İçeriğe Geç

Kavanoz Mama


37 ürün bulundu
Promosyonlu
Sütlaç 125 gr
2,99 TL
Hero Baby Sütlaç 125 gr
5.0 1 YORUM
Promosyonlu
Organik Sütlaç 125 gr
6,99 TL
Hipp Organik Sütlaç 125 gr
4.137931034482759 29 YORUM
Promosyonlu
Muzlu Yoğurtlu 120 gr
2,99 TL
Hero Baby Muzlu Yoğurtlu 120 gr
5.0 1 YORUM
Promosyonlu
Elmalı Muzlu 125 gr
2,99 TL
Hero Baby Elmalı Muzlu 125 gr
5.0 1 YORUM
Promosyonlu
Karışık Sebzeli 120 gr
2,99 TL
Hero Baby Karışık Sebzeli 120 gr
2.6666666666666665 3 YORUM
Promosyonlu
Armutlu Şeftalili Ananaslı 125 gr
2,99 TL
Hero Baby Armutlu Şeftalili Ananaslı 125 gr
5.0 1 YORUM
Promosyonlu
Karışık Meyveli Yulaflı 125 gr
2,99 TL
Hero Baby Karışık Meyveli Yulaflı 125 gr
5.0 1 YORUM
Promosyonlu
Organik Karışık Meyveli
4,29 TL
Hero Baby Organik Karışık Meyveli
5.0 1 YORUM
Promosyonlu
Karışık Meyveli 125 gr
2,99 TL
Hero Baby Karışık Meyveli 125 gr
5.0 2 YORUM
Promosyonlu
Şeftalili Muzlu 125 gr
Promosyonlu
Organik Karışık Kavanoz Mama 6'lı Paket
Promosyonlu
Organik Elmalı Şeftalili 120 gr
Promosyonlu
Muzlu Mandalinalı Armutlu 125 gr
Promosyonlu
Organik Kayısılı Muzlu 120 gr
Promosyonlu
Organik Kayısı Püresi 125 gr
6,99 TL
Hipp Organik Kayısı Püresi 125 gr
4.837837837837838 37 YORUM
Promosyonlu
Organik Elmalı 120 gr
Promosyonlu
Organik Pirinçli ve Tavuklu Sebze Püresi 125 gr
Promosyonlu
Organik Elma ve Muz Püresi 190 gr
7,99 TL
Hipp Organik Elma ve Muz Püresi 190 gr
4.928571428571429 14 YORUM
Promosyonlu
Organik Sebze Karışımı 125 gr
6,99 TL
Hipp Organik Sebze Karışımı 125 gr
4.4 15 YORUM
Promosyonlu
Organik Meyve Kokteyli 125 gr
6,99 TL
Hipp Organik Meyve Kokteyli 125 gr
4.5625 16 YORUM
Promosyonlu
Organik Yabanmersinli Püre 125 gr
6,99 TL
Hipp Organik Yabanmersinli Püre 125 gr
4.8 10 YORUM
Promosyonlu
Organik Şeftali Muz Püresi 125 gr
6,99 TL
Hipp Organik Şeftali Muz Püresi 125 gr
4.785714285714286 14 YORUM
Promosyonlu
Organik Erik Püresi 125 gr
6,99 TL
Hipp Organik Erik Püresi 125 gr
4.388888888888889 27 YORUM

KAVANOZ MAMA

Bebekleri doğduğu andan itibaren özellikle anneler, birçok konuda sürekli olarak suçluluk duygusuyla boğuşurlar. Acaba onları doğru tutuyor muyuz, yeterince uykularını alıyorlar mı, onları uygun biçimde giydirebiliyor muyuz? Annelerin endişeli sorgulaması minik yavrularımızın yetişkinlik dönemine kadar devam eder. Endişelenecek bir konu daha var ki, o da katı gıdaya geçiş evresi. Bu dönemde bebeğimize kavanoz mama vermekte bir sakınca olup olmayacağı kafaları karıştırır. Ebebek’te bulacağınız kaliteli markaların kavanoz bebek mamalarını minik yavrunuza içiniz rahat bir şekilde yedirebilirsiniz.

Kavanoz Mamalarının Yararları Nelerdir?

Bebeğinizle dışarıya çıktınız ve işiniz planladığınızdan uzun sürdü. Bebeğinize sütünü içirdiniz, ancak bebeğiniz hala aç olduğundan huzursuz ve mutsuz. Onun için çeşit çeşit meyveler, sebzeler ve tahıllarla hazırlanmış kavanoz mamalarını alıp yedirmeniz her ikinizi de rahatlatacaktır. Bu nedenle 4. ayın sonundan itibaren güvenle kullanacağınız kavanoz mama acil durumlarda kurtarıcınız olacaktır.

Domates, elma, kayısı, havuç, erik, armut, ananas, patates, karnabahar, patlıcan, biber, salatalık, üzüm, çilek ve daha birçok organik sebze ve meyve birleştirilerek kavanoz mama çeşitleri üretilmektedir. Bu kavanoz mamalar minik bebeğinizin sağlıklı beslenmesini sağlarken, sebzelerin ve meyvelerin tatlarına da alışmalarına olanak sunar. Ayrıca kavanoz mamalarında bulunan buğday, yulaf, pirinç, çavdar, arpa gibi tahılların kullanılması bebeğinizi sağlıklı, besleyici ve lezzetli bir biçimde doyurmanıza yardımcı olur.

