Sırala

Emzirme Önlüğü

4 ürün bulundu
Sırala

EMZİRME ÖNLÜĞÜ

Emzirmek hem anne hem de bebek için mucizevi bir şeydir. Anne ile bebek arasındaki bağ, hamilelikle birlikte başlasa da, bu şekilde daha da güçlenir. Bir yandan bebeğinizin beslenme ihtiyacını karşılarken diğer yandan duygusal olarak hem onu hem de kendinizi doyurursunuz. Aynı zamanda emzirme, anne ile bebek arasında fiziksel bir bağ kurulmasını sağlayarak bebeğe güven duygusu aşılar. Bunun yanı sıra, annede bir aidiyet duygusu oluşmasını sağlar. Böylece anne, bebeğine daha çok bağlanır ve bakımını daha iyi üstlenebilir. Ancak emzirme, her zaman anne ile bebek baş başayken yapılan bir eylem değildir. Toplum içinde ya da aile büyüklerinin yanındayken de bebeğiniz acıkacak ve emzirmeniz gerekecektir. Böyle durumlarda bazen anneler çekingenlik gösterebilirler. Satın alacağınız bir emzirme önlüğü, bu sıkıntınızı tamamen ortadan kaldıracaktır.

Emzirmenin Utanılacak Bir Şey Değil, Tam Aksine Gurur Duyulacak Bir Şey Olduğunu Unutmayın

Bazı anneler herhangi bir örtüye ihtiyaç duymadan bebeklerini her ortamda çekinmeden emzirebilirler. Çünkü bu tamamen doğal bir durumdur. Ancak bunu bilmelerine rağmen, bazı anneler ise bu durumdan hoşnutsuz olabilirler. Bu nedenle kalabalık ortamlarda yavruları acıktığında emzirmek için kuytu bir köşe ararlar. Hatta gittikleri kafe ya da restaurantlarda emzirme odaları yoksa tuvalette bile emzirmeye kalkışabilirler. Tuvaletler yavrunuzu beslemeniz için kesinlikle uygun bir ortam değildir. Ayrıca böyle ortamlarda kuytu bir yer aramak, sanki emzirmek ayıp bir şeymiş gibi bir his uyandırıp sizi rahatsız edebilir. Emzirme önlükleri sayesinde kuytu köşelere kaçmadan ve etraftaki kalabalıktan rahatsızlık duymadan yavrunuzu gönül rahatlığıyla emzirebilirsiniz. Böylece hem çekindiğiniz durumu ortadan kaldırarak mahremiyetinizi korumuş olursunuz hem de yavrunuzu beslemenin gurur duyulacak bir şey olduğunu göz ardı etmemiş olursunuz.

Emzirme Önlükleri Sayesinde Bebeğiniz Sadece Emmeye Odaklanacak

Anne olmak, bazı kadınları korkutabilir. Bazı kadınlar anne olunca arkadaşlarıyla dışarı çıkamayacağını, topluma karışamayacağını düşünürler. Ancak bu durum eskiye nazaran biraz farklılaşsa da bir bebek sahibi olmak sosyal olmanıza engel değildir. Bebeğinizi emziriyor olmanız, arkadaşlarınızla dışarıda buluşmanıza engel olmamalıdır. Ancak, her bebek farklı olsa da kalabalık içindeyken bebekler emmeye odaklanmada zorluk çekebilirler. Günlük hayatta evde annesiyle baş başa kalan minik bebeğiniz, bir anda büyük bir kalabalıkla karşı karşıya kaldığında etrafı incelemekten kendini alamayacaktır. Böyle durumlarda yanınıza alacağınız emzirme önlüğü sayesinde yavrunuz sadece memenize odaklanacaktır. Böylece onu memenize doğru yöneltmek için büyük bir çaba göstermenize gerek kalmaz. Yavrunuzu besleme işini kısa bir sürede halledip, arkadaşlarınızla sohbetinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Aksi takdirde alışkın olmadığı bir ortamda miniğinizi beslemek biraz zaman alabilir.

Bebek Emzirme Önlükleri Farklı Özellikleri ile Anneleri Cezbediyor

Yavrularını kalabalık ortamlarda emzirmekten çekinen anneler, bazen çözümü bir battaniye ya da örtüyle memesini örterek bulmaya çalışabilir. Ancak bu şekilde yavrunuz sıcaklayıp terleyerek rahatsızlık duyabilir. Üstelik bu şekilde siz de zorlanırsınız. Bebek emzirme önlüğü, ince kumaşı sayesinde yavrunuzu terletmeden ve mahremiyetinizi koruyarak bebeğinizi emzirmenize olanak tanır. Üstelik kolayca katlanıp az yer kapladığından gittiğiniz her yere taşımanız oldukça kolaydır. Sadece yavrunuzu beslerken değil, miniğiniz uykuya daldığında üstüne örtmek için de kullanabileceğiniz bu önlükler, yavrunuz pusetindeyken onu güneşten de koruyabilir. Sevgili annelerin yaratıcılıklarıyla çok daha farklı şekillerde kullanabileceğiniz bu önlükler oldukça kullanışlıdır.

Emzirme önlüklerinin askısı sayesinde, emerken eli yerinde durmayan yavrunuz örtüyü çekiştirse de üzerinizi açamaz. Böylece siz de tedirgin olmazsınız. Ayarlanabilir boyun askısı sayesinde kendinize göre en rahat kullanımı ayarlayabilir, aynı zamanda yavrunuzun ne yaptığını da görebilirsiniz. Emzirme önlüğünüzü satın alırken kumaşının %100 pamuk olmasına özen gösterirseniz, yavrunuzun sağlığını da korumuş olursunuz. Alacağınız önlüğün makinede yıkanabiliyor olması hem zaman hem de hijyen açısından büyük kolaylık olacaktır. Siz de pek çok kullanım avantajı olan rengârenk ve şık bir emzirme önlüğü sahibi olmak isterseniz ebebek bir tık uzağınızda! Zevkinize uygun emzirme önlüğünü seçin ve dünyanın en güzel duygularından biri olan emzirmeyi her yerde gönül rahatlığıyla gerçekleştirin.
'