500 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ!

YardımYardım
SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Kullanıcı Sözleşmesi Bilgilendirme Formu - ebebek

Kullanım Koşulları

Kullanıcı Sözleşmesi Bilgilendirme Formu

Sayın Ebebek.com Kullanıcısı;

“Ebebek.com” web sitemize/mobil uygulamamıza (“Site”) giriş yaparak ve/veya üyelik sağlayarak, aşağıda yer alan kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktasınız. . Hem tüm bu haklarınız hem de Site kullanıcısı/üyesi olmakla üstlendiğiniz yükümlülükler aşağıdaki bilgi formlarında kısaca ve ilgili sözleşmelerde kapsamlı şekilde düzenlenmiştir. Bu nedenle her bir koşulu detaylıca incelemenizi, önermekteyiz.

Bunun dışında her türlü sorunuz için “ebebek.com” web sitemizdeki ve mobil uygulamamızdaki Yardım bölümünü inceleyebilir, 0216 325 11 11 numaralı telefonumuzdan veya bizeyazin@ebebek.com e-posta adresimizden veya mobil uygulamamız üzerinde yer alan “Bize Yazın” bölümünden 09:00-20:00 saatleri arasında bizlere ulaşarak her türlü sorunuza derhal yanıt alabilirsiniz.

Site kullanıcısı olarak aşağıdaki koşulları peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (kısaca “Sözleşme”), İçerenköy Mah. Değirmen Yolu Cad. No:37 D:6 34752 Ataşehir / İstanbul adresinde mukim EBEBEK MAĞAZACILIK ANONİM ŞİRKETİ (kısaca “Ebebek”) ile, Ebebek’e ait Site üzerinden üye olarak ve/veya Site’yi görüntüleyerek ve/veya Site’nin avantajlarından faydalanarak bu Sözleşme’nin tamamını okuduğunu, tüm hükümleri anladığını ve onayladığını, burada yer alan hükümlere ilişkin hiçbir itirazı olmadığını beyan eden kullanıcı (“Kullanıcı”) arasında elektronik ortamda düzenlenmiştir (Ebebek ile Kullanıcı birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır).

UYARI

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Sözleşme’nin, Site kullanılmadan önce dikkatli bir şekilde okunması gerekmektedir. Kullanıcı, belirtilen şartların kendisi için uygun olmaması halinde Site’yi kullanmamalıdır. Site’yi kullanarak, buradaki şartların peşinen ve itirazsız kabul edilmiş olduğu anlamına gelmektedir. Ebebek, dilediği zaman bu Sözleşme’nin içeriğini güncelleme ve/veya değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Bu sebeple Kullanıcı’larına Site’ye her girişte bu yasal uyarı sayfasını ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir. Ebebek ve Site’de yer alan ürünlerin sağlayıcıları birbirinden bağımsız ve ayrı gerçek/tüzel kişiler olup, Ebebek, markalarla sunulan ürünlerin sağlayıcısı, uygulayıcısı ve/veya marka sahiplerinin acentesi, bayii, vekili veya temsilcisi değildir. Site’ye girilmesi, Site’nin ya da Site’deki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, Sözleşme’nin ihlali, haksız fiil ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Ebebek sorumlu değildir.

 

1.SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme’nin konusu, Site’de sunulan ürün ve hizmetlerin, bu ürün ve hizmetlerden yararlanma ve üyelik şartlarının , Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. İşbu Sözleşme’nin kapsamı; işbu Sözleşme ile, Site içerisinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve ürünlere ilişkin Ebebek tarafından yapılmış olan bilcümle uyarı, yazı ve açıklama gibi beyanlardır. Kullanıcı, işbu Sözleşme hükümlerini kabul etmekle, Site içinde yer alan kullanıma, üyelik şartlarına ve ürünlere ilişkin olarak Ebebek tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. Kullanıcı, bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını peşinen kabul ve beyan eder.

 

2.KULLANIM ŞARTLARI

Kullanıcı;

2.1. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgileri siteye kaydetmeyecektir.

2.2. Site içeriğini izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalayamayacaktır.

2.3 Kullanıcı tarafından kendisine verilen ya da kendi belirlediği kullanıcı adı, şifre gibi gizli ve kişisel veri içeren bilgilerin, kullanım haklarının, kendisi tarafından üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından ve bu bilgilerin kendisi dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan kendisi sorumludur. Bu konuda Ebebek’in hiçbir sorumluluğu bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

2.4. Kullanıcı, kendisine ait hesap üyeliği kapsamında 3. kişilere ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanmayacaktır. Aynı şekilde diğer kullanıcıların kişisel bilgilerine yetkisiz ve izinsiz olarak ulaşmayacak, ulaşmaya teşebbüs etmeyecektir. Kullanıcı, bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğün kendisine ait olduğunu peşinen kabul eder.

2.5. Site’nin güvenliğini tehdit edecek faaliyetlerde bulunmayacak, Site’nin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanmayacak veya kullanmaya teşebbüs etmeyecektir.

2.6. Ebebek’in önceden yazılı onayı olmadan işbu Sözleşme’yi veya bu Sözleşme kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kullanıcı bilgilerini, kişisel verilerini, kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez ; üyeliğini kendisinden başka kişilerin kullanımına açamaz. Bu tür devirler veya yetkisiz kullanımlar sonucu üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı Ebebek doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Üyeliğini başkasına kullandırttığı veya devrettiği tespit edilen Kullanıcı’nın üyeliği iptal edilir.

2.7. Kullanıcı, Site’nin işleyişini, diğer kullanıcıların ve 3. kişilerin Site’yi kullanımını engelleyen ya da kısıtlayan eylem ve hareketlerde bulunmayacak, zararlı yazılım, kod ve benzeri unsur kullanmayacaktır. Kullanıcı’nın bu gibi eylem ve harekette bulunması halinin tespit edilmesi durumunda, Ebebek, diğer kullanıcılar ya da 3. kişiler nezdinde oluşabilecek doğrudan ve dolaylı zararlar kullanıcı tarafından tazmin edilecektir.

2.9. Kullanıcı, Site’yi kullanımı esnasında maruz kalabileceği zararlı yazılım, virüs ve sair unsurlar nedeniyle uğrayabileceği zararlardan dolayı, işbu zararlı yazılım, virüs ve sair unsur kasıt ve/veya ağır ihmalle Ebebek tarafından gönderilmedikçe, Ebebek’in sorumlu olmayacağını, işbu sebeple Ebebek’ten herhangi bir talepte bulunmayacağını, kendi sisteminin güvenliğini kendisinin tedarik edeceği virüs ve benzer zararlı yazılımlardan koruma sistemleri ile sağlayacağını peşinen kabul etmiştir.

3.EBEBEK MAĞAZACILIK A.Ş.'NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1. Kullanıcı’nın Site’nin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, sitenin veya site üzerinden üçüncü şahısların kazançlarına müdahale amaçlı bir girişim ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan kullanıcıya yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, Ebebek ilgili Kullanıcı’ya ait kimlik ve üyelik kapsamındaki bilgilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’a aykırı olmayacak şekilde araştırma, inceleme ve yetkili mercilerle paylaşma hakkına sahiptir.

3.2. Ebebek gerekli gördüğü hallerde Kullanıcı’lara herhangi bir bildirimde bulunmaksızın işbu Kullanıcı Sözleşmesi’nde tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.

3.3. Ebebek'in her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, hizmetin içeriğini ve sunum şeklini değiştirme hakkı vardır. Ebebek, herhangi bir değişiklik olması halinde, güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile Site’de yayınlayacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve Site’nin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

3.4. Ebebek, Site’de doğrudan ya da dolaylı olarak kontrolünde olmayan üçüncü şahısların sahip olduğu başkaca web sitelerine, portallara veya dosyalara link verebilir. Söz konusu linkler, link sahiplerinden onay almak kaydıyla reklam, referans v.b. çeşitli amaçlarla sağlanmış olabilir. Ebebek, söz konusu linklerin içeriği ve bu linkler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinde sağlanan hizmet ve ürünlere ilişkin hiçbir garanti vermemekte olup Ebebek’in bu kapsamda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.5. Ebebek, gerekli görmesi halinde kullanıcının üyeliğini iptal etme ve/veya Sitey’e girişini engelleme hakkına sahiptir.

