2000x130-takipet-ustbant.jpg
Sırala

Fisher Price Oyun Halıları

6 ürün bulundu
Sırala

FISHER PRICE OYUN HALISI

 

Fisher price oyun halısı bebeklerin zihinsel ve fiziksel gelişimini desteklemek amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Henüz yürüyemeyen ve oturamayan bebeklerin yatarak motor becerilerini geliştirebileceği tam bir aktivite alanı yaratır. Fisher Price oyun halısını hareketli minğinizi oyalanmak için alınması gereken bir oyuncak olarak düşünmek son derece yanlıştır. Çünkü onu oyalamaktan öte bu ürünler onun fiziksel ve duygusal gelişimin, ince ve kaba motor hareketlerinin, düşünme ve problem çözme becerilerinin gelişimi için son derece önemlidir. Aynı zamanda eğlenceli olması da cabası!

 

Duygusal Gelişim

 

Bebeklerin ilk aylarda görme duyusu yeterince gelişmemiştir. 3 aydan sonra gelişimini tamamlamasıyla artık oyuncaklarını her açıdan kavrayabilir ve farklı açılardan baksa da oyuncağını tanıyabilir. Fisher Price oyun halısındaki farklı renklerde ve desenlerde asılı duran oyuncaklar bebeklerin ilgisini çeker ve onları tanımaya, sevmeye başlarlar. Çıkardığı eğlenceli sesler ve müziklerle bebeğinizin duyularını harekete geçirir ve duygusal gelişimine yardımcı olur.

 

Kaba Motor Becerileri Gelişimi

 

Bebeklerin başını dik tutabilmesi, hafif desteklenerek oturabilmesi, yine desteklenerek dik durmaya çalışması veya yatar pozisyonda iken dönmeye çalışması kaba motor becerilerinin gelişimi hakkında bilgi verir. Fisher Price oyun halılarında asılı duran oyuncaklar ve ayaklarını ileri ittiğinde tekmeleyerek ses çıkarmasını sağlayan piyano tuşları, bebekleri hareket etmeye teşvik ederek kaba motor kaslarının gelişimini destekler. Ayrıca yüz üstü pozisyonda da zaman geçirmesini sağlayan oyun matı sayesinde karın üstünde duran bebeğin boyun ve kol kasları da gelişir. Ve bu kas gelişimi yardımıyla emekleme dönemine daha erken geçiş yapabilir.

 

İnce Motor Becerileri Gelişimi

 

Ince motor becerileri; parmak, el, kol hareketleri ile ilgili becerilerdir. Yalnızca kas gelişimi ile ilgili olmamakla birlikte el-göz koordinasyonu ile de alakalıdır. 6 aydan sonra bebeklerin ince motor gelişimini desteklemek için bebeğe yardımcı olmak önemlidir. Fisher Price oyun halısı tam da bu amaçla tasarlanmıştır. Minik yavrunuzun  vazgeçemeyeceği hem eğlenceli hem de gelişimi için en gerekli aktivitelerden biri olacaktır. Baş üstü kemerde asılı olan oyuncakları kavramaya çalışması onu için önemli bir adımdır.

 

Fisher Price Oyun Halısının Özellikleri Nelerdir

 

En büyük özelliği fiziksel gelişimi desteklemek olan aktivite matının ve oyuncaklarının taşınabilir olmasıdır. Sırt üstü veya yüz üstü yatar pozisyonda üzerinde eğlenceli ve eğitici zaman geçirmesini sağlar. Baş üstü konumundaki yumuşak kemeri kolayca katlayıp taşıyabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Yumuşak dolgulu mat leke tutmayan ve çamaşır makinesinde yıkanabilir özelliktedir. Kemerde asılı bulunan ayna, bebeğinizin vücudunu gererek tekmeleme ve uzanıp kavrama hareketlerini yapmaya teşvik eder. Fisher Price oyun halısının aksesuarlarını bebeğinizin farklı gelişim aşamalarında da kullanabilirsiniz. Örneğin minik yavrunuz biraz büyüdüğünde dışarı çıkarken yanınıza Fisher Price oyun halısının bağlanıp çıkarılabilen müzikli oyuncağını ya da sevdiği diğer parçalarını alabilirsiniz. Kısa ve uzun modlarda müzik çalması, eğlenceli sesler ve ışık çıkarması bebeğinizin algılama ve birbirinden ayırt etme yeteneğini geliştirirken, onu heyecanlandırarak hareketlerini arttırır. Bu yüzden tam bir jimnastik merkezi denebilir. Onun eğlenceli hareketlerini ve gelişimini izlemek size de keyifli anlar yaşatacaktır. Son derece güvenlidir ve bebeğinize zarar verebilecek parçalar içermez. Gerekli kalite standartlarına uygun malzemelerden üretilmiştir.

 

Bilinçli Anne Babaların Akıllı Tercihi

 

Bebeğiniz için ilk aylarından itibaren fiziksel ve duygusal gelişimini, motor becerilerinin gelişimini desteklemek adına yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri ona Fisher Price oyun halısı sunmaktır. Farklı model ve oyun modları ile internet sitemizde veya ebebek mağazalarında bulabileceğiniz bu ürünlerle bebeğinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

'