İçeriğe Geç

Bebek Aktiviteli Oyuncak


129 ürün bulundu
Neşeli Halkalar
14,99 TL
Zuzu Neşeli Halkalar
3.5 10 YORUM
Eğitici Bilgisayarım Ördekcik
39,90 TL
Winfun Eğitici Bilgisayarım Ördekcik
4.0 1 YORUM
Sadece 5 stok var.
Işıklı Mini Vın Vın
49,90 TL
Winfun Işıklı Mini Vın Vın
5.0 2 YORUM
Toys Tepsili Çay Seti
14,99 TL
Zuzu Toys Tepsili Çay Seti
4.6 5 YORUM
Ahşap Abaküs
24,90 TL
baby&toys Ahşap Abaküs
Toys Baby Ball
21,90 TL
Zuzu Toys Baby Ball
4.666666666666667 6 YORUM
Baby Ksilofon
34,90 TL
Zuzu Baby Ksilofon
4.0 1 YORUM
L&L Akıllı Telefon
79,90 TL
Fisher Price L&L Akıllı Telefon
4.3 5 YORUM
Balık Tutma Oyunu
24,90 TL
Zuzu Balık Tutma Oyunu
Akıllı Telefon
59,99 TL
Clementoni Akıllı Telefon
2.1666666666666665 6 YORUM
Sadece 2 stok var.
L&L Eğitici Müzik Çalar
64,90 TL
Fisher Price L&L Eğitici Müzik Çalar
5.0 2 YORUM
Ormandaki Müzisyen Arkadaşım
69,90 TL
Bondigo Ormandaki Müzisyen Arkadaşım
4.5 0 YORUM
Toys Yağmur Damlası
34,90 TL
Zuzu Toys Yağmur Damlası
4.1 15 YORUM
İlk Arkadaşım Boncuklar
39,90 TL
Fisher Price İlk Arkadaşım Boncuklar
2.5 2 YORUM
Uzaktan Kumanda
59,99 TL
Clementoni Uzaktan Kumanda
1.0 1 YORUM
Sadece 2 stok var.
Hipopotam Projektör
89,90 TL
Fisher Price Hipopotam Projektör
2.642857142857143 7 YORUM
Kampanyalı
Süpermarket Seti
% 50
124,90 TL 62,45 TL
Play-Doh Süpermarket Seti
Mini Top Oyunu
29,90 TL
Pilsan Mini Top Oyunu

BEBEK AKTİVİTELİ OYUNCAK

Bebeklerinin sağlıklı beslenmesini her şeyden öncelikli tutan ebeveynler, gerçek anlamda sağlıklı bir birey yetiştirebilmek için miniklerin gelişiminin sadece beslenme yönünden desteklenmesinin yeterli olmadığını bilmelidir. Tanım olarak sağlık, bireyin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam iyilik halidir. Bu durumda bebeklerin psikolojik ve sosyal gelişimi de en az beden gelişimleri kadar önemlidir. Miniklerinin gelişiminin çok yönlü, yani sağlıklı bir şekilde desteklenmesinde bebek aktiviteli oyuncak çeşitlerinin yeri ve önemi büyüktür.

Aktiviteli Oyuncak Nedir? Bebekler İçin Neden Gereklidir?

Aktivite kelimesi anlam olarak; etkinlik, faaliyet, eylem anlamına gelir. Bebekler en iyi şekilde yaparak ve yaşayarak, yani etkinlik içerisinde bizzat yer alarak öğrenirler. Aktivite oyuncakları da bebeğin öğrenme ve eğlenme amaçlı olarak birçok faaliyette bulunabileceği etkileşimli oyuncaklardır. Bebeğiniz bu oyuncaklar aracılığıyla hiç gitmediği ülkeler, kıtalar; hiç görmediği hayvanlar, eşyalar hakkında bilgi edinirler. Bu oyuncaklar bebeğinize sayı saymayı, renkleri, şekilleri, yabancı dilde kelime anlamlarını, şarkı söylemeyi ve hayvan seslerini taklit etmeyi öğreterek daha pek çok şeyi keşfetmesine imkân sağlar.

Aktivite oyuncakları bebeğinizin tesadüfi bir şekilde herhangi bir tuşa basması ya da kolu çekmesi ile aktif hale gelerek; oyuncağın özelliğine göre tepki verir. Miniğiniz bir süre sonra hangi tuşun hangi tepkiyi vereceğini öğrenir ve artık tesadüfen değil tamamen kontrollü ve isteğe bağlı bir şekilde tuşlara basarak oyuncağın tepki vermesini sağlar. Oyuncağın ve oyun esnasındaki sürecin kontrolünü ele alan bebeklerin özgüveni artar. Özgüveni gelişen bebekler ileriki hayatlarında da başarı odaklı yaşar ve herhangi bir başarısızlık durumunda tekrar denemekten korkmadan yollarına devam ederler.

