400 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ!

YardımYardım
SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Visco Bebek Yatağı

Aradığınız kelimeye / kritere uygun bir sonuç bulunamamıştır.

VİSCO BEBEK YATAĞI

İnsanlarda gebelik yaklaşık olarak 9 ay 10 gündür. Bu süre içerisinde minik yavrunuzu dünyanın en güzel, rahat ve konforlu yerinde, yani rahminizde taşıdınız. Minik yavrunuz dünyaya geldikten sonra; tıpkı kuşların yuva yapmak için içgüdüsel olarak ağaç dallarını, yaprakları, çamur parçalarını tek tek taşıyarak bir mühendislik harikası olan yuvalarını yapmaları gibi; sizin de bebeğinize, aynı konforu sağlamak istemeniz çok doğal. Ancak bu konforu sadece onu besleyip, altını değiştirip, uygun sıcaklık ve nemde oda koşulları sağlayarak hazırlamanız yeterli değildir. Bebeklerin günün büyük bir kısmında uyuduğunu düşünerek, visco bebek yatağı gibi gelişimlerini destekleyen sağlıklı ve konforlu bir yatakta uyumalarını sağlamanız da ona sunmanı gereken ortam koşullarından biridir.

Visco Yatak Nedir?

Bebeğinizin gelişimine uygun olan en iyi yatağı bulabilmeniz için öncelikli olarak ürünlerin özelliklerini bilmeniz gerekir. Visco yatak için “uzay teknolojisinin kullanıldığı yatak” dersek kesinlikle abartmış olmayız. Çünkü yatağın malzemesi olarak kullanılan viskoelastik, ilk olarak NASA tarafından astronotların uzayda maruz kalacağı basıncı azaltmak amacıyla keşfedilmiştir. Bu muhteşem keşif, daha sonra teknoloji ile buluşturularak günümüzde birçok alanda kullanılmıştır.

Viskoelastik malzeme basınç ve ısıya duyarlı olarak şekil değiştirebilmektedir. Visco yataklar da yapısında viskoelastik malzeme ve yumuşak süngerin bir arada kullanıldığı yatak çeşididir. Üzerine yatıldığında vücut ısısı ve ağırlığın sebep olduğu basıncın etkisi ile şekil değiştiren bu yatak, vücudunuzda oluşan baskıyı azaltarak vücudun şeklini alır. Böylece rahat, konforlu ve iskelet sistemi için sağlıklı bir uyku ortamı hazırlar.

Visco Bebek Yatağı Model ve Özellikleri

Diğer adı akıllı yatak olan visco bebek yatağı, memory foam yatak olarak da bilinmektedir. Memory foam, hafızalı köpük anlamına gelmektedir. En önemli özelliği içerisinde viskoelastik malzeme bulundurmasıdır. Bu malzemenin en önemli özelliği, ısı ve basınç karşısında hemen reaksiyon göstermesidir. Bu sebeple visco bebek yatağı, içerisinde uyuyan bebeğinizin vücut ısısı ve ağırlığından etkilenerek vücudunun şeklini alır ve bebeğinize tıpkı anne rahminde, amniyotik sıvının içerisindeymiş gibi doğal bir ortam yaratır.

Hafızalı sünger özelliğindeki visco yataklar bebeğinizin vücut şeklini anımsar ve kısa sürede tekrar minik yavrunuzun şeklini alarak vücuduna tam uyum sağlar. Bu uyum bebeklerin yatak içerisindeki istenmeyen dönme ve yer değiştirmelerini de en aza indirerek; uyku esnasında bebeğin uyanmasını azaltır ve uyku kalitesinin artmasını sağlar. Bebeğinizin vücudu üzerindeki basıncı en aza indiren visco bebek yatağı, sağlıklı bir kan dolaşımı için uygun koşulları sağlar. Bebekler için tasarlanan ürünlerde %100 doğal pamuk ya da süt lifleri kullanılır. Tamamen doğal bir malzeme olan dış yüzey, bebeğiniz terlediğinde terini emerek ona sağlıklı bir ortam hazırlar. Ürünler genelde dış kılıfı fermuarlı olup makinede yıkanabilir özellikte tasarlanır. Böylece bebeğiniz kustuğunda ya da altına kaçırdığında ürünün hijyenini kolayca sağlayabilirsiniz. Ayrıca ürünler antibakteriyel özellikte olup yatakta nem, uyku akarı yani mayt (mite) ve bakteri oluşumunu engeller. 

Visco 60*120, 65*95, 70*120 Bebek Yatağı ve Daha Fazlası ebebek’te!

Bebeklerin büyümesini sağlayan büyüme hormonu en iyi uyku esnasında salgılanır. Bu sebeple minikler ne kadar kaliteli uyursa o kadar iyi büyüyeceklerdir. Bebeklerin günün yarısından fazlasını uyuyarak geçirdiğini hesaba katan ebebek; kaliteli bir uyku, dolayısıyla kaliteli bir yatağın bebekler için öneminin farkında. Bu nedenle uzman bilgisi ile kişiye özel uyum sağlayan ve akıllı yatak olarak da bilinen en iyi visco bebek yatağı markalarına sizin için mağazalarında yer verdi. Bebeğinizin şeklini alarak ona konforlu ve sağlıklı bir uyku ortamı hazırlayan ürünler 70*120 bebek yatağı başta olmak üzere birçok farklı ölçü seçenekleri ve uygun fiyatlarıyla ebebek mağazalarında sizleri bekliyor.