3.6. Site’de yer alan ya da kullanıcının ticari elektronik ileti onayı doğrultusunda kendisine gönderilen telefon, SMS, e-posta ve sair yollarla iletilen hiçbir  reklam, ilan, duyuru, promosyon ve sair bilgi Ebebek’in bu yönde bir taahhütte bulunduğu anlamına gelmez. Sitede yer alan ya da kullanıcılara sair yollarla iletilen her türlü ilan, duyuru ve sair bilgilerdeki ifadeler Ebebek’in sonraki onay ve kabullerine bağlı olup, Ebebek’in kullanıcı ile herhangi bir sözleşme akdetme zorunluluğunda olduğu şeklinde yorumlanamaz.

4.FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

4.1. Site’de sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. Site’nin; her türlü tasarım, alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, kodlar, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil olmak üzere tüm hakları Ebebek’e ait olarak veya Ebebek tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır.

4.2. Kullanıcı, sitede yayınlanan bilgileri, Ebebek’in telif hakkına konu olan bilgi ve çalışmalarını dağıtamaz, satamaz, sergileyemez, çoğaltamaz; bu kapsamda başkaca bir çalışma türetemez. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya Ebebek'in önceden yazılı izni olmaksızın link vermek yasaktır.

4.3. Site’nin tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılım hakkı Ebebek'e aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır. Ebebek’in site, sitede yayımlanan ürünler, bilgiler ve telif hakları ve bunlara ilişkin çalışmalar da dahil olmak üzere marka, ticari bilgi, “Know-how”a yönelik her türlü maddi ve fikri mülkiyet hakları saklıdır. Ebebek sitesinde yer alan maddi ve fikri mülkiyet hakkının ihlal edilmesi halinde kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

5.SORUMLULUKLAR VE UYGULAMA USULÜ

5.1. Ebebek, Site’yi ziyaret etmeniz dolayısıyla internet tarayıcısında depolanan küçük bilgi dosyaları, çerez (“cookie”) olarak adlandırılmaktadır. Cookiler, sizin bilgisayarınızdan daha önce sayfalarımıza erişilip erişilmediğini saptamak için de kullanılabilir. “Cookie” sayesinde siteye her girdiğinizde bilgileri tekrar ayarlamanıza gerek kalmaz. Bazı çerez türleri ziyaret edilen internet sitesinin işleyişi için mutlaka zorunlu olmakla beraber, bazı çerez türleri Site’mizin sizler tarafından dil tercihiniz, konum bilgisinin saklanması amacıyla kullanılabilmektedir.

Site’mize cookie’siz de ulaşmanız mümkündür. Browserların çoğu cookie’leri otomatik olarak kabul etmektedir. Cookie’lerin bilgisayarınızın sabit diskine kaydedilmesini, browser ayarlarında “cookie engelle” ayarını seçerek engelleyebilirsiniz. Cookie’lere ilişkin işlenen kişisel verilerinizi ve detaylı bilgiyi “Çerez Politikamız” içerisinde bulabilirsiniz.

5.2. Kullanıcı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup telefon numarasına gelen onay kodunu Site içerisinde yer alan ilgili alana girmesi ile üyelik işlemi tamamlanır ve Site’yi üye olarak kullanmaya başlayabilir.

5.3. Kullanıcı, Site’den yararlanırken, ilgili tüm mevzuat hükümlerinin yanında Site’nin yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

5.4. Kullanıcı’nın işbu Sözleşme’de belirtilen yükümlülüklere ve/veya Site’de bildirilen diğer her türlü şart ve bildirimlere uymamasının tespiti halinde, Kullanıcı’nın Site’den yararlanması Ebebek tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

5.5. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve bundan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

5.6. Site ile yapılan fiziki veya elektronik yazışmaların yedeğinin alınması Kullanıcı’nın sorumluluğundadır ve Ebebek tarafından önerilmektedir. Yazışmaların yedeklerinin alınmamasından, kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Ebebek sorumlu tutulamaz.

5.7. Kullanıcı, Site’den kopyalanmış ve/veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden telif hakkı, marka veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan veya korunmayan herhangi bir hakka ilişkin not, ibare ve/veya işaretleri silemez veya çıkartamaz.