Bebek Aktiviteli Oyuncak Modelleri

Ses, hareket, ışık gibi özelliklerden bir ya da birden fazlasına sahip olan ve miniklerin aktif bir şekilde öğrenmesine olanak sağlayan oyuncaklara aktiviteli oyuncak denir. Aktiviteli oyuncaklar, miniklerin oynamaktan en çok keyif aldığı oyuncak kategorilerinin başında gelir. Çünkü bu ürünler genelde çok sayıda farklı faaliyeti gerçekleştirme imkânı sunarken, bebeğinizin farklı yaş aralıklarında, farklı gelişim özelliklerine hitap ederek daha uzun süre ve sıkılmadan kullanılacak özelliktedirler.

Miniklerimizin İlkleri, Eşya Temalı Aktiviteli Oyuncak Modelleri

İlk piyanom, ilk radyom, ilk saatim, ilk telefonum gibi temalar; bebeklerin herhangi bir eşya ile ilk defa tanışmasını, o eşyanın ne işe yaradığı ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi edinmesini sağlar. Bebeğiniz bu ürünler sayesinde o eşyayı aktif olarak kullanma ve gerçeğe yakın deneyimlerle hayata hazırlanma olanağı bulur. Örneğin, ilk piyanom ile miniğiniz ilk defa bir piyano ile tanışarak tuşlarına basar. İlk bastığında tesadüfen ses çıkaran minik, daha sonra istendik bir şekilde tuşlara basarak, kasıtlı sesler çıkarır. Böylece hem müzik kulağı hem de tuşlara basmasından dolayı parmak kasları gelişir. Telefon temalı aktiviteli oyuncaklarla bebeğiniz, tuşlara basıp eğlenceli sesler çıkarırken aynı zamanda rakamları da öğrenir. Ayrıca minikler, telefonla hayali konuşmalar yaparak sosyal yönden gelişimini desteklerken, yaratıcılıklarını da geliştirirler. Araba sürmeye bayılan bebekler, aktiviteli direksiyonun tuşlarına basarak korna, gaz ve fren sesleri çıkarıp; arabanın radyosundan müzik dinleyip direksiyonu sağa-sola çevirerek araba sürmeyi deneyimlerler.

 

Hayvan Temalı, Çok Fonksiyonlu Aktiviteli Oyuncak Çeşitleri

Ördek, köpek, inek, kaplumbağa, tırtıl ve kelebek gibi hayvanlar; aktivite oyuncaklarında çok sık kullanılan temalardır. Kıkırdayan inek ile tuşlara basarak eğlenceli sesler çıkaran bebeğiniz, aynı zamanda topları da fırlatarak eğlenceli dakikalar geçirebilir. Neşeli toplar ile renkli topları aşağıya yuvarlayan minikler el-göz koordinasyonu sağlarken, el ve parmak kaslarının gelişimini de desteklerler. Türkçe konuşan masalcı tırtıl ile bebeğiniz gerçek bir kitap gibi sayfaları çevirir ve her sayfada kendisini yeni bir hikâyenin içinde bulur.

Neşeli salyangoz oyuncağının kuyruğuna basan ya da yumurtlayan tavuk oyuncağına yumurtaları yerleştiren bebek; hayvanın neşeli sesler çıkararak hareket etmesini sağlarken, oyuncağın peşinden emekleyerek kol ve bacak kaslarını geliştirir. Çiftlik korosu oyuncağı ile miniğiniz, hayvanların kendi resimlerinin bulunduğu tuşlara basarak çıkardıkları sesleri öğrenir. Bu oyuncaklar hayvanları tanımalarını sağlamanın yanında, bebeklerin taklit yeteneklerini de geliştirir.

Bebeğinizin Her İhtiyacına Cevap Veren Aktiviteli Oyuncak Çeşitleri ebebek Mağazalarında

Siz ebeveynler aktiviteli oyuncaklarla bebeğinizin eğlenirken öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli markalara ait bebek aktiviteli oyuncak çeşitleri farklı temalar ve çeşitli özellik seçenekleri ile ebebek mağazalarında miniklerinizi bekliyor. Her bütçeye uygun farklı fiyat seçeneklerine sahip olan ürünleri, kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.