İçeriğe Geç

Bebek Çıngırakları


43 ürün bulundu
Tırtıl Top Çıngırak
12,99 TL
Kanz Tırtıl Top Çıngırak
3.1818181818181817 11 YORUM
Çıngıraklı Bebek Bileklik ve Çorabı
34,90 TL
Sozzy Toys Çıngıraklı Bebek Bileklik ve Çorabı
2.857142857142857 21 YORUM
Baby Renkli Anahtarlar
29,99 TL
Clementoni Baby Renkli Anahtarlar
1.0 1 YORUM
Sadece 2 stok var.
Çıngıraklı Patik & Bileklik
29,90 TL
Babyjem Çıngıraklı Patik & Bileklik
2.0 4 YORUM
Peluş Titreşimli Aslan Kral
39,90 TL
Winfun Peluş Titreşimli Aslan Kral
1.0 1 YORUM
Peluş Sevimli Fil
24,90 TL
Winfun Peluş Sevimli Fil
Geometrik Zeka Bulmacası
49,90 TL
Tanny Geometrik Zeka Bulmacası
4.735849056603773 53 YORUM
Ormandaki Çıngıraklı Arkadaşlar
29,90 TL
Bondigo Ormandaki Çıngıraklı Arkadaşlar
5.0 0 YORUM
Ormandaki Çıngıraklı Arkadaşlar
29,90 TL
Bondigo Ormandaki Çıngıraklı Arkadaşlar
4.0 0 YORUM
Çıngırak
24,90 TL
Tavşan Bubu Çıngırak
4.833333333333333 6 YORUM
Kıvrımlı Çıngırak Bebek Oyuncağı
24,90 TL
Bondigo Kıvrımlı Çıngırak Bebek Oyuncağı
4.695652173913044 46 YORUM
Zig Zag Çıngırak
24,90 TL
Bondigo Zig Zag Çıngırak
5.0 6 YORUM
Ormandaki Çıngıraklı Arkadaşlar
29,90 TL
Bondigo Ormandaki Çıngıraklı Arkadaşlar
3.6666666666666665 0 YORUM
Aynalı Çıngırağım
29,90 TL
Bondigo Aynalı Çıngırağım
3.5 1 YORUM

BEBEK ÇINGIRAKLARI

Bebekler, iki ila üçüncü ayları arasında, önce ellerini keşfederler. Bu aylarda, nesneleri kavramaya veya oturmaya başlamadan önce bebeğiniz, bakabileceği ve dinleyebileceği şeylere dikkat edecektir. Bu dönemde yavrunuz için bebek çıngırakları, öğrenme ve eğlenme araçları olarak seçebileceğiniz en değerli oyuncaklar olacaktır. Çıngırakların sesleri, bebekler üzerinde müziğinkine benzer bir etki yaratır. Parlak ve dikkat çekici renkleri ile bebeğinizi görsel algılarını destekler. Bu nedenle yavrunuzun fiziksel, duyusal ve zihinsel becerilerini çıngıraklı oyuncaklar ile geliştirebilirsiniz.

Minik Yavrunuz İçin Seçebileceğiniz Birbirinden Eğlenceli ve Öğretici Çıngırak Türleri

Bir bebek çıngırağı yavrunuzun izleme, yüz tanıma ve odaklanma geliştirmesine destek olacaktır. Bir bebek çıngırağı; bilişsel, fiziksel, duyusal ve sosyal duyuları geliştirme yeteneğine sahiptir. Bebeğiniz için çıngıraklı oyuncaklar seçerken eğlence ve uyarıcılık içeren, ayına uygun ürünler tercih etmekte fayda vardır. Birçoğu sallanırken sadece ses çıkarır. Bu sesler, ahşap çıngırakların tipik tok seslerinden, metal çıngırakların çınlamasına veya çan tipi seslere kadar değişebilir. Ancak günümüzde çıngıraklar oldukça gelişmiş ve yeni özellikler eklenmiştir.

