SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Yükseltici Basamak

BEBEK YÜKSELTİCİ BASAMAK

Küçük bebeğiniz dünyaya geldikten sonra onun bakımı, sağlıkla gelişip büyümesi ve eğitimi ile ilgili uğraşırsınız. Yavrunuzu her anlamda iyi bir birey olarak yetiştirmeye çalışırsınız. Yaşına göre öğrenmesi gereken şeyleri öğretirsiniz, kendine olan güveninin artması ve kendi ayakları üzerinde durabilmesi için uğraş verirsiniz. Her konuda size bağlı olan minik bebeğiniz, büyümeye başladıkça size bağımlı olmaktan kurtulacak ve yürümek, yemek yemek, tuvaletini yapmak ve banyo yapmak gibi kişisel bakımına yönelik işleri kendi başına yapacaktır. Tabii ki, tüm bunları tek başına gerçekleştirebilmesi için öncelikle bir öğrenme sürecine girmesi gerekmektedir. Tuvalet alışkanlıklarını edinme süreci, bunun en önemli kısmıdır. Miniklerin, lavaboya kolayca uzanıp ellerini rahat yıkayabilmesi ve klozete ulaşabilmesi için ise dışarıdan yardıma ihtiyacı olacaktır; çünkü boyları buraya erişmeleri için yeterli değildir. Bu aşamada, bir bebek yükseltici basamak edinerek, çocuğunuzun tuvalette özgürce hareket etmesine olanak sağlayıp, eğitim sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Çocuğunuzun Tuvalet Eğitiminde Yükseltici Basamaklar Yardımcınız Olacak

Çocuklara tuvalet eğitimi verirken asıl amaç, yavrunuzun tuvalet ihtiyacını bireysel olarak giderebilmesi, siz yanında olmadığınız zamanlarda da tuvaletini yapabilmesidir. Ancak, küçüklere bu eğitim verilirken klozete ve lavaboya erişimleri konusunda sıkıntı yaşarsınız. Sizin onu tutmanız veya kaldırmanız gerekir. Bu da, bir taraftan çocuğun size bağımlı olmasını önlemeye çalışırken diğer yandan yine onu size bağımlı kılacak bir durumdur. Banyoda kullanacağınız bir klozet basamağı vasıtasıyla bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Minik bebeğiniz, bu basamaklar sayesinde ellerini kendi kendine yıkamayı ve klozete oturmayı yardım almadan yapabilecektir.

Minik Yavrunuza Çocuk Basamağı Alırken ve Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çocuk basamakları, tek bir basamaktan oluşan ürünler olabildiği gibi, birden fazla basamağa sahip olan modeller de olabilmektedir. Hangi modelde bir çocuk basamağı tercih edecek olursanız olun, seçtiğiniz ürünün ayak kısmının kaydırmaz özellikte olmasına ve yavrunuzun çıktığı üst yüzeyinin de tırtıklı ve kaymaz silikondan yapılmış olmasına özen göstermelisiniz.

Tuvalette yeni yeni yalnız kalmaya başlayan çocuğunuza destek olurken, birkaç ufak noktaya önem vererek, olası görünmez kazaların önüne geçebilmeniz mümkündür. Kaymayan çocuk basamak modelleri, yavrunuzun kayıp düşmesini engelleyecektir.

Çocuğunuza yükseltici basamak alırken, ürünün saf malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmeniz, kanserojen ve toksin madde barındırmayan plastik maddeden yapılmış modeller satın almanız, yavrunuzun sağlığı açısından önemlidir. Üstelik bebek basamaklarını sadece tuvalette değil, çocuğunuzun boyunun erişemediği diğer yerlere ulaşması için de kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Uygun Basamağı Alırken Farklı Seçenekler Arasından Seçim Yapabilirsiniz

Evin içerisinde kendi başına hareket etmeyi öğrenmeye çalışan minik yavrunuza, ‘Sen yapamazsın!’ veya ‘Senin boyun yetişmez, sen bırak!’ gibi, fark etmeden onun özgüvenini kırabileceğiniz tarzda cümleler kurmak yerine, onun başarmasına fırsat tanıyarak yardımcı olacak çocuk yükseltici kullanımı ile çocuğunuza faydalı olabilirsiniz. Piyasada farklı yüksekliklere sahip basamak çeşitleri bulunmaktadır. Bu modeller, tek basamaklı olabildiği gibi, katlı basamaklı da olabilmektedir. Katlı basamaklar, ulaşılması istenen farklı yüksekliklere ulaşmayı sağlayarak çok daha kullanışlı olabilmektedir. Tekli veya katlı basamak modelleri, çocuğunuza ihtiyaca göre farklı yükseklikteki yerle ulaşabilme imkânı tanıyacaktır.

Ufaklıklar Kendi İşlerini Tek Başına Rahatça Halledebilecek

Tek basamaklı modeller veya katlı basamaklı modeller arasından ihtiyacınıza yönelik bir tercihte bulunarak; çocuğunuzun lavaboda tek başına ellerini yıkayabilmesine, klozete yardım almadan oturabilmesine ve hatta mutfakta size yardım etme fırsatı bulmasına yardımcı olmuş olacaksınız. Siz onun yanında olmadan da, çocuğunuz kendi kendine işini halledebilecek ve böylelikle başarmış olmanın mutluluğunu yaşarken kendine olan özgüveni de artacak ve yapması gereken ama cesaret edemediği işleri yapabilecek.

Farklı Renk ve Modellerde Çocuk Basamakları ebebek’te!

Küçüklerin boyunun yetişemediği yerlere rahatça ulaşabilmesine olanak tanıyan yükseltici basamaklar, ebebek’te sizlerle! Farklı renklerde ve ilgi çekici tasarımlarla üretilmiş bebek yükseltici basamak çeşitlerini, ebebek avantajları ile temin edebilmeniz mümkün. Güvendiğiniz markaların, bebeğinizin sağlığı göz önüne alınarak tasarlanıp üretilmiş modellerini, uygun fiyatlarla ebebek mağazalarında ve internet sitesinde bulabilirsiniz. Üstelik, ebebek indirim ve kampanyaları sayesinde, aile bütçenize en uygun alışverişi yapabilirsiniz. Çocuğunuzun yardımcısı olacak yükseltici basamakları incelemeniz için, sizleri ebebek’e davet ediyoruz.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo