BEBEK EMEKLEME DİZLİĞİ

Yenidoğan bebeğinizin önünde uzun bir yol ve karşılaşaca
ğı pek çok yeni öğrenme deneyimleri vardır. Bu yeni öğrenme deneyimlerinin başında gelen emekleme, onu içinde bulunduğu dünyayı tanıma ve keşfetme yolculuğuna çıkaracak olan en önemli deneyimlerdendir. Bu önemli gelişimsel sürecin başlangıcı bebekten bebeğe değişiklik gösterse de ortalama 6-10 ay aralığında herhangi bir anda bebeğiniz artık emeklemeye başlamış olacaktır. Heyecan dolu bu yeni süreç ile birlikte, ne yazık ki bebeğinizin hassas cildinde de bazı değişimler gözleyebilirsiniz. Örneğin; deri üzerinde tahrişler, dizlerinde kızarıklıklar ve çizilmeler oluşmaya başlayabilir. Özellikle aktif, coşkulu ve merak dolu bir miniğiniz var ise; dizlerinin uygun olmayan zemine maruz kalması neticesinde tahriş, sertleşme, kızarıklık ve neticesinde canının acıması bebeğiniz için kaçınılmaz olabilir. Minik yavrunuzun yürümeye ön hazırlığı olan bu emekleme sürecinde, cesaretini kırıcı ve olumsuz bir deneyim yaşamasını önlemeye yönelik; aynı zamanda da güç ve denge koordinasyonunu kurmasına katkıda bulunan bebek emzirme dizlikleri, bu soruna en uygun çözüm olarak kullanılmaktadır. Bebek emekleme dizliği, koruyucu özelliği ile bebekler için bu sıkıntıyı ortadan kaldırdığından bebeğiniz dikkatini yalnızca etrafına ve merak ettiği keşif yolculuğuna verebilecek; böylece siz de keyifle, onun etrafındaki dünyayı keşfine tanık olabileceksiniz.

Emekleme Dizliği Nedir?

Bebeğiniz artık desteksiz oturabiliyorsa, durağanlıktan aktif harekete geçişte dönüm noktası olan emekleme dönemi yaklaşıyor demektir. Yürümesinin ön hazırlığı olan bu yeni öğrenme sürecinde ebeveyn olarak bebeğinizi yüreklendirerek ona ihtiyaç duyduğu yardım, destek ve cesareti verebilirsiniz. Emeklemesi için karşısına geçip ona seslenmek, renkli bir obje ya da ses çıkartan bir oyuncak göstermek gibi görsel ya da işitsel desteklerinizin yanı sıra emekleme dizliği gibi fiziksel bir destek kullanarak minik bebeğinizin emekleme sürecini daha güvenilir ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Emekleme dizliği esnek ve hareket kabiliyetini artırıcı yönde destek veren bir malzemeden üretilmesi sebebiyle, bebeğinizin dilediği kadar özgür hareket edebilmesini sağlamasının yanı sıra, yorulan dizleri için de sunulabilecek oldukça konforlu bir çözüm ürünüdür.

Emekleme Döneminde Eğlenceli ve Güvenli Keşifler İçin Bebek Dizlik Kullanımının Faydaları

Bebek dizlik ekipmanlarının yıkanabilir malzemelerden üretilmiş olması, sürekli yer ile temas halinde olan bebeğiniz için hijyenik bir çözüm sunmaktadır. Özellikle ahşap ve benzeri yüzeylerde kaymayı önleyen koruyucu özelliği ile bebeğinizin başına gelebilecek ev kazalarının önüne geçmekte oldukça önemli bir yardımcıdır. Emeklemeye başlayan bebeğiniz bu yeteneğini geliştirmek için yerinde durmayacak, evin her bir köşesini keşfetmek isteyecektir. Bu esnada halıların üzerinde de çokça vakit geçirecektir. Bu yüzeylerde bebeğinizin hassas cildinin tahriş olması kaçınılmazdır. Bu nedenle dizlik kullanımı, bebeğinizin emekleme hevesinin devamı ve cilt sağlığı için önemlidir.

Çocuk Dizlik Modellerinde Uygun Fiyatlar Ve Ergonomik Tasarımlar

Emekleme dizliklerinin esnek tasarlanmış, can acıtmadan kolayca giydirilebilen, minik bebeğinizin dizlerini tam saran hava alabilir dokusu sayesinde; her mevsim rahatlıkla bebeğinizin dizlerinin acımasının önüne geçebilirsiniz. Çocuk dizlik modellerinde güvenilir markaların ürünlerini ekonomik fiyatlar ile bulabileceğiniz ebebek’te, sunulan farklı renk seçenekleriyle miniğinizin dikkatini çekecek uygun seçimler yapabilirsiniz. Bebek emekleme dizliği ile artık güvenle emekleyen bebeğiniz, bu keyifli öğrenme sürecini deneyimleyip etrafta rahatça dolaşırken, siz de bu anların tadını çıkartabilirsiniz.

Ebebek’te bulabileceğiniz içi sünger dışı %100 pamuk emekleme dizliği cup cake deseni ile, kızınız için pembe oğlunuz içinse mavi renk seçeneklerini sunuyor. Destekli emekleme dizliği, dizin yere geldiği kısmının ekstra güçlü yumuşak yapısıyla emekleyen bebeğinizin dizlerinin tahriş olmasını engeller. Esnek yapısıyla bebeğinizin dizini tam saran bu dizlik, pamuklu örme kumaşıyla bebeğinizin hassas tenine uygundur. Kafa koruyucu kask ile beraber satılan emekleme dizliği ise, dizlikle beraber bir bebek kaskı sahibi olmanızı sağlıyor. Büyüyen bebeğinizin başına uyum sağlayabilen yapısıyla bebek kafa koruyucu, bebeğinizin emeklerken başına gelebilecek kazalardan korur.

Miniğinizi emeklerken yaşanabilecek darbe ve tahrişlerden korumak istiyorsanız, siz de bebek emekleme dizliği sahibi olabilirsiniz. Ebebek ile bu ürünleri kampanyalı fiyatlarla çok uygun fiyatlara alabileceğinizi unutmayın!