Hamile Bluzu

0 ürün bulundu

HAMİLE BLUZU

Annelerimizin zamanında çoğu gebe kadın, eski kıyafetlerini giymeyi seçer ve hamile kıyafetleri almayı bile düşünmezdi. Almak isteseler dahi seçenekleri olmadığından alışveriş konusunda kısıtlanırlardı. Hamileyken görünüşleriyle ilgili olarak çekinceleri vardı ve bu yüzden karınları büyümeye başladığı andan itibaren saklamaya çalışırlardı. Günümüzdeki mevcut durum artık böyle değil. Birçok hamile kadının çalıştığı, sosyalleştiği ve hatta bazen iş gereği seyahat ettiği için hem rahat hem de şık olması gereken durumlar vardır. Doğal olarak, bugünün anne adaylarının hamileliğe uygun giyim gereksinimleri farklıdır. Neyse ki artık hamile bluzu, tişörtü, pantolonu, eteği, elbisesi derken hamile giyim yelpazesi oldukça genişledi.

Hamile Bluzu Özellikleri Nelerdir, Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hamilelik döneminde kaliteli ve iyi tasarlanmış kıyafetler giymek günümüzde artık çok popüler bir hal almıştır. Bugün birçok hamile kadın, artık büyüyen karnını gizlemeye çalışmamaktadır. Bunun yerine, yeni görünümlerine uyan farklı çeşitte giysileri tercih etmektedirler. Peki, hamilelikte giyinirken nelere dikkat etmeli, hamile bluzu özellikleri neler olmalıdır?

Bazı kadınlar hamilelik sırasında dar bir şekilde giyinmeyi severler ve belirginleşip büyüyen karınlarını göstermek isterler. Bazı anne adayları ise utangaçtır ve karınlarını saklamak ister. Şimdiki moda sayesinde, hamilelik kıyafeti seçiminde tüm beklentilere uyacak şekilde farklı tarzlar mevcuttur. Hamileyken seçebileceğiniz giysilerinizi yaşam tarzınıza ve bütçenize bağlı olarak kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca profesyonel iş hayatına göre kıyafetler de seçebilirsiniz. Örneğin, kurumsal bir sektörde çalışıyorsanız, şık bir hamile bluzuyla hoş bir ofis çalışanı görünümüne sahip olabilirsiniz, ama asla rahatlıktan ödün vermeden!

Hamile bluzunu seçerken akılda tutulması gereken en önemli özelliklerden biri, onlu giyerken konforlu hissetmenizdir. Bebeğiniz her hafta büyüyecek ve değişecektir, giysileriniz de buna göre genişleyebilmelidir. Nefes alabilen ve sizi terletmeyen kumaşa sahip olan bluzlar seçmenizde yarar vardır. Ayrıca kimyasallardan uzak kumaşlar sizin ve bebeğinizin sağlığı için daha uygun olacaktır.

Hamile Bluzu Modelleri ve Bluzun Kombin Edilmesi

Hamile olduğunuzda, giyim kuşam sizin için önemli ise, hamile bluzları ile şık görünebilir ve kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Birçok gebe kadın A kesim bluz, sırttan bağlamalı bluz ya da göğüs altından büzgülü bluz modellerini tercih etmektedir. Bu sevimli ve rahat tarzın, göğüs bitimi ile karın başlangıcı arasında bir dikiş yeri vardır. Böylece genişleyen bir karın için bolca yer vardır. Gitgide büyüyen bir karın nedeniyle bu tarz bluzlar, anne adaylarının karınlarından adeta kayar ve onların konforunu sağlar. Gebelerin böyle modelleri seçmesi tesadüf değildir; çünkü bu tarz hamile bluzu modelleri, ekonomik bir seçenektir. Tek parça bluzlar, hamileliğinizin çoğu döneminde bedeninize kolaylıkla uyabilir. Rahat siyah bir tayt ile birçok bluzu kombinleyebilirsiniz. Doğumdan sonra da bu tarz bluzları giyebilirsiniz, çünkü muhtemelen doğum kilolarınızdan hemen kurtulamayacaksınız. Ayrıca hamile bluzlarına emzirme bölmesi eklenerek, lohusa döneminde size kullanma olanağı sunan modeller de bulunmaktadır.

Hamilelikte rahat giysiler giyilmelidir, ancak davetler şıklığınızı ve kadınsı tarafınızı ortaya çıkarmak için harika bir zaman olabilir. Ebebek’te bu özel günlerinizde giyebileceğiniz birçok çeşit hamile bluzlarını bulabilirsiniz. Genişleyen göbeğinizi gizlemek ve omuzlarınızı belirginleştirmek istiyorsanız da, ön kısımda uzun eteklere sahip bluzları seçebilirsiniz. Seçeceğiniz takılarla hamilelik ışıltısını tamamlayabilirsiniz.

Her kadın farklı olduğu gibi hamilelikleri ve vücut tipleri de birbirinden değişiktir. Bebeklerini karınlarının altında taşıyanlar (yayvan karın) için bel üzerinden kayan bluzlar daha rahat olacaktır. Göbeğin altından kesilmiş bluzlar, karın tipiniz için güzel görünebilir. Bebeğinizi karnınızın üst kısmında taşıyorsanız (sivri karın), göğüsler ve karın arasına kemer, kurdele gibi aksesuarlar ekleyerek bir çizgi oluşturmaya çalışabilirsiniz. Vücudunuzu çok büyük bir gömlekle gizlemektense hamile bir beden için seçilen uygun bluzları satın almak, daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Bedeninize uyan rahat pantolonlar bularak birbirinden farklı hamile bluzu ile kombinler türetebilirsiniz.

Hamile Bluzu Fiyatları

Hamileliğinizin tamamında olmasa bile birçok döneminde hamile bluzlarınızı giyebilirsiniz. Hamilelik bluzları alırken, lohusalık dönemi için de kullanabileceğinizden emin olun. Böylece kullanım sürenizi iki katına çıkararak ekonomik bir tercihiniz yapmış olursunuz. Kaliteli ve çeşitli ürünler ile hamile bluzu fiyatları e-bebek’te sizleri bekliyor. Tarzınıza ve bütçenize uyan keyifli alışveriş yapmanız dileklerimizle…

'