SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Süt Pompası Aparatları

SÜT POMPASI APARATLARI

Bazı canlılar dünyaya gelir gelmez kendi ayakları üzerinde durur ve kendi yaşamlarını anne ve babalarından bağımsız olarak devam ettirebilirler. Örneğin, caretta carettalar okyanusları aşıp, yumurtalarını kilometrelerce uzaktaki kumsallara bırakır ve giderler. Yavrular yumurtadan çıktıklarında anneleri yanında olmaz ve kendi kendilerine denize ulaşıp okyanusu aşmaya çalışırlar ve bu süreçte kendilerini diğer canlılara av olmaktan da korumaya çalışmalıdırlar. Ancak insanlar doğduktan sonra uzun bir süre bakıma ihtiyaç duyarlar. Bir annenin bebek bakımında yapması beklenen en önemli sorumluluk, onu kendi sütüyle beslemektir. Ancak günümüz koşullarında, çalışan annelerin iş yerindeyken bebeklerini beslemeleri sorun olduğundan, süt sağmak için üretilen pompaların yanında, süt pompası aparatları da ihtiyaç listesinde yer almaktadır.

Süt Pompası Aparatları Neden Gereklidir?

İş hayatının her kademesinde erkekler kadar kadınları da görüyor olmamız, muazzam bir duygu. Ancak kadınların sorumlulukları annelik rollerinden dolayı erkeklere göre biraz daha fazladır. Özellikle çalışan ve çalıştığı süreç içerisinde bebeklerini emzirmek zorunda olan annelerin sorumlulukları çok daha fazladır. Çalışan annelerin bebeklerini besleyememelerinden kaynaklı probleme en etkili çözüm, süt sağmaya yarayan pompalar olmuştur. Anneler bu ürünle evde ya da iş yerinde sütlerini sağıp, depolayabilirler. Böylece bebekler anneleri yanında yokken bile anne sütü ile beslenebilecektir. Ancak bu ürünler sık kullanılıp, her kullanımda dezenfekte edildiklerinden dolayı, bir süre sonra ürün içerisindeki önemli parçalar aşınıp, gevşeyebilir. Bu durumda yıpranan süt pompası aparatları tam verimle çalışamadığından, ürün de tam randımanlı çalışma imkânı bulamayacaktır. Bu nedenle belli aralıklarla süt pompası aparatları yenilenmelidir.

Süt Pompası Aparatları Nelerdir?

Bir süt pompasının en önemli özelliklerinden biri güçlü bir emiş gücünün olması, diğeri ise sütü sağarken hijyenik bir şekilde depolayabilmesidir. Bu aletlerde bazı parçaların yıpranması pompanın tam randımanlı çalışmasını engellemektedir. Bu durumda süt pompası aparatları ile aleti tamamen yenilemek yerine yıpranan parçayı değiştirmek daha ekonomiktir. En sık ihtiyaç duyulan yedek parçalar diyafram ve valf parçalardır.

Yedek Süt Pompası Diyaframı:

Bir süt sağım aracında diyafram, vakum esnasında süt ile dış ortamdaki havanın birbirine karışmasını engeller, böylece hava ile temas etmeyen süt, steril bir şekilde süt biriktirme kabında birikebilir. Diyaframın zamanla yıpranıp yırtılması durumunda kaba aktarılması gereken süt, cihazın içerisine kaçar. Kısa süre sonra cihazın sütle temas eden yerlerinde bakteri oluşur ve bu bakteriler bebeğin içmesi için biriken sütün içene karışarak hastalıklara sebep olabilir. Bu nedenle ürünü kullandıktan belli bir süre sonra ya da diyaframın zarar gördüğünü düşündüğünüz an aparatı değiştirmeniz gerekmektedir.

Yedek Valf: Süt sağım araçlarında en hassas parçalardan biri valftır. Valf sayesinde alet sütü belli bir vakumla çekme kabiliyeti kazanır. Bu nedenle valf üzerinde herhangi bir delik ya da yırtık olması durumunda vakum gücü azalır ve sağım istenilen düzeyde olmaz. Sağım gücünün düşmemesi için mutlaka yıpranan valflar en kısa sürede yenisi ile değiştirilmelidir.

Ebebek, Yedek Süt Sağma Makinesi Aparatları ile Süt Pompanızı İlk Günkü Kalitesiyle Çalıştırsın!

Anne sütü bir bebek için en önemli besindir ve uzmanlar ilk altı ay yalnızca anne sütünü önermektedir. Her damlası değerli olan bu mükemmel besin asla ziyan edilmemelidir. Bu nedenle anne, bebeğini emziremediği durumda sütünü steril bir şekilde sağarak, muhafaza etmelidir. Anne sütünün steril bir şekilde ve verimli sağılması için tam randımanlı bir pompa gerekir. Süt sağımında kullandığınız pompanın ilk günkü verimiyle çalışması için ihtiyacınız olabilecek, bütün markalara uyumlu süt pompası aparatları ebebek’te sizleri bekliyor. Üstelik bütçenize uygun fiyatlarla.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo