SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Müzikli Oyuncaklar

BEBEK MÜZİKLİ OYUNCAKLAR

Bebeğin, anne karnında gelişen ilk organı kulaktır. Bebeğiniz için annenin kalp atışı, nefes alıp verişi ve onun tatlı sesi, dinlediği ilk müzikal bestelerdir. Anne karnındaki bebek, etrafındaki tüm sesleri hisseder: düşen nesneler, telefonun çalması ve onunla konuşan babasının sesi… Uzmanlar, bebeklerin ve çocukların, annelerinin sesini duyduklarında veya müzik dinlediklerinde sakin kaldıklarını ve uslu bir şekilde oynadıklarını gözlemlemişlerdir. Bebeklerin zekâ, hayal gücü ve yaratıcılıklarının gelişmesi için de müzikli bebek oyuncakları gereklidir. Ama bunun için bebek müzikli oyuncaklar ile oynarken eğlenmelidir.

Bebeğiniz İçin Müzikli Oyuncak Seçin

Bir bebeğin hayatının ilk ayları, hayatındaki en önemli zamanlardır, çünkü daha fazla öğrenmenin ve gelişimin olduğu anlardır. Bu nedenle onun fiziksel, zihinsel, sosyal ve duyusal gelişimini destekleyen bir müzikli oyuncak seçmek gerekir. Seçeceğiniz müzikli oyuncaklar, bebeğin beceri ve yeteneklerinin gelişimini büyük ölçüde etkileyecektir. Sesli bebek oyuncakları, çocuğun işitsel duyularını uyarmasının yanı sıra, mesafeleri hesaplamasına, perspektifinin gelişmesine ve uyku vakti gibi günlük olaylara karşı önlem almasına olanak sağlar.

Müzikli oyuncaklar, tüm bebeklerin en çok sevdiği ve dikkatini en çok çeken nesneler arasındadır. Bebeklere; anne rahmindeyken, yeni doğmuşken ve çocukluklarında müzik dinletmenin aslında zihinsel ve duyusal gelişimlerine yardımcı olacağı düşünülmektedir. Yani bebek müzikli oyuncaklar ile etkileşim içine girerse miniğinizin hayal dünyasının gelişimi için büyük bir avantaj olacaktır.

Hangi Özelliklere Sahip Müzikli Bebek Oyuncakları Seçmeliyiz?

Bebekler genellikle, oyuncak olsun olmasın ses çıkaran her türlü nesne ile oynarlar. En iyi sesli bebek oyuncakları parlak, renkli, bebeğin duyması için farklı sesler çıkaran ve bebeği oyuncağıyla etkileşim içine sokabilenleridir diyebiliriz. Bebeğinizi zıt ve parlak renkli desenler büyüler, çünkü onları görmesi çok kolaydır. Yavaş hareket eden ve yumuşak ezgilere sahip müzikli bebek oyuncakları, onun için hareketsiz ve sessiz olanlardan çok daha ilginçtir.

Bebeğinizin ince ve kaba motor kaslarını geliştirmek için çekebileceği, vurabileceği, basabileceği müzikli oyuncakları seçebilirsiniz. Neşeli, dinlendirici ezgileri olan ve birden fazla şarkıya sahip müzikli oyuncaklar tercih edilmelidir. Rahatlatıcı müziğe sahip oyuncaklar bebeğinizi yatıştırır, onların dinlenmelerini ve uykuya dalmalarını kolaylaştırır. Ayrıca onlara sevgi ve dostluk verecek pelüş müzikli oyuncaklar da alınabilir. Ancak alınırken malzemenin antialerjik olmasına dikkat edilmelidir. Küçük kopabilecek parçalardan da uzak durulmalıdır.

Bebek Müzikli Oyuncaklar ile Eğlenceli Vakit Geçirsin

Evde minik bir bebeğiniz var diye tüm gün boyunca evde mutlak bir sessizliğin hâkim olması gerekmez. Aslında değişik sesler, bir kedinin miyavlaması, telefon ve kapı zilleri bebeği çok eğlendirir ve onun için öğreticidir. Bebeğinizin işitme duyusunu geliştirmek ve değişik sesleri tanımalarını sağlamak için farklı türde ses uyaranları alması önemlidir. Ama tabii ki bebeğinizi korkutacak kadar yüksek olan sesleri azaltmalısınız. Onun için ebebek’ten satın alacağınız sesli bebek oyuncakları cazip renkleri, yumuşak tondaki ışıkları, birbirinden eğlenceli melodileri ve şarkılarıyla bebeğinizin neşeli oyun arkadaşı olacaktır. Üzerinde basacağı tuşlar ile el becerilerini geliştirirken müzikli oyuncaktan çıkan farklı sesler ile eğlenecektir.

Sesli Bebek Oyuncakları ile Oyunlar Oynayıp İşitme Duyusunu Geliştirin

Bebeğinizle işitme duyusunu geliştirebileceğiniz oyunlar oynayın. Yumuşak bir melodiye sahip olan sesli bebek oyuncakları alın ve önce bir kulağa sonra da diğerine doğru tutun. Her iki kulağa koyduğunuzda da bebeğiniz tarafından oyuncağa verilen reaksiyonun aynı olup olmadığına bakın.

Oynayabileceğiniz bir başka oyun ise söyle; çocuğunuz sizi görmeden onun kulağının arkasına müzikli bebek oyuncaklarından birini koyun. Bebeğinizin o tarafa dönüp dönmediğine bakın. Bu oyun ile hem bebeğinizin sağlıklı bir şekilde işitebildiğini bileceksiniz hem de işitsel becerilerini geliştirmiş olacaksınız. Ayrıca müzikli oyuncağı ile bebeğiniz eğlenceli vakit geçirecek, mutlu olacaktır.

Müzikli Bebek Oyuncakları Uygun Fiyatlarla Ebebek’te

Bebekler her zaman oyuncaklara ve müziğe ilgi duyarlar. Hele ki her iki özelliğin bir nesnede toplandığı bebek müzikli oyuncaklar ile oynamaktan kolay kolay bıkmayacaklardır. Kalitesinden ödün vermeyen markalar arasından seçim yapabileceğiniz çoklu müzikal türevleri, ışıkları ve renkleri olan müzikli bebek oyuncakları vardır. Çeşit çeşit müzikli oyuncaklar değişen fiyatlarla ebebek ile bir tık uzağınızda!

 

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo