SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Bultak Oyuncaklar

BEBEK BULTAK OYUNCAKLAR

Bultak oyuncakları, uzun yıllar boyunca çocukların oynaması için kullanılan oyuncaklardandır. Birbirinden harika şekilleriyle, cıvıl cıvıl renkleriyle bebeklerin ilgisini çekmeyi başarmış olan bebek bultak oyuncaklar, onların eğlenirken sebep-sonuç ilişkileri kurmasını sağlar. Ayrıca bebeğinize bultak oyuncak alarak psiko-motor becerilerini destekleyebilirsiniz. Şekil ve renkleri, bebeğinize bultak oyuncaklar sayesinde eğlenceli bir biçimde öğretebilirsiniz.

Bultak Oyuncak Nedir?

Bultak oyuncaklar, şimdiye dek birçok farklı biçimde üretilmiştir. Bu oyuncaklar, şekle karşılık gelen bir parçanın içine girdiği, girintili yuvalara sahip kutulardan oluşurlar. Bazılarının şekilleri kova, küp veya araba halindeyken; bazıları kaplumbağa, kelebek gibi sevimli hayvan şeklindedir. Bultak puzzle ise, bir çocuğun doğru geometrik parçaları kabın üzerindeki uygun yuvalarına sığdırıp oynaması için yapılmıştır.

Bultak Puzzle Almanız Bebeğiniz İçin Yararlı Olacak mıdır?

Bultak oyuncaklar, yürümeye başlayan bebeklerin favori oyuncakları arasında yer alacaktır. Bultaklar, her bir parçanın uygun deliğe nasıl düştüğünü anlamaya çalışan bebeklerin, nesne devamlılığı kazanmalarına yardımcı olur. Bebeğiniz, yuvarlak bir deliğe kare bir blok yerleştirmeye çalışabilir. Bu hareketin işe yaramadığını gördüğü zaman elindeki şeklin deliğe nasıl geçeceğini öğrenmek için beyin fırtınası yapacaktır. Böylece bebek bultak oyuncaklar, bebeklerin problem çözme becerilerini kazanmalarına yardım eder. Bebeğiniz yanlış boşluktan doğru boşluğu buluncaya dek şekilleri geçirmeye çalışır ve neden-sonuç ilişkisi kurar.

Doğru parçaları, uygun boşluklara yerleştirmekte ustalaşan bebekler, bultak oyuncak sayesinde şekilleri kategorize etmeyi öğrenirler. Bebekleriniz, konuşmaya başladıklarında ise şekillerin adlarını ve renklerini söylerler. Bultak puzzle oyuncakları sayma alıştırması için de kullanılabilir. Çocuk, her şekildeki yüzeylerin sayısını sayar ve sayma işlemini öğrenebilir. Daha büyük çocuklar, bultak oyuncağına tamamen hâkim olduklarında hızlarını geliştirmek için çalışabilirler.

Çeşit Çeşit Bebek Bultak Oyuncakları

Günümüzde birbirinden renkli ve çeşitli bultak oyuncakları mevcuttur. Bebeğinize bultak puzzle alırken, kutuların ve parçaların şekli ile malzeme ve zorluk seviyesi dikkate alınması gereken değişkenlerdendir. Bazı bultaklar ahşaptan bazıları da plastikten yapılmıştır. Çoğu bultak puzzle oyuncakları üç boyutlu geometrik şekillere sahiptir. Ebebek’te bulacağınız, çocukların en sevdiği oyuncak markalarının bultak oyuncaklarında taşınabilir bir kova veya kutuya sahip olanları mevcuttur.  Kap, şekilleri çıkarmak için kolayca açılır. Bu türler, küçük bir bebeğin oynaması ve yer değiştirmesi için daha kolaydır. Dede markanın ürettikleri gibi kimi bultak oyuncaklar ise küp veya dikdörtgen biçiminde tasarlanır. Genellikle şekilleri yerleştirmek için 5 veya 6 düzlemleri vardır. Bunlar, daha fazla düzlemlere sahip olduklarından bebekler için daha zor olabilir.

Her Oyuncakta Olduğu Gibi Bultak Oyuncaklarda da Bebeğinizin Güvenliği Ön Planda Olmalı

Bebek bultak oyuncaklarıyla bebeğiniz oynarken, herhangi bir şeklin veya parçanın çocuğunuz için boğulma tehlikesi olmadığından emin olmalısınız. Bultak oyuncakta hangi yaş grubunun hedeflendiğini görmek için oyuncak üzerindeki ambalajı kontrol edin. Boğulma tehlikesi gibi uyarıların olup olmadığını araştırın. Sivri ve keskin kenarlı şekillere sahip parçalardan uzak durun.

Öğretici ve Eğlendirici, Uygun Fiyatlı Bebek Bultak Oyuncakları ebebek’te!

Bebekleriniz; ebebek’te bulacağınız kaliteli markaların şekil eşleştirme arkadaşlarıyla eğlenirken öğrenecektir de. Birbirinden güzel bebek bultak oyuncaklar ile bebeğinizin keyifli vakit geçirmesi için, her bütçeye uygun fiyatlarla bu ürünlere ebebek’ten sahip olun. Üstelik sürpriz indirim fırsatları ile daha uygun fiyatlara da satın alabilirsiniz.