Yavrunuza Kavanoz Maması Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeğiniz ek gıdaya geçtiğinde, kavanoz mamalarını 4. ayın sonundan itibaren rahatlıkla yedirebilirsiniz. Bebeğiniz için seçeceğiniz kavanoz mamaları öncelikle az karışıma sahip olmalıdır ki, bebeğiniz yiyeceklerin tadına alışabilsin. Doğal tarım ile yetiştirilen, sadece dalında olgunlaşarak mevsiminde toplanan meyve ve sebzelerle üretilmiş olmasına özen gösterin. Kavanoz mamaları hazırlanırken GDO, hormon ve zirai ilaç kalıntısı bulunan tarım ürünleri kullanılmamalıdır. Kavanoz mamalarının yapımında organik tarım ve hayvancılık ürünleri kullanılırken, ek şeker ilavesi olmamasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir katkı maddesi içermemelidir.

Son Kullanma Tarihi Kontrolünü ebebek Sizler İçin Yapıyor!

Bebekler ve küçük çocuklar özellikle gıda kaynaklı hastalıklara karşı savunmasızdır, çünkü bağışıklık sistemleri enfeksiyonlarla mücadele edecek kadar henüz gelişmemiştir. Bu yüzden kavanoz mamaları seçerken kavanozun etiketindeki son kullanma tarihi muhakkak kontrol edilmelidir. Ayrıca kavanozun kapağındaki orta bölüme dikkat edilmelidir. Orta kısım içe çökükse sorun yoktur. Orta kısım yukarı doğru kalmışsa ve açıldığında tık sesi gelmiyorsa bu kavanoz mamayı bozulmuş olma ihtimaline karşın bebeğinize yedirmeyin. Neyse ki ebebek, bebeklerinizin sağlığı için tüm gıda maddelerinin son kullanma tarihlerini kontrol etmektedir. Son kullanma tarihine 2 aydan daha az kalan ürünleri sizlerle buluşturmadan satıştan kaldırmaktadır.

Bakterilerin Yayılmaması İçin Dikkat!

Bebeğinizi doğrudan bebek maması kavanozundan beslememenizde yarar vardır. Bunun yerine, kavanoz mamadan temiz bir tabağa küçük bir yemek porsiyonu koyun ve kalan yemeği kavanozda muhafaza edin. Onu doğrudan kavanozdan beslerseniz ve bebeğiniz, kavanoz mamasının tamamını bitirmezse bebek mamasının kalanını buzdolabına koymayın.  Kavanoz mamayı doğrudan beslediğinizde, bebeğinizin ağzına değen kaşıktan mamaya geçecek bakterilerle kalan mama bozulacaktır.

Bebeğiniz İçin Vazgeçilmez Kavanoz Mamaları

ebebek’teki kavanoz mamaları, Türkiye’nin bereketli topraklarında doğal tarım ile yetiştirilen meyve ve sebzelerle üretilir. Sadece ürün içerisindeki ananas, muz ve mango gibi egzotik meyveler ithal edilmiştir. Yalnızca dalında olgunlaşarak mevsiminde toplanan besin değeri yüksek meyveler ile sebzeler kullanılır. Türk Gıda Kodeksi Bebek ve Küçük Çocuk Ek Gıdaları tebliğine göre GDO, hormon ve tespit edilebilir düzeyde zirai ilaç kalıntısı içermeyen, güvenilir markalara ait kavanoz mamaları bebeğinizin zevkle yiyeceği bir besin olacaktır. Bu mamalar ek şeker, glüten ve koruyucu katkı maddesi içermeyerek bebeğinizin sağlığını düşünür. Üretilirken hava almayacak şekilde vakum altında kapatıldığından son kullanma tarihine kadar tazeliğini korur.

Organik Kavanoz Mama Denince Akla İlk Gelen Markalar Burada

ebebek’te bulacağınız organik tarım ve hayvancılık ürünü olan kavanoz mamaları hormonsuzdur. Bu kavanoz mamalarında kullanılan meyve ve sebzelerin üretiminde suni gübre kullanılmaz ve katkı maddesi içermez. Organik kavanoz mamalarının üretiminin her aşaması kontrol edilir. Kavanoz mamaların içeriğindeki tüm besinler olgunlaşma süreçleri tamamlandıktan sonra toplanır. Bu mamalar hava almayacak şekilde vakum altında kapatılarak ısıl işleme tabi tutulur.  Bu nedenle hiçbir katkı ve koruyucu madde içermeden son kullanma tarihine dek tazeliğini korur. ebebek’ten satın alabileceğiniz organik meyve püreleri, doktor kontrolündeki ek gıdalara geçiş dönemlerinde bebeğin meyvelerle tanışması için uygun olurken, sebzelerle hazırlanan püreler de bebeğinizin ağız tadına uyacaktır.

Kaliteli ve Lezzetli Kavanoz Mamaları ebebek’in Gıda Güvencesiyle Ayağınıza Kadar Gelsin!

Basit sebze ve meyvelerden karışık akşam yemeklerine kadar, market raflarında çok çeşitli enfes kavanoz mama bulmanız mümkün. Ancak kıymetli zamanınızı harcamadan, ebebek’in son kullanma tarihlerini özenle kontrol ettiği kavanoz mamaları bir tıkla ayağınıza kadar gelebilir. Güvenilir markalarının uygun fiyat aralığındaki lezzetli kavanoz mamaları bütçenizi sarsmaz ve bebeğinizin ağız tadına uyar.