5.8. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından Site’de yer alan “Hesabım” alanı üzerinden yapılabilir.  Üyeliğini iptal eden Kullanıcı’nın Site’ye tekrar üye olmak istemesi halinde yeni bir üyelik hesabı oluşturulmalıdır. Kullanıcı tarafından Ebebek hesabının silinmesi halinde aynı hesap bilgileri tekrar kullanılamayacaktır.

5.9. Site veya Kullanıcı tarafından hesap bilgilerinin silinmesi halinde, Ebebek kullanıcıya ait hesap içerisinde yer alan ve KVKK madde 5/2 a kapsamında kanunen zorunlu olarak işlediği kişisel verileri KVKK ve ikincil düzenlemeler uyarınca uygun yöntemlerle ve kanuni saklama süresi boyunca muhafaza edecektir. Saklama süreleri Veri Silme ve İmha Politikaları ile belirlenmiş olup, aynı şekilde Veri Sorumluları Sicili’ne de bildirilmiştir. Bunun yanı sıra, Kullanıcıların, kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin soru ve taleplerini, KVKK kapsamında veri sorumlusu Ebebek’e başvurma hakları saklıdır.

5.10. Site Kullanıcı’larının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin şahsi sorumluluğundadır.

5.11. Site, kendi kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Ebebek, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

5.12. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

5.13. Kullanıcı, siteden faydalanmaya başlandığı andan itibaren işbu Sözleşme’nin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve Sözleşme’nin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu Sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Ebebek'in uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Ebebek, Kullanıcı’nın Sözleşme’ye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.

6.KİŞİSEL  VERİLER VE ELEKTRONİK İLETİLER

6.1. Ebebek, kullanıcı tarafından kendisi ile paylaşılan kişisel verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ve ilgili mevzuata, “Kişisel Veriler Aydınlatma Metni”ne ve “Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikası”na uygun olarak işleyecek, saklayacak ve kullanacaktır.

6.2. Ebebek, Kullanıcı’nın kişisel verilerinin korunması anlamında her türlü teknik ve idari önlemi almayı kabul eder. Kullanıcı tarafından kişisel verilerin işlenmesine ilişkin detaylı bilgi almak için “….” okuyunuz.

7.SÖZLEŞME’NİN YÜRÜRLÜĞE GİRMESİ

Kullanıcı, üye kayıt formunu doldurup onayladığı ve/veya Site’ye giriş yaparak ve kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren işbu Sözleşme tüm hükümleri ile yürürlüğe girer ve Kullanıcı bu hükümlerle bağlı olur. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu Sözleşme’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

8.MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Ebebek, işbu Sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Ebebek için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Ebebek’ten herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları (3. kişiler tarafından Ebebek bilişim sistemine girilmesi, bilgisayar virüsü konulması, site içeriğinin Ebebek’in bilgisi dışında değiştirilmesi ve kopyalanması vb. gibi internet ortamından doğacak her türlü sorun ve aksaklık dahil), elektrik kesintisi, pandemi ve pandemiden kaynaklı lojistik sağlanamaması ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Ebebek'in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

9.UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu Sözleşme dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Sözleşme’den dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde tarafların hukuki statülerine göre ilgili kanun hükümlerinde belirlenen mahkemeler yetkilidir.

10.FERAGAT

Ebebek’in Sözleşme kapsamında sahip olduğu herhangi bir hak veya yetkiyi kullanmaması ya da kullanmakta gecikmesi o hak veya yetkiden feragat ettiği anlamına gelmediği gibi, bir hak veya yetkinin tek başına veya kısmen kullanılması o veya başka bir hak veya yetkinin daha sonra kullanılmasını engellemez.

  1. SÖZLEŞME’NİN FESHİ

İşbu Sözleşme kullanıcının üyeliği iptal edilinceye kadar yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek, kullanıcının üyelik süresinin dolması geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılacaktır.

  1. TEBLİGAT ADRESLERİ

12.1. Kullanıcı’nın Site’ye bildirdiği elektronik posta adresi, bu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

12.2. Kullanıcı’nın kayıtlı elektronik posta adresi kullanılarak yapılacak her türlü bildirimin, elektronik postanın Ebebek tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir.

  1. SON HÜKÜM

Kullanıcı, bu Sözleşme’de yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve garanti eder.

