Bebek Yüz Kremi

0 ürün bulundu

BEBEK YÜZ KREMİ

Bebeğinizin cildi ince yapıda olması sebebiyle oldukça hassas ve narindir. Bu nedenle ciltleri çok kolay bir şekilde bariyer olma özelliğini yitirerek alerjenleri cilt altına geçirebilir. Bebek cildinin bu denli hassas olması, bebeklere özgü cilt rahatsızlıklarının daha kolay oluşmasına sebep olur. Bebeğinizin cildi yetişkin cildine göre daha az yağ salgısı üretir ve çok çabuk nem kaybeder. Bu nedenle sağlıklı bir cilt için özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Bebeğiniz büyürken cildini korumak ve nemlendirmek önemlidir. Miniklerinizin yüzü için kullanacağınız bebek yüz kremi hassas cildini koruyacak ve tahriş olmuş cildine iyi gelecektir.

Bebek Yüz Kremlerinin Bebek Cildine Faydaları

Bebeğiniz doğduğundan itibaren bir yerine zarar gelmesin diye onun gözlerinin içine bakarsınız. Öpmezsiniz, onun yerine koklarsınız. Yüzüne elinizle dokunmaktan çekinir, başkalarına dokundurtmak dahi istemeyebilirsiniz. Bunlar çok normaldir; çünkü bebeğinizin yüz cildi çok daha hassas olduğundan dışarıdan gelen her türlü tehlikeye açıktır. Yapısı nedeniyle tahriş olmaya yatkındır. Kendi tükürüğündeki asit bile bebeğinizin ağız çevresini tahriş edebilir. Özellikle diş çıkartma dönemlerinde daha fazla tükürük salgılarlar ve elleri sürekli ağızlarındadır. Tahriş olan veya yanaklarında oluşan kızarıklık ve hassasiyet bebeğinizin cildinde kaşıntı yapabilir. Onu rahatsız edip huysuzlanmasına da sebebiyet verebilir. Tahriş olan cildin yenilenmesi için bebek kremi kullanabilirsiniz. Bebek kremi seçerken parfümsüz, kokusuz, kimyasal içeriği olmayan tamamen doğal ürünleri tercih etmelisiniz. Kullanacağınız bebek yüz kremleri bebeğinizin yüz cildine nem vererek kurumasını önler, ipeksi dokunuşlar yapar ve tahrişleri azaltır. Bebeğinizin sağlıklı bir cilde sahip olması için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz ürünleri ebebek’te bulabilirsiniz.

Bebeğimin Yüz Cildi İçin Ne Yapmalıyım?

Bebeğinizin cildi çeşitli sebeplerle tahriş olduğu zaman, daha hassas ve yatıştırıcı bir bakıma ihtiyaç duyar. Her zaman için el yüz temizliğine özen göstermeniz gerekir. Bebeğinizin cildini her gün temizleyip nemlendirmeniz gerektiğini unutmayın, çünkü bu ipeksi cilt ihmale gelemeyecek kadar hassastır. Bebeğinizin cilt yapısını tanımanız sizin için büyük avantaj sağlayacaktır. Bebeğinizin cildini korumak veya tahriş olma durumunu geçirmek amacıyla bebek kremi kullanabilirsiniz. Yüz cildine kullandığınız kimyasal içermeyen yüz kremini rutin bir şekilde uyguladığınızda, sıkıntı yaşadığınız durumun kısa bir süre içinde geçeceğini gözlemleyeceksiniz. Ancak bebeğinizin yüzündeki kızarıklık ve hassasiyet uzun sürüyorsa doktora başvurmanızda fayda var.

Bebeğinizin Cildini Korumayı Bebek Kremleri İle Yapabilirsiniz.

Her ne kadar bebeklerin cildinin kusursuz ve pürüzsüz olduğunu düşünsek de onların cildi de kuruluk sorunu yaşar. Cildin kuruluğu ile birlikte tahriş olma olasılığı artar ve kaşınmalar oluşabilir. Bebeğinizin cildine banyolardan sonra, dışarıya çıkarken veya isterseniz gün içinde nemlendirici kullanabilirsiniz. Ebebek’te bulabileceğiniz bebek yüz kremleri, içeriğinde bulunan E vitamini sayesinde bebeğinizin cildini çevreden gelen zararlı etkilere karşı koruyacaktır. Bu ürünler, tükürüğün sebep olduğu tahrişleri yatıştırmaya yardımcı olacak yapıya sahiptir. Bebeğinizin hassas olan cildini besleyerek yumuşaklık verecektir. Kolayca kullanabileceğiniz bu kremi istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda sürüldüğü zaman cilt tarafından hemen emilmesi sonucunda bebeğinize rahatsızlık vermez. Yağlı bir tabaka bırakmayan doğal yapısıyla da bebeğinizin cildine etkili bir bakım uygulamanıza yardımcı olur.

Bütçenize Uygun Bebek Yüz Kremleri Güvenilir Markalarla ebebek’te!

Kaliteli ve güvenilir markalara ait bebek yüz kremleri ebebek mağazalarında sizleri bekliyor. Bebeğinizin sağlığı düşünülerek formüle edilmiş bu ürünleri bebeğinizin hassas ellerini ve yüzünü korumak için kullanabilirsiniz. Yeni doğan bebeğinize kullanabileceğiniz gibi kendi cildiniz için de tercih edebilirsiniz. En hassas ciltlere bile uygun olan formülüyle bebek yüz kremi çeşitlerini uygun fiyatlarla alabilir ve gönül rahatlığı içinde bebeğiniz veya kendiniz için kullanabilirsiniz.

'