BEBEKLER SCOOTER

Yavrularınızın yaz gelince açık havada fiziksel aktivitelerde bulunup eğlenceli vakit geçirecekleri pek çok oyuncak vardır. Bebeğinizin fiziksel güvenini oluşturmak ve kaba motor becerilerini geliştirmek için alabileceğiniz bir oyuncak var ki o da bebekler için scooterdır. Tekerlekleri ve tutma çubuğu olan bu küçük araç, ayağın itme gücü kullanılarak hareket ettirilen bir çeşit kaykaydır. Bebek scooter, bebeğinizin ve çocuğunuzun açık hava etkinliği ile egzersiz yapmaları için ek bir seçenek olarak karşınıza çıkar. Çocuğunuz, eğlendirirken spor yaptıran bu oyuncaktan çok keyif alacaktır.

Çocuğunuz İçin Scooterı Ne zaman Alabilirsiniz?

Çocukların motor becerileri, yaşları aynı olsa bile birbirinden farklılık gösterebilir. Yavrunuzun bedensel becerileri, onun hazır olup olmadığını belirlemek için yaşına veya fiziksel boyutuna göre daha iyi bir ön görücü olacaktır. Fiziksel kabiliyetin ötesinde, çocuğunuzun bu bisikleti güvenli ve başarılı bir şekilde sürebilmesi, hazır bulunuşluluğu ile kararlılığına bağlıdır. Dengesini sağlamlaştırmış ve yürüyebilen bir çocuk, bu kaykayı kullanmaya 2 ila 3 yaşlarında başlayabilir.

Neden Çocuğunuza Bu Sevimli Kaykaylardan Almalısınız?

Bir scooter, bebeğinizi ve çocuğunuzu fiziksel aktiviteye teşvik ederek ileride sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmasını sağlayabilir. Küçük çocukların gidon tutma, durma ve dengeleme gibi gelecekte bisiklete binme konusunda yardımcı olacak becerileri geliştirmelerine yardımcı olur. Onların bağımsızlığını teşvik eder. Genel itibari ile tipik toplu taşıma araçlarına çevre dostu bir alternatiftir. Hemen hemen her yere, çok uzak olmadığı sürece yavrunuz bu kullanışlı aracı ile gidebilir.

Birbirinden Keyifli ve Çeşitli Scooterlardan Hangisi Yavrunuz İçin Uygun Olacak?

4 tekerlekliler, yeni yürümeye başlayan çocuklar için idealdir. Çocuğunuz kaykayını ileriye doğru iterken, kendi kendine dengelenir. Bu türler, küçük çocuklar için çok kolay bir sürüşe sahiptir. Dengeyi sağlamaları için çok fazla şey yapmalarına gerek yoktur; ama çocuğun motor becerilerini artırmak için eğlenceli bir imkân sunar. Çocuğunuzun scooterını kullanmaya kolayca başlamasını istiyorsanız bu türü seçmelisiniz.

Önde çift arkada tek tekerleği olanlar da dengeleme becerisi gerektirmeyen bir türdür. Bu nedenle yürümeye başlayan çocuklar için bu 3 tekerlekli scooter mükemmel bir seçim olacaktır. Bu türler, dengeleme motor becerisini geliştirmek açısından pek bir faydası olmasa da çocuğunuzun itme hareketini yaparak bacak ve baldır kaslarını çalıştırır.

Önde bir arkada iki tekerleği olanlar, üç tekerlekli bisikletler gibidir. Bu scooterlarda arka tekerlekler, tabandan yana doğru uzanır ve itme sırasında çocuğun topuğu vurabilir. Çocuğun dengeyi geliştirmesi için bu tarz modeller çok az şey yapar, ancak küçük bir çocuk için bu tür kaykayları sürmek daha kolaydır.

İki tekerlekliler, üç tekerleklilere göre daha çok dengeleme becerisi gerektirir. Bisikletler gibi, dengeli kalmak için belirli bir hıza ihtiyaç duyarlar. Çocukların iki tekerlekli scooter üstünde dengeli bir şekilde ayakta kalmaları için uygun hızda itmeleri gerekir. Çocuklar, bu hızı korumak için yeterli güce sahip olmalıdır ve kaykayın kontrolü sürdürmek için tutma çubuğunu sürekli olarak nasıl yönlendireceğini bilmelidir. Bu nedenledir ki, bu türler daha büyük yaştaki çocuklar için uygun olacaktır.

Bebek Scooterlarında Olması Gereken Özellikler

Günümüzde üretilen bebek kaykaylarındaki pek çok model katlanabilir özelliğe sahiptir. Bu özellik, depolama alanından tasarruf etmenizi sağlar. Çocuk scooter tabanı, çocuğunuzun kaymasını önlemek için kaymaz bir yapıya sahip olmalıdır. Tutma çubuğu, çocuğunuzun boyu için ayarlanmalıdır ve çubuğun tutacakları elinden kaymayacak bir yapıda olmalıdır. Bu aracı kullanmayı öğrenen yavrunuz, düşüşten kaçınamaz. Ancak arka tekerleğin üzerinde bulunan frenli bir modelle düşme riskini azaltabilirsiniz. Ayrıca yanıp sönen tekerleklere sahip olanlar çocuğunuzun bayılarak kullanacağı bir tercih olacaktır. 

Bütçenize en uygun çocuk scooter fiyatları ile ebebek’te tanışın. Kaliteli ve güvenilir markalar arasından bebek scooter seçiminizi bir an önce yaparak siparişinizi verin. Farklı model ve tasarımlar ile üretilen bu kaykaylara avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.