 

 

 

 

 

Kullanım Koşulları

Kullanıcı Sözleşmesi Bilgilendirme Formu

Sayın Ebebek.com Kullanıcısı;

“Ebebek.com” web sitemize/mobil uygulamamıza (“Site”) giriş yaparak ve/veya üyelik sağlayarak, aşağıda yer alan kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktasınız. . Hem tüm bu haklarınız hem de Site kullanıcısı/üyesi olmakla üstlendiğiniz yükümlülükler aşağıdaki bilgi formlarında kısaca ve ilgili sözleşmelerde kapsamlı şekilde düzenlenmiştir. Bu nedenle her bir koşulu detaylıca incelemenizi, önermekteyiz.

Bunun dışında her türlü sorunuz için “ebebek.com” web sitemizdeki ve mobil uygulamamızdaki Yardım bölümünü inceleyebilir, 0216 325 11 11 numaralı telefonumuzdan veya bizeyazin@ebebek.com e-posta adresimizden veya mobil uygulamamız üzerinde yer alan “Bize Yazın” bölümünden 09:00-20:00 saatleri arasında bizlere ulaşarak her türlü sorunuza derhal yanıt alabilirsiniz.

Site kullanıcısı olarak aşağıdaki koşulları peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (kısaca “Sözleşme”), İçerenköy Mah. Değirmen Yolu Cad. No:37 D:6 34752 Ataşehir / İstanbul adresinde mukim EBEBEK MAĞAZACILIK ANONİM ŞİRKETİ (kısaca “Ebebek”) ile, Ebebek’e ait Site üzerinden üye olarak ve/veya Site’yi görüntüleyerek ve/veya Site’nin avantajlarından faydalanarak bu Sözleşme’nin tamamını okuduğunu, tüm hükümleri anladığını ve onayladığını, burada yer alan hükümlere ilişkin hiçbir itirazı olmadığını beyan eden kullanıcı (“Kullanıcı”) arasında elektronik ortamda düzenlenmiştir (Ebebek ile Kullanıcı birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır).

UYARI

Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Sözleşme’nin, Site kullanılmadan önce dikkatli bir şekilde okunması gerekmektedir. Kullanıcı, belirtilen şartların kendisi için uygun olmaması halinde Site’yi kullanmamalıdır. Site’yi kullanarak, buradaki şartların peşinen ve itirazsız kabul edilmiş olduğu anlamına gelmektedir. Ebebek, dilediği zaman bu Sözleşme’nin içeriğini güncelleme ve/veya değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Bu sebeple Kullanıcı’larına Site’ye her girişte bu yasal uyarı sayfasını ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir. Ebebek ve Site’de yer alan ürünlerin sağlayıcıları birbirinden bağımsız ve ayrı gerçek/tüzel kişiler olup, Ebebek, markalarla sunulan ürünlerin sağlayıcısı, uygulayıcısı ve/veya marka sahiplerinin acentesi, bayii, vekili veya temsilcisi değildir. Site’ye girilmesi, Site’nin ya da Site’deki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, Sözleşme’nin ihlali, haksız fiil ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Ebebek sorumlu değildir.

 

1.SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme’nin konusu, Site’de sunulan ürün ve hizmetlerin, bu ürün ve hizmetlerden yararlanma ve üyelik şartlarının , Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir. İşbu Sözleşme’nin kapsamı; işbu Sözleşme ile, Site içerisinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve ürünlere ilişkin Ebebek tarafından yapılmış olan bilcümle uyarı, yazı ve açıklama gibi beyanlardır. Kullanıcı, işbu Sözleşme hükümlerini kabul etmekle, Site içinde yer alan kullanıma, üyelik şartlarına ve ürünlere ilişkin olarak Ebebek tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. Kullanıcı, bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını peşinen kabul ve beyan eder.

 

2.KULLANIM ŞARTLARI

Kullanıcı;

2.1. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgileri siteye kaydetmeyecektir.

