Bebek Emekleme Oyuncakları

0 ürün bulundu

BEBEK EMEKLEME OYUNCAKLARI

Daha dün doğan bebeğiniz, şimdi yürümenin hazırlığı olan emeklemenin eşiğinde! Bu hareketin başlangıcı, bebeğiniz için özel bir zamandır; çünkü bağımsızlığa doğru atacağı ilk basamaktır. Bu aşamadaki bebeğinize alacağınız bebek emekleme oyuncakları, onun hareketlerini pekiştirir. Çünkü bu oyuncaklar, bebeğinizin daha kolay emeklemesi için tasarlanmıştır.

Bebekler Ne Zaman Emekler?

Emekleme, bebeğinizin gelişiminin önemli bir parçasıdır. Bebeğiniz, bu gelişimle birlikte motor yeteneklerini ileri bir seviyeye taşır. Aynı zamanda bebeğiniz, bununla birlikte birçok başka beceriyi de geliştirir.  Çünkü onun gelişmesini teşvik eder. Bebekler, ortalama olarak 9 aylıkken emeklemeye başlarlar. Bazı bebekler 7 ay gibi kısa bir sürede başlarken, diğerleri bu yeteneğe ilk doğum günlerinde erişirler. Her iki durumda da, bu iş bir gecede gerçekleşmez.

Emeklemenin Bebeğiniz İçin Faydaları

Emekleme sayesinde bebeklerin görsel alanı genişler. Bebeğiniz yerde sürünerek farklı yüzeyler, dokular ve seviye değişimleri arasındaki farkları hisseder. Bebeğinizin derinlik algısı oluşur. Hedefini aklında tutar ve istediğini almak için bedensel bir çaba harcar. Emeklemede ustalaşan çocuğunuz, artık yoğunluğunu denge kurmak için harcamaz. Böylece konuşmak gibi diğer becerilerle de ilgilenmeye başlayabilir. Bebeğinize birbirinden sevimli emekleme oyuncakları arasından birini seçerek onun bu gelişimine destek olabilirsiniz.

Bebeklerinizi Teşvik Etmek İçin Onlara Bir Emekleme Oyuncağı Alın

Bebeğiniz emeklediğinde ondan daha da heyecanlı olmanız çok normal! Öğrenilen bu yeni hareket, bebeğin yürümesine doğru giden bir basamak olduğu için önemli bir gelişimsel dönüm noktasıdır. Bebekler, etraflarındaki dünyayı anlayıp keşfetmek için emeklerler. Fakat tüm bebekler, birbirlerinden farklı birer birey olduklarından aynı dönemde bu işi yapmazlar. Bebeğinize ebebek’ten alacağınız bir emekleme oyuncağı ile onu uyarıp harekete geçmesi için teşvik edebilirsiniz.

Bebeklere Emeklemeyi Nasıl Öğretebilirsiniz?

Bebekler, aktif oyunlarla var olan motor becerilerini kullanırlar. Ayaklarının tabanıyla sert bir yüzeye bastırdıklarında bacaklarına destek verip ayağa kalkarlar. Bebeğinizin egzersiz yapmasına yardımcı olmak için bu hareketi tekrarlayabilirsiniz. Ayrıca emekleme çalışmalarıyla da bebeğinizin egzersizine destek olabilirsiniz. Bebeğinizi battaniye serilmiş bir yere yüzükoyun şekilde yerleştirin. Eğlenceli ve renkli bir emekleme oyuncağını kafasından biraz ileriye koyun ve bebeğinizin emekleme arkadaşı ile ilgilenmesini sağlayın. Oyuncağı bebeğinizin ayak tabanlarına, bacaklarınızla veya ellerinizle ittirin. Bebeğiniz hareket edene kadar itmeye devam edin. Bebeğinizin hareket etmesini sürdürmek için oyuncağını ilerletmeye devam edin. Bu oyuncaklar sayesinde bebeğiniz, el-göz koordinasyonunu ve motor becerilerini eğitmesi için iyi bir alıştırma yapacaktır.

Bebeğinize Alabileceğiniz Çeşitli Emekleme Arkadaşları ebebek Güvencesiyle Karşınızda!

Bebeğiniz için seçeceğiniz emekleme oyuncakları; sevimli tırtıl, köpek, uğur böceği ve top şeklinde karşınıza çıkacaktır. Ebebek’te bulabileceğiniz yürüyüş arkadaşım, uzun bir sapın ucunda bulunan top içindeki çıngırak sayesinde bebeğinizin dikkatini çekecektir. Türkçe konuşan emekleme topu ise ışıkları ve çıkarttığı hayvan sesleriyle bebeğinizin tüm gün peşinden koşacağı bir arkadaş olacaktır. Emekleme tosbağam ve emekle böceğim, pil gerektirmez ve minik ellerin dahi kolayca çalıştırmasını sağlayacak bir mekanizmaya sahiptir. Oturan ve yürüyen yavru köpek, tasmasından tutup çekince havlamaya başlar. Bu sevimli köpekçik durunca nefes sesleri, ilgilenmeyince de ağlama sesleri çıkararak bebeğinizin ilgisini çeken harika bir arkadaş olacaktır. Tırtıl bastır gitsin oyuncağının da çalışması için pil gerekmez. Bastırınca hareket eden oyuncağın peşinden emekleyen çocuğunuz, oldukça eğlenecektir.

Cep Yakmayan Bebek Emekleme Oyuncakları ebebek’te!

Aktif bir şekilde emekleyen bebekler, çoğu zaman harekete sahip bu oyuncaklarla ilgilenir. Ebebek’te bulunan ve kaliteden ödün vermeyen prestijli markaların eğlenceli ve etkileşimli bebek emekleme oyuncakları bütçenizi zorlamayacak fiyatlarla bir tık uzağınızda!

'