ve paça arasındaki boşluktan hava alıp üşümesini engeller. Ayrıca kışlık bebek ayakkabıları, yağmurlu günlerde rahat edebilmek için su geçirmez özellikte olmalıdır. Yağmur birikintilerine çıp çıp basıp su sıçratmayı seven bebekler için özel tasarlanmış yağmur botları ya da karlı havalarda bata çıka koşup, üşümeden kardan adam yapabilmek için tasarlanmış kar botları da kışlık bebek ayakkabı seçenekleri arasındadır.

Bebek Ayakkabı Fiyatları

Her konuda önce bebek ve anne diyen, anne-bebek ihtiyaçlarını en güvenilir ürünlerle sağlayan ebebek, bebeğinizin ayakkabı seçiminde de yanınızda. Kaliteli bebek ayakkabıları üreten seçkin markalar, ebebek mağazalarında onlarca farklı model seçeneğiyle sizleri bekliyor. Sadece kalite ve tasarımı değil, bütçenizi de düşünen ebebek’te bebek ayakkabı fiyatları her bütçeye hitap ediyor.

'