2.2. Site içeriğini izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalayamayacaktır.

2.3 Kullanıcı tarafından kendisine verilen ya da kendi belirlediği kullanıcı adı, şifre gibi gizli ve kişisel veri içeren bilgilerin, kullanım haklarının, kendisi tarafından üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından ve bu bilgilerin kendisi dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan kendisi sorumludur. Bu konuda Ebebek’in hiçbir sorumluluğu bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

2.4. Kullanıcı, kendisine ait hesap üyeliği kapsamında 3. kişilere ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanmayacaktır. Aynı şekilde diğer kullanıcıların kişisel bilgilerine yetkisiz ve izinsiz olarak ulaşmayacak, ulaşmaya teşebbüs etmeyecektir. Kullanıcı, bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğün kendisine ait olduğunu peşinen kabul eder.

2.5. Site’nin güvenliğini tehdit edecek faaliyetlerde bulunmayacak, Site’nin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanmayacak veya kullanmaya teşebbüs etmeyecektir.

2.6. Ebebek’in önceden yazılı onayı olmadan işbu Sözleşme’yi veya bu Sözleşme kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kullanıcı bilgilerini, kişisel verilerini, kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez ; üyeliğini kendisinden başka kişilerin kullanımına açamaz. Bu tür devirler veya yetkisiz kullanımlar sonucu üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı Ebebek doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Üyeliğini başkasına kullandırttığı veya devrettiği tespit edilen Kullanıcı’nın üyeliği iptal edilir.

2.7. Kullanıcı, Site’nin işleyişini, diğer kullanıcıların ve 3. kişilerin Site’yi kullanımını engelleyen ya da kısıtlayan eylem ve hareketlerde bulunmayacak, zararlı yazılım, kod ve benzeri unsur kullanmayacaktır. Kullanıcı’nın bu gibi eylem ve harekette bulunması halinin tespit edilmesi durumunda, Ebebek, diğer kullanıcılar ya da 3. kişiler nezdinde oluşabilecek doğrudan ve dolaylı zararlar kullanıcı tarafından tazmin edilecektir.

2.9. Kullanıcı, Site’yi kullanımı esnasında maruz kalabileceği zararlı yazılım, virüs ve sair unsurlar nedeniyle uğrayabileceği zararlardan dolayı, işbu zararlı yazılım, virüs ve sair unsur kasıt ve/veya ağır ihmalle Ebebek tarafından gönderilmedikçe, Ebebek’in sorumlu olmayacağını, işbu sebeple Ebebek’ten herhangi bir talepte bulunmayacağını, kendi sisteminin güvenliğini kendisinin tedarik edeceği virüs ve benzer zararlı yazılımlardan koruma sistemleri ile sağlayacağını peşinen kabul etmiştir.

3.EBEBEK MAĞAZACILIK A.Ş.'NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1. Kullanıcı’nın Site’nin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, sitenin veya site üzerinden üçüncü şahısların kazançlarına müdahale amaçlı bir girişim ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan kullanıcıya yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, Ebebek ilgili Kullanıcı’ya ait kimlik ve üyelik kapsamındaki bilgilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’a aykırı olmayacak şekilde araştırma, inceleme ve yetkili mercilerle paylaşma hakkına sahiptir.

3.2. Ebebek gerekli gördüğü hallerde Kullanıcı’lara herhangi bir bildirimde bulunmaksızın işbu Kullanıcı Sözleşmesi’nde tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.

3.3. Ebebek'in her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, hizmetin içeriğini ve sunum şeklini değiştirme hakkı vardır. Ebebek, herhangi bir değişiklik olması halinde, güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile Site’de yayınlayacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve Site’nin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.

3.4. Ebebek, Site’de doğrudan ya da dolaylı olarak kontrolünde olmayan üçüncü şahısların sahip olduğu başkaca web sitelerine, portallara veya dosyalara link verebilir. Söz konusu linkler, link sahiplerinden onay almak kaydıyla reklam, referans v.b. çeşitli amaçlarla sağlanmış olabilir. Ebebek, söz konusu linklerin içeriği ve bu linkler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinde sağlanan hizmet ve ürünlere ilişkin hiçbir garanti vermemekte olup Ebebek’in bu kapsamda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.5. Ebebek, gerekli görmesi halinde kullanıcının üyeliğini iptal etme ve/veya Sitey’e girişini engelleme hakkına sahiptir.

