İçeriğe Geç

Bebek Bultak Oyuncaklar


20 ürün bulundu
Kampanyalı
Yeni Bultak Kova
% 30
24,90 TL 17,43 TL
Dolu Yeni Bultak Kova
4.619047619047619 21 YORUM
Bultak Ev
39,90 TL
Fen Oyuncak Bultak Ev
5.0 1 YORUM
Eğlenceli Şekiller
15,99 TL
Zuzu Eğlenceli Şekiller
5.0 1 YORUM
Kampanyalı
Kaplumbağa Bul-Tak Kova
% 30
54,90 TL 38,43 TL
Fisher Price Kaplumbağa Bul-Tak Kova
4.375 8 YORUM
Bultak Puzzle
29,90 TL
Dede Bultak Puzzle
4.2727272727272725 66 YORUM
Bultak Araba
29,90 TL
Niloya Bultak Araba
4.333333333333333 3 YORUM
Şekil Eşleştirme Arkadaşı Kelebek
37,50 TL
Fisher Price Şekil Eşleştirme Arkadaşı Kelebek
4.181818181818182 11 YORUM
Çekiç Bultak
24,90 TL
Kanz Çekiç Bultak
3.2857142857142856 7 YORUM
Büyük Bultak Küp
34,90 TL
Fen Oyuncak Büyük Bultak Küp
1.0 3 YORUM
Bebek Bul-Tak Küp
12,99 TL
Babycim Bebek Bul-Tak Küp
Baby  Bultak Kova
44,90 TL
Clementoni Baby Bultak Kova
Neşeli Bul-Tak Küp
29,90 TL
Kanz Neşeli Bul-Tak Küp
Kampanyalı
Mutlu Bultak Ev - Kilitli Kapılı 1 Yaş+
% 30
34,90 TL 24,43 TL
Dolu Mutlu Bultak Ev - Kilitli Kapılı 1 Yaş+
Kampanyalı
Sevimli Bultak Ev - Kilitli Kapılı 1 Yaş+
% 30
34,90 TL 24,43 TL
Dolu Sevimli Bultak Ev - Kilitli Kapılı 1 Yaş+
Bultak Araba
29,90 TL
Pepee Bultak Araba
Bultak Kova
24,90 TL
Fen Oyuncak Bultak Kova
Papatya Bultak
39,90 TL
Fen Oyuncak Papatya Bultak
Bultak Kova
24,90 TL
Pepee Bultak Kova
Sadece 2 stok var.

BEBEK BULTAK OYUNCAKLAR

Bultak oyuncakları, uzun yıllar boyunca çocukların oynaması için kullanılan oyuncaklardandır. Birbirinden harika şekilleriyle, cıvıl cıvıl renkleriyle bebeklerin ilgisini çekmeyi başarmış olan bebek bultak oyuncaklar, onların eğlenirken sebep-sonuç ilişkileri kurmasını sağlar. Ayrıca bebeğinize bultak oyuncak alarak psiko-motor becerilerini destekleyebilirsiniz. Şekil ve renkleri, bebeğinize bultak oyuncaklar sayesinde eğlenceli bir biçimde öğretebilirsiniz.

Bultak Oyuncak Nedir?

Bultak oyuncaklar, şimdiye dek birçok farklı biçimde üretilmiştir. Bu oyuncaklar, şekle karşılık gelen bir parçanın içine girdiği, girintili yuvalara sahip kutulardan oluşurlar. Bazılarının şekilleri kova, küp veya araba halindeyken; bazıları kaplumbağa, kelebek gibi sevimli hayvan şeklindedir. Bultak puzzle ise, bir çocuğun doğru geometrik parçaları kabın üzerindeki uygun yuvalarına sığdırıp oynaması için yapılmıştır.

Bultak Puzzle Almanız Bebeğiniz İçin Yararlı Olacak mıdır?

Bultak oyuncaklar, yürümeye başlayan bebeklerin favori oyuncakları arasında yer alacaktır. Bultaklar, her bir parçanın uygun deliğe nasıl düştüğünü anlamaya çalışan bebeklerin, nesne devamlılığı kazanmalarına yardımcı olur. Bebeğiniz, yuvarlak bir deliğe kare bir blok yerleştirmeye çalışabilir. Bu hareketin işe yaramadığını gördüğü zaman elindeki şeklin deliğe nasıl geçeceğini öğrenmek için beyin fırtınası yapacaktır. Böylece bebek bultak oyuncaklar, bebeklerin problem çözme becerilerini kazanmalarına yardım eder. Bebeğiniz yanlış boşluktan doğru boşluğu buluncaya dek şekilleri geçirmeye çalışır ve neden-sonuç ilişkisi kurar.

Doğru parçaları, uygun boşluklara yerleştirmekte ustalaşan bebekler, bultak oyuncak sayesinde şekilleri kategorize etmeyi öğrenirler. Bebekleriniz, konuşmaya başladıklarında ise şekillerin adlarını ve renklerini söylerler. Bultak puzzle oyuncakları sayma alıştırması için de kullanılabilir. Çocuk, her şekildeki yüzeylerin sayısını sayar ve sayma işlemini öğrenebilir. Daha büyük çocuklar, bultak oyuncağına tamamen hâkim olduklarında hızlarını geliştirmek için çalışabilirler.

Çeşit Çeşit Bebek Bultak Oyuncakları

Günümüzde birbirinden renkli ve çeşitli bultak oyuncakları mevcuttur. Bebeğinize bultak puzzle alırken, kutuların ve parçaların şekli ile malzeme ve zorluk seviyesi dikkate alınması gereken değişkenlerdendir. Bazı bultaklar ahşaptan bazıları da plastikten yapılmıştır. Çoğu bultak puzzle oyuncakları üç boyutlu geometrik şekillere sahiptir. Ebebek’te bulacağınız, çocukların en sevdiği oyuncak markalarının bultak oyuncaklarında taşınabilir bir kova veya kutuya sahip olanları mevcuttur.  Kap, şekilleri çıkarmak için kolayca açılır. Bu türler, küçük bir bebeğin oynaması ve yer değiştirmesi için daha kolaydır. Dede markanın ürettikleri gibi kimi bultak oyuncaklar ise küp veya dikdörtgen biçiminde tasarlanır. Genellikle şekilleri yerleştirmek için 5 veya 6 düzlemleri vardır. Bunlar, daha fazla düzlemlere sahip olduklarından bebekler için daha zor olabilir.

Her Oyuncakta Olduğu Gibi Bultak Oyuncaklarda da Bebeğinizin Güvenliği Ön Planda Olmalı

Bebek bultak oyuncaklarıyla bebeğiniz oynarken, herhangi bir şeklin veya parçanın çocuğunuz için boğulma tehlikesi olmadığından emin olmalısınız. Bultak oyuncakta hangi yaş grubunun hedeflendiğini görmek için oyuncak üzerindeki ambalajı kontrol edin. Boğulma tehlikesi gibi uyarıların olup olmadığını araştırın. Sivri ve keskin kenarlı şekillere sahip parçalardan uzak durun.

Öğretici ve Eğlendirici, Uygun Fiyatlı Bebek Bultak Oyuncakları ebebek’te!

Bebekleriniz; ebebek’te bulacağınız kaliteli markaların şekil eşleştirme arkadaşlarıyla eğlenirken öğrenecektir de. Birbirinden güzel bebek bultak oyuncaklar ile bebeğinizin keyifli vakit geçirmesi için, her bütçeye uygun fiyatlarla bu ürünlere ebebek’ten sahip olun. Üstelik sürpriz indirim fırsatları ile daha uygun fiyatlara da satın alabilirsiniz.