Bebek Kol Saati

0 ürün bulundu

BEBEK KOL SAATİ

Cep telefonları olmadan önce insanların evden cüzdan ve anahtar dışında almadan çıkmadığı en önemli aksesuarı saat olmuştur. Cep telefonlarının saat ve alarm özelliği kullanıldığından beri kol saati, bazıları tarafından önemsenmez olmuştur; fakat bir kısım insanlar için de kol saati hala vazgeçilmezdir. Zamanı göstermenin yanında kıyafet tamamlayıcısı da olan kol saatleri birçok model ve renkte üretiliyor artık. Gerek renkleri olsun gerek desenleri, bebek kol saati artık çocukların da vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Çocuklarda Zaman Kavramı Ne Zaman Oluşur?

Saat, bize zamanı gösteren en pratik aletlerden biridir. Zaman kavramı soyut bir kavram olduğundan çocukların tam olarak bunu algılayabilmesi 6 yaşa kadar pek mümkün olmaz. Çocuklarda, 2-4 yaş civarı daha çok sabah, akşam, anne babanın işten gelişi, bir kitabın veya çizgi filmin bitişi gibi durumların zaman algısı oluşur. 6 yaşından sonra ise soyut düşünme becerisi kazanan çocuklarda gerçek zaman algısı oluşmaya başlar. 8-9 yaş civarı ise rakamları öğrenen ve sıralama ya da serileme gibi beceriler kazanan çocuklar artık saat okumaya hazırdır. Çocuk kol saatleri bu süreçte devreye girebilir. Öğrenilecek her şeyde olduğu gibi saat okumayı öğrenmek de çocuğunuz için zaman alan bir şeydir. Bu yüzden, onu çok fazla zorlamadan ve bu işi oyuna çevirerek çocuğunuza kolayca saat okumayı öğretebilirsiniz.

Çocuğunuza Zaman Kavramını Öğretmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Çocuğunuza zaman kavramını öğretebilmek için bazı yollar izleyebilirsiniz. Öncelikle yaptığınız ya da yapacağınız her şeyi bir zaman dilimine oturtmaya çalışın. Babanın akşam eve geliş saati, salı günleri sinema günü, öğlen 1 öğle uykusu zamanı gibi bazı rutinler belirleyerek zaman kavramını oturtabilirsiniz. Çocuk kol saatleri sayesinde çocuğunuz zamanı daha iyi yönetebilir. Rutinini bir süre sonra kendisi oluşturmak ister. Oyun, ödev ya da çizgi film saatini kolundaki saat sayesinde zevkle ayarlar. Ona yaptırmak istediğiniz şeyler için zaman tanıyarak, kendi zamanını yönetmesine imkân sağlarsınız.

Çocuğunuza Saat Okumayı Öğretirken Eğlenceli Aktivitelerden Yararlanın!

Saat okumayı öğretirken ufak tefek oyunlar yaratabilirsiniz. Evdeki saatleri daha eğlenceli ve öğretici hale getirerek saat okuma işini kolaylaştırabilirsiniz. Kendi uydurduğunuz bir tekerleme, saat üzerinde yapacağınız bazı tasarımlar ya da türlü türlü oyunlar ile saat okuma sürecini keyifli hale getirerek daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Genelde çocuklar buçuk, çeyrek ya da tam kavramlarını kolayca öğrenir; fakat en çok 5 kala, 10 geçe gibi kavramlar onları zorlar. Bunun için çocuğunuza ara ara saati sorarak ya da gün içinde farklı sorular yönelterek ile öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, saat okumayı 12 saatlik dilim şeklinde öğretmeniz ilk başlarda daha kolay olacaktır. Öğlen 1, akşam 10 şeklinde anlatmanız çocuğunuz için kafa karıştırıcı olmaz, daha kısa sürede öğrenmesine yardımcı olur. Zamanla 24 saatlik dilime geçebilirsiniz.

Çocuk Kol Saatlerini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saat seçerken bebeğinizin yaşına uygun olmasına dikkat edin. Dijital saatten ziyade çocuğunuzun ilk saatinin analog olmasına özen gösterin. İlk önce dijital saati öğrenen çocuklar genelde analog saati öğrenmekte zorlanıyorlar. Yapıldığı materyal, çocukların hassas cildine hasar vermeyecek ve de sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde olmalıdır. Rakamların okunaklı olması bebeğinize saati okumayı öğretirken yardımcı olur. Kayışı bileğini acıtmayacak yumuşaklıkta olmalıdır. Çocuklar gün içinde aktif olduklarından hem suya hem de darbelere dayanıklı olmasına özen gösterin. Ayrıca kol saatini alırken çocuğunuzun seçmesine izin vererek öğrenmesini teşvik edebilirsiniz. Piyasada bulunan birçok renk ve desendeki saatler arasından çocuğunuzun en sevdiğini almanız halinde uzun süre takmak istemesini sağlayabilirsiniz.

Kız ve Erkek Çocuklarına Özel Kol Saatleri ebebek’te!

Pembeler, morlar, çilek desenleri ya da en sevilen çizgi film karakterleriyle süslenmiş kız çocuğu saatleri ile artık çocuklar zamanı daha iyi yönetecek. Çocuğunuzun kıyafetini tamamlayacak bu renkli kol saatleri ile çocuğunuz daha mutlu olacak. En sevilen süper kahramanlar, favori takım renkleri ve daha birçok renk ve desenleri bulacağınız erkek çocuk kol saatleri için ebebek’e uğramayı unutmayın! İster analog ister dijital olsun, çocukların çok seveceği bu kaliteli kol saatleri ile oyun, ders, televizyon zamanlarını kendileri zevkle düzenleyecek.

Çocuğunuzun kolundan hiç çıkarmayacağı ve bütçenize uygun çocuk saat fiyatları, aynı gün kargo imkânı ile ebebek’te. Kampanyalı fiyatlar için bebek kol saati kategorimizi incelemeyi unutmayın.

'