BEBEK KAYDIRMAZ ÇORAP

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız ilk gün, daha dün gibiydi. Ne de çabuk büyüyorlar, göz açıp kapayıncaya dek yürümeye bile başlayacaklar. Bebeğiniz hem fiziksel hem de psikolojik olarak yeterli olgunluğa ulaşıp hazır olduğunda yürümeye başlayacaktır. Peki siz bebeğinizin yürümesi için hazır mısınız? Miniğinizin korkmadan yürüyebilmesini desteklemek için, evde yapacağınız eşya düzenlemesinin yanında yapacağınız ilk şey bebek kaydırmaz çorap almanızdır.

Bebeğim Yürümeye Hazır mı? Ne zaman Kaymayan Bebek Çorabı Almalıyım?

Bebekler doğar doğmaz yürüyemezler; çünkü vücudunun dengesini sağlayan beyincik yeni doğanlarda henüz tam olarak gelişmemiş ve bacak kasları da vücudunu taşıyacak kadar güçlenmemiştir.

Hızla büyüyen bebeğiniz ortalama olarak 8. aydan sonra oturmaya, 9. aydan sonra da emeklemeye başlarlar. Oturmak ve emeklemek eylemleri, yürümeyi öğrenmek yolunda beyinciğin geliştiğini ve kasların güçlendiğini gösteren ilk işaretlerdir. Büyümeye devam eden bebeğiniz yaklaşık 1 yaş ile 1,5 yaş arasında, yürüme eylemi için fiziksel olarak hazır bulunur.  Bu eylemin gerçekleşebilmesi için; fiziksel gelişimi, yani beyincik ve kasların olgunlaşması yeterli olan bebeğin, psikolojik olarak da yürümeye hazır olması beklenir. Bebeğin psikolojik olarak hazır olması ise, yürümekten korkmaması ve özgüvenli bir şekilde yürümeye istekli olması demektir. Ebeveyn olarak size düşen görev; miniğinizi yürümeye teşvik etmek ve yürüme korkusu geliştirmemesi için 1 yaşından sonra kaymayan bebek çorabı giydirmeye başlamaktır. Yürümek için zemine basma denemeleri yapan bebek kaymaz çorap giyerse, ayağa kalkmaya çalışırken kaymadığından düşme korkusu da geliştirmez.

Ortalama olarak bebekler 12-18 ay arası yürümeyi öğrenirler desek de gelişimde bireysel farklılıklar vardır. Yani bebeğiniz 11 aylık ya da 19 aylıkken de yürüyebilir. Bu normal bir durumdur; ancak 18 ayını geçmesine rağmen bebeğiniz hala yürümüyorsa mutlaka bir uzman doktora görünmenizde fayda var.

Neden Kaymaz Tabanlı Bebek Çorabı Kullanmalısınız?

Bebeğinizin yürüme sürecini başarılı bir şekilde ve az hasarla atlatabilmesi için, siz ebeveynlere de birtakım sorumluluklar düşüyor. Evlerimizin parke ve fayans zeminleri oldukça kaygandır. Bu zeminlerde yürürken bazen bizim bile ayağımızın kaydığımızı düşünürsek, sürekli koşturma halindeki bebeklerin kayıp düşmeleri çok normaldir. Bebeklerde düşmeden kaynaklı yaşanan ev kazaları azımsanamayacak kadar fazladır. Bu kazalar sonucu başını yere ya da sivri ve sert bir köşeye çarpan miniklerde çok ciddi yaralanmalar görülebilir. Bebeğinize normal pamuklu çoraplar yerine, kaymaz tabanlı bebek çorabı giydirmeniz; yürümeyi henüz öğrenen miniğinizin düşmeden kaynaklı oluşabilecek ev kazalarını en aza indirir.

Bebek Kaymaz Çorap Hangi Özellikleri Taşımalıdır?

Adından da anlaşılacağı gibi ürünün en temel özelliği kaydırmaz olmasıdır. Ev zeminlerinin pürüzsüz olması, kaygan yüzey özelliğine sahip olmasına sebep olur. Pamuklu çoraplar ise; yürümeye yeni başlayıp, dengesini zor kuran bebeklerin bu zeminlerde kayması için oldukça müsaittir. Ama pamuklu kumaşların, bebekler için sağlıklı olduğu gerçeğini de düşünürsek, pamuk içerikli çoraplardan da vazgeçemeyiz. Öyle ise en iyi çözüm bebek kaymaz çorap seçeneğidir. Ürünün bebeğinizle temas eden iç yüzeyi %100 doğal pamuktan üretilmelidir. Pamuklu kumaşın altına, yerle temas eden yüzeye de polyamid- elastan karışımı bir madde ile kaplama yapılmalıdır. Bu madde yere kaymayı engelleyecek kadar yapışıp, yürümeyi engellemeyecek kadar hareket kolaylığı sağlar. Böylece bebeğinizin ayakları, pamuklu kumaş sayesinde terlemez ve üşümezken, polyamid-elastan karışımı madde ile de yere daha güvenli basar. Güvenli basan çocuk ise korkmadan yürür, hatta en kısa sürede koşmaya başlar. Ayrıca ürünün makinede yıkanabilir özellikte olması da aradığımız bir özelliktir. Bebeğinizin her gün çorap değiştirdiğini düşünürsek, sık aralıklarla çorap yıkamanız gerekebilir.

İnanılmaz Kaymayan Bebek Çorabı Fiyatları ebebek’te

Bebeklerin ve annelerin bütün ihtiyaçlarını bir uzman gözüyle gören ebebek, kaymayan bebek çorabı ihtiyacını da gördü. Bebeğinizin ayak bedenine ve yaşına uygun, farklı renk ve desenlerde bebek kaydırmaz çorap seçeneklerini mağazalarımızdan kolayca temin edebilirsiniz. Ürünün kalitesi konusunda mı endişeleniyorsunuz? Tasalanmaya gerek yok, ebebek her üründe olduğu gibi, bebek kaydırmaz çorap seçeneklerinde de sadece kalite konusunda güvendiği marka ve ürünleri sizlere sunuyor. Üstelik 2’li paket alım seçeneklerinin yanında bir de kampanyalarımıza denk gelirseniz, çok daha uygun fiyatlara ürün sahibi olabilirsiniz.