İçeriğe Geç

Bebek Çıngırakları


58 ürün bulundu
Tırtıl Top Çıngırak
9,99 TL
Kanz Tırtıl Top Çıngırak
3.6 5 YORUM
Toys  Bebeğimin İlk Çıngıraklı Topu 13 cm
19,99 TL
Biba Toys Bebeğimin İlk Çıngıraklı Topu 13 cm
4.033333333333333 15 YORUM
Çıngıraklı Patik & Bileklik
24,90 TL
Babyjem Çıngıraklı Patik & Bileklik
1.0 1 YORUM
Yuvarlak Çıngırak
12,99 TL
Bright Starts Yuvarlak Çıngırak
4.333333333333333 3 YORUM
Halka Çıngıraklı Arkadaşlar
24,90 TL
Bondigo Halka Çıngıraklı Arkadaşlar
5.0 2 YORUM
Kıvrımlı Çıngırak Bebek Oyuncağı
18,50 TL
Bondigo Kıvrımlı Çıngırak Bebek Oyuncağı
4.681818181818182 44 YORUM
Pembe Zebra Aktivite Oyuncağı
39,90 TL
Playgro Pembe Zebra Aktivite Oyuncağı
4.666666666666667 3 YORUM
Sadece 2 stok var.
Zig Zag Çıngırak
21,90 TL
Bondigo Zig Zag Çıngırak
5.0 5 YORUM
Aynalı Çıngırağım
22,90 TL
Bondigo Aynalı Çıngırağım
3.5 1 YORUM
Eğlenceli İkili Marakas
19,99 TL
Fisher Price Eğlenceli İkili Marakas
1.3333333333333333 3 YORUM
Çıngıraklı Bileklik
19,99 TL
Bright Starts Çıngıraklı Bileklik
5.0 1 YORUM
Sadece 1 stok var.
Çantalı Çıngırak Seti
47,50 TL
Fisher Price Çantalı Çıngırak Seti
5.0 1 YORUM
Eğlenceli Elma
42,90 TL
Fisher Price Eğlenceli Elma
4.333333333333333 3 YORUM
Trompet Çıngırak
18,99 TL
Fisher Price Trompet Çıngırak
1.0 1 YORUM

BEBEK ÇINGIRAKLARI

Bebekler, iki ila üçüncü ayları arasında, önce ellerini keşfederler. Bu aylarda, nesneleri kavramaya veya oturmaya başlamadan önce bebeğiniz, bakabileceği ve dinleyebileceği şeylere dikkat edecektir. Bu dönemde yavrunuz için bebek çıngırakları, öğrenme ve eğlenme araçları olarak seçebileceğiniz en değerli oyuncaklar olacaktır. Çıngırakların sesleri, bebekler üzerinde müziğinkine benzer bir etki yaratır. Parlak ve dikkat çekici renkleri ile bebeğinizi görsel algılarını destekler. Bu nedenle yavrunuzun fiziksel, duyusal ve zihinsel becerilerini çıngıraklı oyuncaklar ile geliştirebilirsiniz.

Minik Yavrunuz İçin Seçebileceğiniz Birbirinden Eğlenceli ve Öğretici Çıngırak Türleri

Bir bebek çıngırağı yavrunuzun izleme, yüz tanıma ve odaklanma geliştirmesine destek olacaktır. Bir bebek çıngırağı; bilişsel, fiziksel, duyusal ve sosyal duyuları geliştirme yeteneğine sahiptir. Bebeğiniz için çıngıraklı oyuncaklar seçerken eğlence ve uyarıcılık içeren, ayına uygun ürünler tercih etmekte fayda vardır. Birçoğu sallanırken sadece ses çıkarır. Bu sesler, ahşap çıngırakların tipik tok seslerinden, metal çıngırakların çınlamasına veya çan tipi seslere kadar değişebilir. Ancak günümüzde çıngıraklar oldukça gelişmiş ve yeni özellikler eklenmiştir.

Farklı Dokulardaki Pelüşlular: Bu oyuncaklar, klasik seslerin yanında çıkardığı hışırtılı seslere ve ayrıca birden fazla dokuya da sahiptir. Bebeğiniz bu değişik yapıya sahip çıngırakları elleyerek dokunma ve işitme duyularını geliştirecektir. Pelüş yapısı olanlar kolayca kavranacağından bebeğinizin ince kasları gelişecektir. Farklı dokuların yanında kırılmaz aynaları olanlar da vardır. Aynalara bakıp kendini keşfeden bebeklerin görme duyuları da desteklenecektir.

Işıklı ve Müzikliler: Bazı çıngıraklar, pilleri sayesinde bir düğmeye basmak suretiyle harekete geçer, ışıkları yanar ya da ninniler çalar. Bebeğiniz, bir düğmeye bastığında çıngırağı harekete geçirebileceğini öğrenecektir. Düğmeye basıldığında çalışan müzikli çıngıraklar, bebeklere neden-sonuç ilişkisi kurmayı öğretir. Böyle çıngıraklar, onların öğrenmelerini destekleyecek ve daha fazla merak etmelerine yardımcı olacaktır.

Diş Kaşıyıcılılar: Günümüzde çıngıraklar, ayrıca dişleri yeni patlarken damaklarını kaşımaya yardımcı olmak için de üretilmiştir. Bebekler, çiğnemeye uygun dokulu yüzeylere sahip bebek çıngırağı sayesinde hem dişlerini kaşıyıp rahatlayacak hem de severek oynayacağı çıngırağıyla eğlenceli vakit geçirecektir.

Hareketli ve Top Şeklinde Olanlar: Birçok çıngırak döndürülebilir ve bükülebilir hareketli parçalara sahiptir. Bu hareketli olanlarsa bebeğin dikkatini ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca el-göz koordinasyonunun ve yaratıcılığının gelişmesine de neden olur. Top şeklindeki bebek çıngırağı ise emekleme döneminde peşinden gitmesini sağlayacak, yürüyebildiğinde de tekmeleyebileceği oyun arkadaşı olacaktır.

Çorap ve Bileklikliler: Genellikle bu oyuncaklar, bebeğin kavraması için tasarlanmıştır. Ancak şimdi bebeğin bileğine bağlanan bilek çıngırakları ve ayağına giydirilen çıngıraklı çoraplar vardır. Bu sayede bebek, kollarını hareket ettirerek veya ayaklarını tekmeleyerek ses çıkarır ve bebekte mekanik tepki mekanizmasının gelişmesi sağlanır.

Çıngıraklar, Bebeğinizin Algılarını Geliştirir ve El-Göz Koordinasyonu Kurmasını Sağlar

Bebeğinizin ilk üç ayında, değişik sesleri algılamasına yardımcı olmak için bir çıngırak sallayabilirsiniz. Yumuşak bir çıngırak, bebeğin yanaklarına veya bacaklarının altına hafif bir şekilde sürtündüğünde dokunma duyularını algılamaya teşvik edilir. Ayrıca böyle dokunuşlarla bebeğiniz oyuncaktaki dokular arasındaki farklılıkları anlamaya başlar.

El-göz koordinasyonu, bir bebeğin nesneleri kavraması ve tutması için gereklidir. Bebeğinizin yine ilk birkaç ayında, bir çıngırak kullanarak alıştırmalar yapmasını sağlayıp bu becerinin gelişimine yardımcı olabilirsiniz. Çıngırağı, bebeğinizin görüş alanı boyunca yavaşça hareket ettirin. Bebek çıngırağını, bebeğin gözlerinin hizasında ilerletirken ses çıkartarak onun takip etmesini sağlayın. Bu çalışma aynı zamanda bebeğinizin odaklanmasını ve dikkatini toplamasını teşvik edecektir.

Birbirinden Şirin Ve Farklı Özelliklere Sahip Çıngıraklar Uygun Fiyatlarla Ebebek’te!

Bebekler her şeyi ağızlarına götürürler. Bu yüzden bebek çıngırakları onlar için hem işlevsel hem de eğlencelidir. Bebeğin ağzına koyacağı herhangi bir çıngırak kesinlikle ikinci el olmamalı ve yeni alındığında, bebeğe verilmeden önce sıcak suda yıkanmalıdır. Ebebek’te bulacağınız yepyeni ve harika modeller her bütçeye uygun fiyatlarla bir tık uzağınızda.