BEBEK FIRIN KİLİDİ

Minik bebeğiniz büyüyene kadar herhangi bir sorun teşkil etmeyen bazı durumlar, onun emeklemeyi ve yürümeyi öğrenmesiyle birer tehlike unsuru olmaya başlar. Bebeğiniz, özgürlüğünü keşfedip evin içerisinde odalar arası seyahate çıkarken, her anında onun yanında olabilmeniz maalesef mümkün olmayacaktır. Önceden alacağınız birkaç küçük önlemle, bebeğiniz için olası büyük riskleri ortadan kaldırabilirsiniz. Bu nedenle, evinizin her köşesini yavrunuz için güvenli bir hale getirmeniz gerekir. Yavrunuzun can güvenliği açısından risk oluşturacak kapı ve pencereler, kırılacak veya sivri uçlu eşyalar ve prizler akla ilk gelen tehlike unsurlarıdır. Ancak, göz ardı edilmemesi gereken bir tehdit daha var ki, o da mutfağınızın tam ortasında duruyor. Fırın ve ocaklar, miniklerin ateşi ve sıcağı kötü deneyimleme olasılığı bulunan, mutfağın olmazsa olmazlarıdır. Küçük bebeğinizin başına gelebilecek kötü şeylerin önüne geçebilmek için, bebek fırın kilidi kullanmayı tercih ederek olası kötü sonuçları bertaraf etmeniz mümkün.

Fırın Emniyetinin, Bebeğinizin Can Güvenliğindeki Önemi Nedir?

Küçük yavrunuz, emeklemeyi keşfedip küçük adımlar atmaya başlayınca meraklı bir keşifçi olur. Evde daha önce görüp öğrenmediği her köşeyi incelemeye başlar. Mutfak ise, minik bebeğiniz için tam bir eğlence noktasıdır. Birçok farklı ve değişik eşyayı bir arada görmek onu oldukça heyecanlandırır ve her birini incelemek ister. Bu sebeple, fırın ve ocak gibi yakma tehlikesi oluşturan eşyalar söz konusu olduğunda ayrı bir önlem almanız daha uygun olacaktır.

Bebeğiniz, mutfakta emeklerken fırın kapağını açmaya çalışabilir. Bu sebeple, yavrunuz açılan fırın kapağının altında kalma tehlikesi yaşayabilir. Fırınınız çalışır durumdayken, bebeğiniz yanlışlıkla kapağını açmış bulunursa, aniden çıkan buhar nedeniyle yüzünü ve ellerini yakma riski oluşabilir. Hatta bazı afacanlar, fırınların içerisine girmeye bile çalışabilir.

Fırının ocak kısmı da, çocuklar için büyük tehlike arz etmektedir. Ocak düğmeleri ile oynayan bebeğiniz, gazı açık bırakabilir ve gaz zehirlenmesi durumu ile yüz yüze gelebilirsiniz. Fırın düğmesini açık durumda bırakan yavrunuz nedeniyle yangın riski ile yüzleşmek durumunda bile kalabilirsiniz.

Fırınlar için Emniyet Kilitleri ebebek’te Sizlerle!

Mutfağınızın bir parçası olan fırının, kapağı nedeniyle oluşabilecek tüm güvenlik risklerini ortadan kaldırabilmek için, bir fırın kilidi temin etmeniz yeterli olacaktır. Fırın kapağının hemen üzerine yerleştirdiğiniz bu aparat sayesinde, kilitli durumda olan emniyet ile kapak açılmaya zorlansa dahi açılmayacaktır. Bebeğiniz evdeyken fırında yemek pişirmek, böylelikle artık sizi endişeye düşürmeyecektir. Üstelik, bu basit fırın emniyeti için tasarlanmış fırın kilitlerini ebebek’te rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ocak ve Fırın Düğmeleri, Düğme Emniyetleriyle Koruma Altında!

İster ocağınızın düğmesi olsun, ister fırınızın; düğme emniyetleri kontrolünüz dışında ayar yapılmasına izin vermeyecektir. Boş halde bulunan fırının düğmesini açmak, ocağın ayar düğmeleriyle oynamak, küçük yangın riskleri oluşturmak bu emniyetlerle bebeğiniz için artık pek mümkün değil. Düğmeye takıp üzerini kapatabildiğiniz bir koruma aparatından oluşan kilitler, düğmeyi direkt çevirmeyi engelleyecektir. Böylece, yavrunuz haberiniz olmadan ocağın altını açamayacak, fırını yakamayacak. Herhangi bir sıcaklık ve ateş tehlikesiyle yüzleşmek durumunda kalmayacaktır. Fırın ve ocak düğmeleri için tasarlanmış, kullanımı kolay bu düğme kilitlerini ve diğer fırın güvenlik ürünlerini ebebek’ten temin edebilmeniz mümkün. Ayrıca, kampanya ve indirimleri takip ederek alışverişinizi en uygun şekilde tamamlayabilirsiniz.

Fırın Ve Ocakların Emniyeti için Ebebek!

Ebebek, bebeğinizin güvenliğini mutfakta da sağlayabilmeniz için en büyük yardımcınız olacak. Fırın kapaklarını veya ocak düğmelerini bebeğinizden koruyabilmenize imkân tanıyan ebebek, kaliteli markaların üretmiş olduğu bebek fırın kilidi ve çeşitleri ile sizlerle. Fırın kapağında kullanabileceğiniz kilitler ve bebeğinizin ocak düğmeleriyle oynamasını engelleyecek düğme emniyetleri ile, bebeğinizin mutfakta olduğu zamanlarda içiniz hep rahat olacak. Siz de, mutfaktaki güvenliği sağlayabilmek için ebebek’i ziyaret etmeyi unutmayın!