Davranış Eğitim Seti Kitabı

0 ürün bulundu

DAVRANIŞ EĞİTİM SETİ KİTABI

Bir bebeği doğduğu ilk günden beri “Aynı annesi.”, “Ay tıpatıp babası” ve benzer cümlelerle sürekli birine benzetmeye çalışırlar. Bebekler, anne ya da babasına ne kadar çok benzerlerse benzesinler, onlardan tamamen farklı özelliklere sahiptirler. Bebeğiniz ayrı bir bireydir ve daha küçücük olsa bile kendine özel fiziksel, duygusal, bilişsel, davranışsal olarak sizden ve diğer bebeklerden farklıdır. Fiziksel özellikler, bilişsel temeller, mizaç gibi özelliklerin çoğu doğuştan, genlerle gelse de çevresel faktörlerden etkilenirler. Özellikle bebeğinizin davranışları çevreden en fazla etkilenen özelliklerdendir. Bu sebeple siz ebeveynlerin en önemli sorumluluklarından biri de bebeğinize, davranışlarını olumlu yönde etkileyecek ortamlar sunmanızdır. Bu ortamın yaratılmasında, bebek davranış eğitim seti kitabı okumanın önemi azımsanamaz.

Davranış Eğitimi Ne Demek?

Anne babalar için eğitim önemlidir ve bu konuda eminim ki şimdiden planlar yapıyorsunuzdur. “Hangi okula göndeririz?” “Çok çalışkan olur da doktor olur inşallah.” “Gerekirse özel ders aldıralım ki iyi bir matematiği olsun.” gibi kaygılar ve planlar eminim ki aklınızdan geçiyor. Ancak eğitimden bahsedince okul başarısı, aritmetik yapabilme yeteneği gibi sadece bilişsel gelişime dayalı bir süreç düşünüyoruz. Oysa ki tanım olarak; bireye kendi yaşantısı yoluyla kasıtlı ve istendik davranış değişikliği kazandırma süreci olan bu sürecin temelini rakamlar, okul başarısı değil, davranış eğitimi oluşturuyor. Bebeğinizin doğduğu günden beri edindiği davranışlar ise ilerleyen zamanlarda onun nasıl bir karaktere sahip olacağını belirler.

Bebeklerin Davranış Eğitiminde Etkili Olan Faktörler

Bebekler ilk olarak anne babayı görür ve onlarla etkileşim içerisinde olur. Davranış kazanmaya ebeveynlerini rol model alarak başlarlar. Bu nedenle eğitimin temel taşı sizsiniz ve bebeğinize davranışlarınızla örnek olmalısınız. Mesela bebeğiniz oyuncaklarını toplamadığı için ona sesinizi yükselttiniz. Siz bu davranış ile bebeğinize “istediklerin yapılmadığında bağırmalısın!” mesajını kodlamış olursunuz. İleriki zamanlarda siz de onun istemediği bir şey yaptığınızda, mesela kış mevsiminde dışarı çıkarken tişört giymek isteyen bebeğinize kazak giydirmeye çalıştığınızda, aynı sizin yaptığınız gibi bağırarak karşılık verecektir. Öyle ise önce kendi davranışlarınızı kontrol etmelisiniz. Sırf bunun için yazılmış kitap seçenekleri size rehberlik edebilir. Davranış eğitiminde arkadaş çevresi, televizyon izleme, gittiği kreş ortamı, bakıcısının onunla iletişim şekli gibi çevresel faktörler de bebeğinizin gelişiminde önemli bir role sahiptir. Bu çevresel faktörlerin bir kısmı sizin kontrolünüzde olmasa da bebeğinizin okuduğu kitapların kontrolü sizdedir. Bebeğinize edineceğiniz kaliteli bir bebek davranış seti kitabı, sizin aylarca veremediğiniz bir davranışı birkaç günde verebilir.

Davranış Eğitim Seti Kitabı Bebeğinize Hangi Davranışları Kazandırabilir?

Miniğiniz her davranışı deneyimleyemez. Deneyimleyebilse bile o davranışı gerçekleştirmekte istekli olmayabilir. Bebeğinize bir davranışı kazandırabilmeniz için onun da istekli olması gerekir. Bu nedenle bazı davranışları ona, bebek davranış eğitim seti kitabı ile kolayca verebilirsiniz. Bu kitap setleri ile bebeğinize yemek yeme, oyuncaklarla oynama, oyuncaklarını toplama, tuvaletini yapabilme, söz dinleme, parkta arkadaşlarıyla oynama, kreşte yaşıtlarıyla olumlu iletişim kurabilme, söz dinleme, temizlik becerileri gibi birçok davranışı doğru bir şekilde kazandırabilirsiniz.

Bebeğinizin Gelişimini Destekleyecek Okul Öncesi Kitapları ebebek’te

Anne ve bebek konusunda uzman olan ebebek, ihtiyacınız olabilecek kaliteli ve güvenilir yayın evlerinin kitaplarını seçip sizin için raflarına dizdi. Mağazalarımızda doğrudan bir davranışa yönelik okul öncesi kitapları bulabileceğiniz gibi, daha genel kapsamlı bir masal ya da hikaye içinde dolaylı olarak verilmiş şekilde de bebek davranış eğitim kitabı setleri bulabilirsiniz. Örneğin bebeğinize bezi bıraktırmak istiyorsunuz. Sırf bu davranışa özel olarak tasarlanmış; kapağında üç boyutlu bir klozet kapağı, içinde kendi yaşlarında ve aynı cinsiyette bir çocuk bulunan renkli bir kitap alabilirsiniz. Bu sevimli kitap sayesinde bebeğiniz, tuvaletini kendisi yapma davranışına karşı olumlu duygular geliştirecektir. Bebeğinize yaşına uygun okul öncesi kitapları alarak birçok istendik davranışı kazandırabilirsiniz.

Bebeğinizin Davranışlarının Şekillenmesinde Etkili Olacak, Davranış Eğitim Seti Kitabı Fiyatları

Sağlıklı ve iyi eğitimli bebeklerin, sağlıklı ve güçlü bir gelecek anlamına geldiğini biliyoruz. Bu nedenle bebeğinizin eğitimini önemsiyoruz ve hem kendinize hem de bebeğinize bolca kitap okumanız gerektiğinin farkındayız. Sizin ve bebeğiniz için özenle seçilmiş bebek davranış eğitim seti kitabı ve daha fazlası uygun fiyatlarla ebebek mağazalarında.

'