SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Klozet Adaptörü

BEBEK KLOZET ADAPTÖRÜ

Anne-babaların kafalarında en çok büyüttüğü konulardan biri de tuvalet eğitimidir. Nasıl verilmeli, hangi yaşta verilmeli gibi sorulara cevap bulununca sorular bitmez; hangi malzemeleri ve hangi ürünleri kullanmalı gibi sorular gündeme gelir. Bebek klozet adaptörü, tuvalet eğitiminde başrol oynayan malzemelerden biridir. Standart klozetleri kullanmak için hayli küçük olan çocukların tuvalet alışkanlığını daha kolay edinebilmeleri için üretilen bu adaptörler, yavrunuza bu alışkanlığı edindirirken aynı zamanda size de büyük kolaylık sağlayacaktır.

Öncelikle Bebeğinizin Hazır Olup olmadığını Gözlemleyin

Klozet adaptörü ile yavrunuza eğitim vermeden önce, mutlaka onun bu iş için hazır olup olmadığı gözlemlenmelidir. Yavrunuzun bu aparatı kullanabilmesi için öncelikle muhakkak yürüyebiliyor olması gerektiğini unutmamak gerekir. Eğer bebeğinizin bezi birkaç saatten fazla kuru kalıyorsa, bez takmak istemiyor ya da bezi kirlendiğinde çok fazla rahatsız oluyorsa tuvalet eğitimi için ilk sinyalleri veriyor demektir. Eğitime hazır bir bebek, bezini doldurduğu zaman size kelimelerle veya hareketleriyle mutlaka bir mesaj gönderir. Bu mesajları iyi takip etmek gerekir. Bu ve bunlar gibi mesajlar alıyorsanız tuvalet eğitimi için elleri sıvama vakti gelmiş demektir.

Bebeklere Tuvalete Çıkmayı Öğretmenin Ebeveynlere Faydası

Bebeğinizin bu zamana kadarki tüm ihtiyaçlarını anne-baba olarak siz karşıladınız. Ancak yavrunuz günden güne büyüyor ve her gün mutlaka yeni bir şey öğreniyor. Bu öğrendikleriyle de artık kendi ihtiyaçlarını giderebilecek hale geliyor. Bu, sizin için de büyük bir avantaj olacaktır. Yavrunuz yemek yeme, tuvalete çıkma gibi alışkanlıklarını kendisi giderebilmeye başladığı zaman sizi de büyük bir yükten kurtaracaktır. İlk başlarda bu alışkanlıkları edindirmekte zorlansanız ve yorulsanız da meyvesini aldığınız zaman hem iş yükünden kurtulacaksınız hem de bebeğinizin sağlıklı gelişimi için büyük bir adım atmış olacaksınız.

Bebeğinize Tuvalet Alışkanlığı Kazandırabilmek İçin Ona Gerekli Konforu Sağlayın

Bebeklerin her ihtiyacı ebeveynleri ya da bakıcıları tarafından giderildiğinden biraz büyüdüklerinde de hazıra konmak isteyeceklerdir. Oyuncaklarını dağıtıp size toplatmak isteyecek, yemeğini sizin yedirmenizi bekleyeceklerdir. Aynı şey tuvalet için de geçerli olabilir. İlk aşamada bezine yapmak yerine tuvalete gidip orada yapmak çocuğunuza zor gelebilir. Ancak ona alacağınız ürünlerle gerekli konfor ve kolaylığı sağlarsınız bu iş onlar için daha kolay ve zevkli hale bürünür. Kenarları kulplu çocuk klozet adaptörü, bebeğinizin klozete kolayca ve hijyenik bir şekilde tutunmasına olanak sağlayarak onu düşme korkusundan alıkoyar. Ayrıca yumuşak oturma yeri sayesinde hassas bacakları incinmez ve ona konforlu bir alan yaratır. Böylece bebeğiniz için yeni bir şey olan tuvalet korkusu ortadan kaybolur. İçine düşme korkusu ya da canının acıma korkusu gibi faktörler de elenmiş olur.

Basamaklı Klozet Adaptörleri Çocuğunuzu Tuvalete Özendirir

Hemen hemen her çocuk tırmanmaya, zıplamaya ve oradan oraya koşuşturmaya bayılır. Bu nedenle çocuklarımıza bazı alışkanlıkları edindirmek için sevdikleri bu aktiviteleri kullanmaya çalışırız. Basamaklı klozet adaptörü kullanarak hem bebeğinizin klozete daha kolay ulaşabilmesini sağlarsınız hem de bu işi eğlenceli bir hale çevirmiş olursunuz. Bebeğiniz, tuvaleti geldiği zaman merdivene tırmanmak için heveslenecek, böylece tuvalet alışkanlığını daha hızlı bir şekilde edinecektir. Bebeğinizin boyuna göre de ayarlayabileceğiniz bu ürünün her bir parçası farklı renklerde üretilerek eğlenceli bir görüntü oluşturulmuştur. Basit montajı sayesinde seyahatlerinizde de yanınızda taşıyabilir, böylece eğitime ara vermeden daha sağlıklı bir şekilde bu süreci geçirebilirsiniz.

Erkek Çocuklar Düşünülerek Tasarlanan Klozet Adaptörleri

Erkek çocuklarınızın oturarak tuvaletini yaparken ufak kazalara sebebiyet vererek sizi uğraştırmaması için detaylı düşünülerek hazırlanmış klozet adaptörleri de mevcuttur. Adaptörün ön kısmında bulunan çıkıntı, yavrunuzun dışkısının dışarı taşmasına engel olur. Böylece ne siz tedirgin olursunuz ne de herhangi bir taşma problemiyle yavrunuz rahatsız olur. Bu şekilde daha kolay bir şekilde süreci tamamlarsınız.

Klozet Örtüleri Sayesinde Yavrunuza Daima Hijyen Sağlayın

Tuvalet alışkanlığı edinen yavrunuzun hijyenini sağlamak da sizin sorumluluğunuzdadır. Evde yalnızca bir adet tuvaletiniz varsa yavrunuz mecburen sizinle ve diğer bireylerle ortak kullanacaktır. Klozete oturmak için mecburen elini etrafa sürecek ve direkt klozetle temas edecektir. Çocuğunuzun her oturuşundan önce detaylı bir temizlik yapmanız ise zordur. Bebeğinize devamlı hijyen sağlamak için klozet kapak örtülerinden faydalanabilirsiniz. Tek kullanımlık bu ürünleri kullandığınızda içiniz daha rahat olacaktır. Birçok kategoride olduğu gibi bebek klozet adaptörü ve örtüsü çeşitleriyle de ebebek her zaman yanınızda. Bu ve bunlar gibi birçok ürünü kampanya ve fırsatlarla ebebek’ten çok daha uyguna alabileceğinizi unutmayın.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo