İçeriğe Geç

Dönence Oyuncakları


14 ürün bulundu
Kampanyalı
Büyülü Yıldızlar Dönence Pembe
% 25
429,90 TL 322,42 TL
Chicco Büyülü Yıldızlar Dönence Pembe
3.909090909090909 22 YORUM
Kampanyalı
Büyülü Yıldızlar Dönence Mavi
% 25
429,90 TL 322,42 TL
Chicco Büyülü Yıldızlar Dönence Mavi
3.6666666666666665 24 YORUM
Yağmur Ormanı Dönence
109,90 TL
Fisher Price Yağmur Ormanı Dönence
3.0416666666666665 12 YORUM
Sadece 1 stok var.
Mini Dönence
59,90 TL
Fisher Price Mini Dönence
2.3333333333333335 3 YORUM
Kampanyalı
Başucumdaki Orman Arkadaşlarım
% 20
149,90 TL 119,90 TL
Bondigo Başucumdaki Orman Arkadaşlarım
Kampanyalı
Başucumdaki Orman Arkadaşlarım
% 20
149,90 TL 119,90 TL
Bondigo Başucumdaki Orman Arkadaşlarım
Kampanyalı
3ü1 Arada Oyun Parkım Çiftlik
% 40
49,90 TL 29,90 TL
Winfun 3ü1 Arada Oyun Parkım Çiftlik
5.0 1 YORUM
Bebek Park Yatak ve Puset Dönencesi
199,90 TL
Tiny Love Bebek Park Yatak ve Puset Dönencesi
3.8333333333333335 3 YORUM
Ninni Söyleyen Mutlu Düşler Dönence
209,90 TL
Fisher Price Ninni Söyleyen Mutlu Düşler Dönence
4.105769230769231 52 YORUM
Kampanyalı
Müzikli Portatif Dönence
% 25
149,90 TL 112,42 TL
Playgro Müzikli Portatif Dönence
3.15625 32 YORUM

DÖNENCE OYUNCAKLARI

Bebeklik dönemi insanların en hızlı büyüdüğü dönemdir. Bebeğinizin büyümesini hipofiz bezinden salgılanan büyüme hormonu düzenler ve bu hormon ise en iyi uyku halindeyken salgılanır. Uyku sadece fiziksel gelişim için değil bilişsel, sosyal ve duygusal gelişim için de önemlidir. İyi uyuyan bebeğin algıları açık ve dikkati yerinde olur; bu durum bilişsel gelişimini, dinlenmiş ve mutlu olur; bu durum duygusal gelişimini, enerjik olup ebeveynleri ya da arkadaşlarıyla eğlenceli zaman geçirebilir; bu durum da sosyal gelişimini olumlu etkiler. Ancak bebeğiniz çoğu zaman uykuya direnir, çünkü sanır ki o uyuduktan sonra siz sürekli oyun oynayıp eğleneceksiniz. Bu eğlenceli anları kaçırıp sıkıcı sıkıcı uyumak istemez. Öyleyse uykuyu sıkıcı bir ritüel rolünden kurtarıp, eğlenceli bir zaman dilimine çevirerek bebeğinizin uykuya pozitif duygular geliştirmesini sağlamanız gerekir. Dönence oyuncakları bebekler için uyku ritüelinin en tatlı sebebi olabilir.

