SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Kutu Oyunları

BEBEK KUTU OYUNLARI

Bebeğinize yeni bir oyuncak verin ve yavrunuzun oyuncağıyla oynarken nasıl mutlu olduğunu seyredin. Onun için oyuncağın eğitici veya zararlı olup olmaması, gelişimini desteklemesi umurunda bile değildir. Küçükler, oyuncağın onlar için faydası var mı yok mu pek ilgilenmezler. İşin zor kısmı ebeveynlere düşer. Yavrularınızın eğlenmesi kadar öğrenmesi de önemlidir. Oyuncak seçiminde, bebeğinizin algısını artıracak eğitici oyuncaklara da yer vermelisiniz. Bebek kutu oyunları sayesinde onların hem eğlenmesini hem de zekâ gelişimlerini desteklemelerini sağlayabilirsiniz.

Minik Bebeğim Kutu Oyunlarına İlgi Duyar mı?

İlk 10-12 ay içinde bebekler, keşfetmek için duyularını kullanırlar. Özellikle dokunma duyularını kullanan bebekler, parmaklarının ne işe yaradığını öğrenmek için zaman harcarlar. Keşiflerine ağız ve dillerini de katacaklarından seçeceğiniz oyuncakların sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeklerin gözleri başlarda çok net görmez. Bu nedenle ona alacağınız kutu oyunları kontrast ve parlak renklerde seçilirse bebeğiniz oyunlara ilgi duyacaktır. Bebeğinizin uzun süreli belleği tam olarak gelişmediğinden basit eylemleri tekrar tekrar yapmaktan mutlu olurlar. Alacağınız kutu oyunları içindeki oyunlarla oynamayı bebeğiniz çok sevecektir. Nesne sürekliliğini kazanınca da zıt ve parlak renkli basit kutu oyunlarına ilgisini yöneltebilir.

Kutu Oyuncakları Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hafızayı, mantığı ve iletişim becerilerini geliştiren kutu oyunlarını seçerken bebeğinizin yaşını göz önünde bulundurmalısınız. Gelişim düzeyi için karışık bir yapıdaysa bebeğiniz oyuncakla ilgilenmeyecektir. Parlak ve zıt renklerle yapılmış parçalar somutlaştıran resimlerle desteklenmelidir. Bebeğinizin zihinsel gelişimi kadar motor gelişimini de destekleyen kutu oyuncaklarının büyük sağlam parçalardan oluştuğundan emin olmalısınız. Meraklı kaşifler parçaları ağızlarına götürebilir. Bu nedenle kopmayan, çabuk yıpranmayan ve dayanıklı kutu oyuncaklarını seçmelisiniz. Ayrıca kanserojen madde içermeyen kutu oyuncaklarını tercih ederseniz gönlünüz de rahat edecektir.

Dünyaya İlişkin İlk Keşifler, ebebek’ten Alacağınız Kutu Oyunlarında!

Oyun deyip geçmeyin! Oyun, bebekler için hayati önem taşır. Yavrularınızın sosyal, bilişsel ve fiziksel becerilerini geliştirmelerine destek sağlar. Ayrıca birlikte oynanan oyunlar, aranızda büyüyen duygusal bağı güçlendirmeye yardımcı olur. Oyun oynamak, bebeklerinizin çevrelerindeki dünyayı anlamaya başlamalarına yardım eder. Clementoni’ nin ‘Yüz İfadeleri’ kutu oyunundaki şaşkınlık, mutluluk, üzüntü gibi ifadeleri gören bebeğiniz, duyusal gelişimini destekleyecektir. ‘Anneler ve Yavrular’ kutu oyunu ise iki parçalı yapbozlarıyla onun, anne ile bebeklerini eşleştirmesine ve hayvanları öğrenmesine olanak sağlayacaktır. Bebekleriniz, ‘Nerede Yaşarlar’ kutu oyuncakları ile hayvanların hangi bölgelerde yaşadıklarını öğrenerek dünyaya ilişkin ilk keşiflerini gerçekleştirmiş olurlar.

 

Bebeğinize Okul Öncesi Temel Kavramları Öğretmek Kutu Oyuncakları ile Eğlenceli Bir Hale Dönüşsün!

Kutu oyuncakları, sıradan oyuncaklardan daha fazlasıdır. Kutu oyuncaklarını seçerken, bebeğinizi eğlendirmesinin yanı sıra yaşına uygun, uyarıcı ve güvenli olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü oyun; çocukların sosyal, zihinsel, fiziksel ve duyusal gelişimlerinde oldukça önemlidir. Oyuncaklar, gelişimsel öğrenme aracı olarak düşünüldüğünde oyuncak seçimine oldukça özen gösterilmelidir. Oyna ve Öğren serisindeki Alfabe, 10’u 1 Arada, Zıt Kavramlar gibi kutu oyunlarıyla 3-5 yaş arasındaki yavrunuz eğlenirken öğrenecektir. Bu kutu oyuncaklarıyla oynayan çocuğunuz, okul öncesi eğitimin temellerini atacaktır. Ayrıca kutu oyuncakları ile vakit geçiren çocuğunuz hafızasını, mantık ve ilişkilendirme yeteneklerini geliştirecektir.

Renkleri, sayıları, harfleri, şekilleri, mevsimleri, yiyecekleri, zıt kavramları ve eşleştirmeleri oynayarak öğrenen bebeğiniz, temel eğitsel oyunlar yardımıyla belleğini, iletişimini ve mantığını geliştirecektir. Seçeceğiniz kutu oyuncakları ile bebeğinize sayıları İngilizce olarak öğretmeniz dahi mümkün. Ayrıca Harf ve Rakam Seti ile bebeğiniz, sayılar ve harfleri hatta saati bile keyifli bir şekilde öğrenecektir. Ancak kutu oyuncaklarını tercih ederken yavrunuzun gelişim düzeyleri için çok karmaşık olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yavrunuz, hayal kırıklığına uğrayabilir ve oyuncağa ilgisi azalabilir.

Bebeği İçin Kutu Oyunları Arayan Anneler ebebek’i Tercih Ediyor!

Bebek kutu oyunları arayan anneler, ebebek'i tercih ediyor! Birçok güvenilir ve kaliteli markanın kutu oyuncaklarını bütçenize uygun harika fiyatlarla satın alın; bebeğiniz oynarken öğrensin. Ceplere uygun kutu oyunu fiyatları için doğru adres ebebek!