SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Yazı Tahtası

BEBEK YAZI TAHTASI

Günümüzde tablet, bilgisayar ve telefon ne kadar sık kullanılsa da el yazısı hala evde, işte ve okulda bireylerin ihtiyaç duyacakları yaşamsal bir beceridir. El yazısı becerisi kalem tutmakla başlar. Bebeklerin el ve parmak kasları; 12. aydan 18. aya kadar, ancak kalemi avuçlarıyla kavrayabilecek kadar gelişir. Miniklerin her geçen gün ince motor kasları gelişirken, kalem tutmadaki becerileri de gözle görülür bir ilerleme kaydeder. Bebek yazı tahtası bu süreçte miniklerinizin gelişimini destekleyecek önemli bir yardımcı olacaktır.

Yazı Tahtası Almalı Mıyım?

Miniklerinizin, ilerleyen zamanlarda tıpkı bir yetişkin gibi kalemi parmakları arasında kavrayabilmeleri, yazı yazmaya karşı olumlu duygular geliştirebilmeleri ve ilkokul çağına geldiklerinde kolayca el yazısı öğrenebilmeleri için; ince motor kaslarının gelişiminin yanında dil gelişimi ve hafıza gelişiminin sağlanması, konsantrasyonlarının yeterli düzeyde olup eşgüdümlü çalışması gerekir. Bebeğinizin yazı yazmayı öğrenebilmesi çizim yapmakla başlar. Çizim yapmaya başlayan bebeklerin hayal dünyasının kapıları aralanır. Renk renk kalemler ve boyalar ile aralanan kapıdan içeri giren bebekler, sınırsız bir hayal dünyası keşfederler. Bu keşif onların gelecekteki karakter özelliklerinin, başarılarının ve umutlarının temellerini oluşturacaktır. Alacağınız çok fonksiyonlu çocuk yazı tahtası miniğinize çizim yapma, karalama, hata yaptığında düzeltme ve istediğini elde edene kadar tekrar deneme fırsatı verecektir. Bebeğinize bu imkânı sunmak için, kaliteli yazı tahtası seçeneklerini ebebek mağazalarında inceleyip, miniğinizle birlikte beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Miniklere Yazı Tahtası Alırken Dikkat!

Bebeğinize yazı tahtası almayı planlıyorsanız alacağınız ürün, bebeğinizin sağlığına zarar vermeyen içerikte ve kazalara sebep olmayacak bir tasarımda olmalıdır. Bebeklere kullanılan her üründe olduğu gibi yazı tahtalarında da ürünün toksik madde, ağır metaller, flatat, formaldehit ve Bisfenol A (BPA) içermiyor olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu maddeler solunum yoluyla ve tenle temas halinde vücuda alınarak, miniklerin vücuduna zarar verebilir. Çocuklar için yazı tahtası boy olarak çocuğunuzun yaşına uygun olmalıdır. Fazla uzun olan tahtalara kolunu uzatmaktan yorulan minikler, kısa bir süre sonra çizim yapmaktan vazgeçebilirler. Ürün kolay devrilmeyen bir tasarıma sahip olmalı. Devrilme ihtimali karşısında bebeğinize zarar vermemesi için, hafif materyallerden üretilmiş olmalıdır.

Aldığınız yazı tahtasında abaküs özelliği bulunuyorsa üzerindeki boncukların; abaküs üzerine sağlam bir şekilde monte edilmiş ve bebeğinizin yutmasına imkân vermeyecek boyutta olması gerekir. Manyetik parçalar içeren yazı tahtalarında, parça üzerine manyetik maddenin sıkıca yerleştirilmiş olması gerekir. Parçalar miniklerin yutmasına imkân vermeyecek büyüklükte olmalıdır.

Kız ve Erkek Bebekler İçin Yazı Tahtası Modelleri

Kız bebeklerin pembe, erkek bebeklerin ise mavi renge düşkünlüğü bilinen bir gerçektir. Bu gerçeklikte bebeklerin ebeveynlerinden ya da çevreden etkilenmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle gerek ebeveynlerin gerekse bebeklerin taleplerini karşılamak adına; kız bebeklere özel pembe, erkeklere özel mavi renklerde bebek yazı tahtaları tasarlanmıştır. Pembe renk yazı tahtalarında kızların hoşuna gidecek lisanslı çizgi film karakterleri, kelebek, çiçek gibi desen ve aksesuarlar kullanılırken; mavi renk yazı tahtalarında ise erkek bebeklerin favori çizgi film karakterleri, araba, motosiklet, gemi ve top gibi desenler kullanılır. Kırmızı, yeşil, beyaz, siyah, turuncu, sarı renk ve doğal ahşap gibi ürünler ise her iki cinsiyete de hitap etmektedir.

Çocuk yazı tahtalarının bazılar tek, bazıları ise çift yüzü birden kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Ürünler; tebeşirle yazılan kara tahta, keçeli kalem kullanılabilen beyaz parlak yüzeyli ya da hem keçeli kalemle yazılabilen hem de manyetik objelerin tutturulmasını sağlayan beyaz parlak yüzeyli olarak farklı seçeneklerle üretilir. Çift yönlü kullanım özellikli yazı tahtası modellerinde, iki yüzey de birbirinden farklıdır. Yüzeylerden biri keçeli kalem ya da tebeşirle yazı yazmaya imkân sağlarken diğer yüzey abaküs ya da manyetik özellikli olabilir. Çok yönlü kullanım özelliğine sahip olan bu ürünler, miniğinizin gelişimini de çok yönlü olarak desteklemektedir. Ürün modelleri, küçük alanlarda kullanım kolaylığı sağlayabilmek için açılıp kapanabilecek ve dar alanlara kolayca sıkıştırılabilecek özellikte tasarlanmıştır.

Uygun Fiyatlı Yazı Tahtaları ebebek Mağazalarında

Bebek yazı tahtası modellerinde isim yapmış güvenilir markalar, bebeklerinizin gelişimine katkı sağlayacak birçok özelliği tek bir üründe toplamıştır. Bebeğinizin hem çizgiler çizip resimler yaparak el kaslarını geliştirmesine hem de matematiksel hesaplamalar ya da eşleştirmeler yapmasına imkân sağlayan bu ürünleri ebebek mağazalarında miniğinizle birlikte inceleyebilir ve bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Kampanyalarımızı takip ettiğiniz sürece, çok daha uygun fiyatlara alışveriş yapabileceğinizi de unutmayınız.