Farklı Model ve Tasarımlarda Bebek Dönenceleri

Uykuya huzur ve güven içinde dalan bebeğiniz, uyku arasında uyanıp beşiğinin tepesinde uyku arkadaşlarını görünce kendini yalnız hissetmeyip, korkmadan uykusuna kaldığı yerden devam edebilmelidir. Bu nedenle bebek dönenceleri tasarlanırken üzerine sevimli figürler yerleştirilmiştir. Bu figürler çoğu dönencede pilli, bazılarında ise kurmalı olarak hareket etmektedir. Genelde dönenceler hareket sürati sabit olacak şekilde yapılır, böylece bebeğin figürleri takip etmesi kolaylaşır. Bebek dönenceleri genelde çok renkli olur, böylece bebeklerin çok kısa olan dikkat süreleri bir nebze daha artırılmış olur. Ürünler tasarlanırken müzikli, ışıklı hatta yansıtıcı özelliği olmasına dikkat edilir. Yansıtıcı özellik sayesinde bir görünüp, bir kaybolan figürler bebeklerde nesne devamlılığı algısını geliştirir. Bebek dönenceleri, miniğinizin kolayca kumanda edebileceği bir şekilde tasarlanır. Böylece bebek, canı istediğinde müziği değiştirecek, ses ayarını yapacak, dönenceyi çalıştıracak veya kapatacak güce sahip olup, özgüvenini geliştirebilecektir. Dönencelerdeki en güzel tasarım fikirlerinden biri de istediğiniz zaman ürün üzerindeki müzikli ve şekil yansıtıcı parçanın, dönenceden ayrılarak projeksiyon ve müzik kutusu olarak kullanılabilecek opsiyona sahip olmasıdır.

Müzikli Dönenceler ile Mutlu Uykular

Bebeklik döneminde uyku, beslenme kadar önemli bir ihtiyaçtır. Bu nedenle bebeklerin gün içinde sık sık uyuyarak, yaşının ihtiyacı olan uykuyu alması önemlidir. İyi uyuyan bebek güne zinde başlar ve mutlu olur. Müzikli dönenceler bebeklerin odalarında huzur içinde uyumasını, dolayısıyla mutlu olmasını sağlayan özel bir oyuncaktır.  Dönencede çalan hafif müzik bebeğinize huzur verir, gevşeyip uykuya dalmasını kolaylaştırır. Üstelik zaman ayarı olan dönence oyuncakları, siz bebeğinizin başında beklemeden, bebeğinizin dalma süresi kadar açık kalabilme özelliğine sahiptir. Bu ürünler farklı müzik seçenekleri sunarak bebeğinizin farklı duyularını canlandırır, hayal gücünü geliştirir ve miniğinizi huzurla tatlı rüyalara götürür. Müzikli dönenceler çoğunlukla ses ayarı özelliğine de sahiptir. Bu özellik sayesinde müzik sesi istenilen düzeyde açılabilir.

Beşik Dönenceleri Kullanımı ve Kurulumuna Dikkat!

Dönencelerin hareketli parçaları ve üzerinde bulunan figürlerin bebeğinizin boğazına kaçabilecek boyutta olmamalıdır. Dönence üzerindeki parçaların bebeğin boynuna dolanma riski taşımıyor olması, dönence kullanan ebeveynlerin dikkat etmesi gereken özelliklerdendir. Kullandığınız beşik dönenceleri kolay monte edilir olmalı ve yüksekliği bebeğinizin gelişimine göre ayarlanabilmelidir. Ürünün boyu ayarlanırken, bebeğin asılıp koparamayacağı bir yükseklik ayarlanmalıdır. Ayrıca pille çalışan dönencelerde pil yuvası vidalı olmalıdır. Aksi takdirde bebeğiniz ürünün pillerini çıkararak ağzına sokabilir. Dönencelerin ışığı bebeğin gözüne doğrudan gelmeyip duvara ya da tavana yansıtılmalıdır. Dönenceniz ne kadar güvenli bir markaya ait ya da ne kadar kolay kullanılabilir olursa olsun; kullanmadan önce mutlaka kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyup, kılavuzu muhafaza etmeniz gerekir.

En Uygun Fiyatlı Kaliteli Dönenceler ebebek’te!

Sizler kadar, ebebek ailesi olarak biz de bebeğiniz için oldukça hassasız. Bu nedenle size tavsiyemiz dönence oyuncakları alırken ürünün bebeğinizin sağlığına zarar vermeyen, kaliteli malzemelerden yapılmış olmasına dikkat etmenizdir. Bunun için en güvenli yol ise güvenilir markalar arasından seçim yapmanızdır. Bir markanın güvenilir olup olmadığına, ebebek uzmanlığına güvenerek karar verebilirsiniz. Alanında uzman olan pek çok markanın dönence oyuncakları mağazalarımızda ve internet sitemizde!