SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Peluş Oyuncak

BEBEK PELUŞ OYUNCAK

Uzun ve sabırsız bir bekleyişin ardından artık bebeğinize kavuştunuz. Bir yandan bebişli hayatınızın size getireceği yenilikleri ve zorlukları keşfediyor, bir yandan da yenidoğan dönemini bebeğinizle birlikte en kolay ve keyifli şekilde geçirebilmenin yollarını arıyorsunuz. Bu zorlu ve uykusuz birkaç ayın geçmesi çok uzun sürmeyecek ve bebeğiniz günbegün kendini ve etrafını tanımaya başlayacaktır.

İşte en eğlenceli zamanlar da yavrunuzun sesleri, yüzleri, etrafındaki nesneleri merak etmesi ve tanımasıyla başlıyor. Özellikle ilk 6 ay sonrası keşifçi bebeğiniz, yavaş yavaş tam bir oyuncuya dönüşecek ve görme-dokunma-duyma algılarını çoklu olarak koordine edebilecek duruma gelecek. Bu sebeple çocuğunuzun bu döneminde ona yardımcı olacak bir bebek peluş oyuncak edinmeniz onun dünyasını daha eğlenceli bir hale dönüştürerek aynı zamanda öğrenme kolaylığı da sağlayacaktır.

Peluş Oyuncakların Bebekler Üzerindeki Etkisi

Oyuncak konusu ebeveynler için çok basit görünüyor olabilir; ancak çocuğunuzun bedensel ve zihinsel gelişiminde oyuncakların rolü çok büyüktür.

Peluş oyuncaklar, çocuğunuzun kendisini güvende hissetmesini sağlar:

Her şeyi yeni yeni tanımaya çalışan bebeğiniz, peluş oyuncağını kendine arkadaş edinecek, siz yanında olamadığınızda veya başka bir işle uğraştığınızda dahi yumuşak dokulu kumaştan yapılmış yapısına dokunarak kendini daha güvenli ve konforlu hissedecektir.

Bebeğinizin duyusal gelişiminde peluşların etkisinden faydalanın:

Müzikli ve konuşan peluş oyuncaklar tercih ederek bebeğinizin işitsel ve görsel algısını geliştirebilirsiniz. Duyduğu sesleri taklit etmeye çalışarak ilk hecelerini kurmayı deneyecek ve konuşmaya çabalayacaktır.

Emekleme ve yürüme çalışmalarına öncü olabilir:

Bebeğiniz peluşuna ulaşmaya çalışırken emeklemeye hatta yürümeye çabalayacaktır. Böylelikle o ilk adımlarını atarken bile bu peluşlar size büyük destek olacaklardır.

Motor becerilerini geliştirmesi için bebek peluşlarını kullanabilirsiniz:

Bebeğinizin daha savunmasız ve küçük olduğu zamanlarda plastik veya tahtadan oyuncaklar tercih etmek yerine pofuduk peluşlar kullanarak hem bebeğinizin tutma, kavrama, kaldırma gibi motor becerilerini geliştirebilmesine yardımcı olursunuz hem de canını yakma olasılığını ortadan kaldırırsınız.

Uykuya geçiş sürecinde sorun yaşayan çocuklar için de peluş oyuncaklar çok faydalı olabilir:

Peluşlar, yumuşacık kumaşları sayesinde bebeğiniz üzerinde rahatlatıcı ve sakinleştirici etki göstererek bebeğinizin uykuya çok daha kolay dalmasına yardımcı olabilir.

Bebeğinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirmeye yardımcı olur:

Peluşunuzu araç olarak kullanarak bebeğinizle uzun sohbetler edebilir, onunla göz kontağı kurabilirsiniz.

Arkadaşlık kavramının ilk tohumlarını atarken de peluş oyuncaklar yanınızda:

Bebeğiniz tüm gün, oyuncağını yanına alarak bir oraya bir buraya sürükleyecektir. Böylece peluşlar, hayal dünyasını genişletebilmesine destek olacaktır.

Peluş Oyuncak Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Anne-baba olarak çocuğunuzu tehlike ihtiva edebilecek her şeyden koruma ihtiyacı hissediyorsunuz. Çok normal. Çünkü bebekler, etraflarındaki eşyaları tanımaya çalışırken maalesef ilk önce ağızlarına sokmaya çalışıyorlar. Bu nedenle oyuncak seçimi yaparken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Peki, peluş bir oyuncak almaya karar verdiniz. Öncelikle, peluş oyuncak alırken kumaşının yumuşak dokulu, doğal kumaş ve iplikten üretilmiş olmasına özen gösterin. Organik iplik ve kumaş kullanarak tasarlanmış modelleri de tercih edebilirsiniz. İç dolgu malzemesi elyaf, silikon olan yumuşak seçenekler çocuğunuz için daha uygun olacaktır. Bu dolguların çok sıkı doldurulmamış olması da peluşun daha yumuşak olmasını destekler. Üzerinde herhangi bir plastik parçası bulunuyorsa bu plastiğin fatalat, kurşun vb. kimyasallar içermemesine dikkat edebilirsiniz. Yine üzerinde herhangi bir boyalı kısım bulunuyorsa kanserojen maddeler içermeyen güvenli olanları tercih edebilirsiniz.

Lisanslı olan ürünlerde orijinal ve sertifikalı ürünler olmasına özen gösterilmelidir. Çocuğunuzun yaşına ve gelişimine uygun bir oyuncak tercih etmeye özen gösterin. Seçeceğiniz peluş, ne kadar yaşına hitap edecek seviyede olursa bebeğinizin gelişimine de o denli destek olacaktır. Küçük bebekler için daha sade modellere yönelirken daha büyük çocuklarınız için daha renkli olanları seçebilirsiniz. İlk aylarında, bebeklerin duyularında koordinasyonu sağlaması için sade modelleri seçmek bebeğiniz için daha kolaylık sağlayacaktır.

Bebeğinizin İlk Oyun Arkadaşını Seçmek için Ebebek Mağazalarına Uğrayın

Ebebek, her bütçeye uygun fiyatlarla yavrunuz için birbirinden farklı bebek peluş oyuncak seçeneği sunuyor. Güvenilir markalardan oluşan, Avrupa Birliği Standartlarına göre üretilmiş ve denetlenmiş bu geniş ürün yelpaze içerisinden bebeğinize dilediğiniz renk ve ebatta, sevimli mi sevimli, yumuşacık bir peluş oyuncak seçebilirsiniz. Üstelik çocukların en çok sevdiği çizgi karakterlerinin peluşlarını da ebebek mağazaları ve internet sitesinde bulabilirsiniz.