Farklı Dokulardaki Pelüşlular: Bu oyuncaklar, klasik seslerin yanında çıkardığı hışırtılı seslere ve ayrıca birden fazla dokuya da sahiptir. Bebeğiniz bu değişik yapıya sahip çıngırakları elleyerek dokunma ve işitme duyularını geliştirecektir. Pelüş yapısı olanlar kolayca kavranacağından bebeğinizin ince kasları gelişecektir. Farklı dokuların yanında kırılmaz aynaları olanlar da vardır. Aynalara bakıp kendini keşfeden bebeklerin görme duyuları da desteklenecektir.

Işıklı ve Müzikliler: Bazı çıngıraklar, pilleri sayesinde bir düğmeye basmak suretiyle harekete geçer, ışıkları yanar ya da ninniler çalar. Bebeğiniz, bir düğmeye bastığında çıngırağı harekete geçirebileceğini öğrenecektir. Düğmeye basıldığında çalışan müzikli çıngıraklar, bebeklere neden-sonuç ilişkisi kurmayı öğretir. Böyle çıngıraklar, onların öğrenmelerini destekleyecek ve daha fazla merak etmelerine yardımcı olacaktır.

Diş Kaşıyıcılılar: Günümüzde çıngıraklar, ayrıca dişleri yeni patlarken damaklarını kaşımaya yardımcı olmak için de üretilmiştir. Bebekler, çiğnemeye uygun dokulu yüzeylere sahip bebek çıngırağı sayesinde hem dişlerini kaşıyıp rahatlayacak hem de severek oynayacağı çıngırağıyla eğlenceli vakit geçirecektir.

Hareketli ve Top Şeklinde Olanlar: Birçok çıngırak döndürülebilir ve bükülebilir hareketli parçalara sahiptir. Bu hareketli olanlarsa bebeğin dikkatini ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca el-göz koordinasyonunun ve yaratıcılığının gelişmesine de neden olur. Top şeklindeki bebek çıngırağı ise emekleme döneminde peşinden gitmesini sağlayacak, yürüyebildiğinde de tekmeleyebileceği oyun arkadaşı olacaktır.

Çorap ve Bileklikliler: Genellikle bu oyuncaklar, bebeğin kavraması için tasarlanmıştır. Ancak şimdi bebeğin bileğine bağlanan bilek çıngırakları ve ayağına giydirilen çıngıraklı çoraplar vardır. Bu sayede bebek, kollarını hareket ettirerek veya ayaklarını tekmeleyerek ses çıkarır ve bebekte mekanik tepki mekanizmasının gelişmesi sağlanır.

Çıngıraklar, Bebeğinizin Algılarını Geliştirir ve El-Göz Koordinasyonu Kurmasını Sağlar

Bebeğinizin ilk üç ayında, değişik sesleri algılamasına yardımcı olmak için bir çıngırak sallayabilirsiniz. Yumuşak bir çıngırak, bebeğin yanaklarına veya bacaklarının altına hafif bir şekilde sürtündüğünde dokunma duyularını algılamaya teşvik edilir. Ayrıca böyle dokunuşlarla bebeğiniz oyuncaktaki dokular arasındaki farklılıkları anlamaya başlar.

El-göz koordinasyonu, bir bebeğin nesneleri kavraması ve tutması için gereklidir. Bebeğinizin yine ilk birkaç ayında, bir çıngırak kullanarak alıştırmalar yapmasını sağlayıp bu becerinin gelişimine yardımcı olabilirsiniz. Çıngırağı, bebeğinizin görüş alanı boyunca yavaşça hareket ettirin. Bebek çıngırağını, bebeğin gözlerinin hizasında ilerletirken ses çıkartarak onun takip etmesini sağlayın. Bu çalışma aynı zamanda bebeğinizin odaklanmasını ve dikkatini toplamasını teşvik edecektir.

Birbirinden Şirin Ve Farklı Özelliklere Sahip Çıngıraklar Uygun Fiyatlarla Ebebek’te!

Bebekler her şeyi ağızlarına götürürler. Bu yüzden bebek çıngırakları onlar için hem işlevsel hem de eğlencelidir. Bebeğin ağzına koyacağı herhangi bir çıngırak kesinlikle ikinci el olmamalı ve yeni alındığında, bebeğe verilmeden önce sıcak suda yıkanmalıdır. Ebebek’te bulacağınız yepyeni ve harika modeller her bütçeye uygun fiyatlarla bir tık uzağınızda.