3.6. Site’de yer alan ya da kullanıcının ticari elektronik ileti onayı doğrultusunda kendisine gönderilen telefon, SMS, e-posta ve sair yollarla iletilen hiçbir  reklam, ilan, duyuru, promosyon ve sair bilgi Ebebek’in bu yönde bir taahhütte bulunduğu anlamına gelmez. Sitede yer alan ya da kullanıcılara sair yollarla iletilen her türlü ilan, duyuru ve sair bilgilerdeki ifadeler Ebebek’in sonraki onay ve kabullerine bağlı olup, Ebebek’in kullanıcı ile herhangi bir sözleşme akdetme zorunluluğunda olduğu şeklinde yorumlanamaz.

4.FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

4.1. Site’de sunulan görsel ve yazılı içerik, kişisel kullanım içindir. Site’nin; her türlü tasarım, alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, kodlar, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil olmak üzere tüm hakları Ebebek’e ait olarak veya Ebebek tarafından üçüncü bir kişiden alınan lisans hakkı altında kullanılmaktadır.

4.2. Kullanıcı, sitede yayınlanan bilgileri, Ebebek’in telif hakkına konu olan bilgi ve çalışmalarını dağıtamaz, satamaz, sergileyemez, çoğaltamaz; bu kapsamda başkaca bir çalışma türetemez. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya Ebebek'in önceden yazılı izni olmaksızın link vermek yasaktır.

4.3. Site’nin tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan yazılım hakkı Ebebek'e aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır. Ebebek’in site, sitede yayımlanan ürünler, bilgiler ve telif hakları ve bunlara ilişkin çalışmalar da dahil olmak üzere marka, ticari bilgi, “Know-how”a yönelik her türlü maddi ve fikri mülkiyet hakları saklıdır. Ebebek sitesinde yer alan maddi ve fikri mülkiyet hakkının ihlal edilmesi halinde kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

5.SORUMLULUKLAR VE UYGULAMA USULÜ

5.1. Ebebek, Site’yi ziyaret etmeniz dolayısıyla internet tarayıcısında depolanan küçük bilgi dosyaları, çerez (“cookie”) olarak adlandırılmaktadır. Cookiler, sizin bilgisayarınızdan daha önce sayfalarımıza erişilip erişilmediğini saptamak için de kullanılabilir. “Cookie” sayesinde siteye her girdiğinizde bilgileri tekrar ayarlamanıza gerek kalmaz. Bazı çerez türleri ziyaret edilen internet sitesinin işleyişi için mutlaka zorunlu olmakla beraber, bazı çerez türleri Site’mizin sizler tarafından dil tercihiniz, konum bilgisinin saklanması amacıyla kullanılabilmektedir.

Site’mize cookie’siz de ulaşmanız mümkündür. Browserların çoğu cookie’leri otomatik olarak kabul etmektedir. Cookie’lerin bilgisayarınızın sabit diskine kaydedilmesini, browser ayarlarında “cookie engelle” ayarını seçerek engelleyebilirsiniz. Cookie’lere ilişkin işlenen kişisel verilerinizi ve detaylı bilgiyi “Çerez Politikamız” içerisinde bulabilirsiniz.

5.2. Kullanıcı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup telefon numarasına gelen onay kodunu Site içerisinde yer alan ilgili alana girmesi ile üyelik işlemi tamamlanır ve Site’yi üye olarak kullanmaya başlayabilir.

5.3. Kullanıcı, Site’den yararlanırken, ilgili tüm mevzuat hükümlerinin yanında Site’nin yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

5.4. Kullanıcı’nın işbu Sözleşme’de belirtilen yükümlülüklere ve/veya Site’de bildirilen diğer her türlü şart ve bildirimlere uymamasının tespiti halinde, Kullanıcı’nın Site’den yararlanması Ebebek tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

5.5. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve bundan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

5.6. Site ile yapılan fiziki veya elektronik yazışmaların yedeğinin alınması Kullanıcı’nın sorumluluğundadır ve Ebebek tarafından önerilmektedir. Yazışmaların yedeklerinin alınmamasından, kaybolmasından, silinmesinden veya hasar görmesinden Ebebek sorumlu tutulamaz.

5.7. Kullanıcı, Site’den kopyalanmış ve/veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden telif hakkı, marka veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan veya korunmayan herhangi bir hakka ilişkin not, ibare ve/veya işaretleri silemez veya çıkartamaz.

5.8. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından Site’de yer alan “Hesabım” alanı üzerinden yapılabilir.  Üyeliğini iptal eden Kullanıcı’nın Site’ye tekrar üye olmak istemesi halinde yeni bir üyelik hesabı oluşturulmalıdır. Kullanıcı tarafından Ebebek hesabının silinmesi halinde aynı hesap bilgileri tekrar kullanılamayacaktır.

5.9. Site veya Kullanıcı tarafından hesap bilgilerinin silinmesi halinde, Ebebek kullanıcıya ait hesap içerisinde yer alan ve KVKK madde 5/2 a kapsamında kanunen zorunlu olarak işlediği kişisel verileri KVKK ve ikincil düzenlemeler uyarınca uygun yöntemlerle ve kanuni saklama süresi boyunca muhafaza edecektir. Saklama süreleri Veri Silme ve İmha Politikaları ile belirlenmiş olup, aynı şekilde Veri Sorumluları Sicili’ne de bildirilmiştir. Bunun yanı sıra, Kullanıcıların, kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin soru ve taleplerini, KVKK kapsamında veri sorumlusu Ebebek’e başvurma hakları saklıdır.

5.10. Site Kullanıcı’larının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin şahsi sorumluluğundadır.

5.11. Site, kendi kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Ebebek, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

5.12. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

5.13. Kullanıcı, siteden faydalanmaya başlandığı andan itibaren işbu Sözleşme’nin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve Sözleşme’nin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu Sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Ebebek'in uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Ebebek, Kullanıcı’nın Sözleşme’ye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.

6.KİŞİSEL  VERİLER VE ELEKTRONİK İLETİLER

6.1. Ebebek, kullanıcı tarafından kendisi ile paylaşılan kişisel verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ve ilgili mevzuata, “Kişisel Veriler Aydınlatma Metni”ne ve “Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikası”na uygun olarak işleyecek, saklayacak ve kullanacaktır.

6.2. Ebebek, Kullanıcı’nın kişisel verilerinin korunması anlamında her türlü teknik ve idari önlemi almayı kabul eder. Kullanıcı tarafından kişisel verilerin işlenmesine ilişkin detaylı bilgi almak için “….” okuyunuz.

7.SÖZLEŞME’NİN YÜRÜRLÜĞE GİRMESİ

Kullanıcı, üye kayıt formunu doldurup onayladığı ve/veya Site’ye giriş yaparak ve kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren işbu Sözleşme tüm hükümleri ile yürürlüğe girer ve Kullanıcı bu hükümlerle bağlı olur. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu Sözleşme’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

8.MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Ebebek, işbu Sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Ebebek için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Ebebek’ten herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları (3. kişiler tarafından Ebebek bilişim sistemine girilmesi, bilgisayar virüsü konulması, site içeriğinin Ebebek’in bilgisi dışında değiştirilmesi ve kopyalanması vb. gibi internet ortamından doğacak her türlü sorun ve aksaklık dahil), elektrik kesintisi, pandemi ve pandemiden kaynaklı lojistik sağlanamaması ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Ebebek'in gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

9.UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu Sözleşme dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Sözleşme’den dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde tarafların hukuki statülerine göre ilgili kanun hükümlerinde belirlenen mahkemeler yetkilidir.

10.FERAGAT

Ebebek’in Sözleşme kapsamında sahip olduğu herhangi bir hak veya yetkiyi kullanmaması ya da kullanmakta gecikmesi o hak veya yetkiden feragat ettiği anlamına gelmediği gibi, bir hak veya yetkinin tek başına veya kısmen kullanılması o veya başka bir hak veya yetkinin daha sonra kullanılmasını engellemez.

  1. SÖZLEŞME’NİN FESHİ

İşbu Sözleşme kullanıcının üyeliği iptal edilinceye kadar yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek, kullanıcının üyelik süresinin dolması geçici veya kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması hallerinde sona ermiş sayılacaktır.

  1. TEBLİGAT ADRESLERİ

12.1. Kullanıcı’nın Site’ye bildirdiği elektronik posta adresi, bu Sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

12.2. Kullanıcı’nın kayıtlı elektronik posta adresi kullanılarak yapılacak her türlü bildirimin, elektronik postanın Ebebek tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir.

  1. SON HÜKÜM

Kullanıcı, bu Sözleşme’de yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve garanti eder.