SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Mutfak Seti

BEBEK MUTFAK SETİ

 

Bebekler her ne kadar daha çok küçük olsalar da hayal dünyaları oldukça geniştir. Onlar bizim zannettiğimizden daha dikkatli ve öğrenmeye daha isteklidirler. Bu nedenledir ki, günlük hayatta yaptığımız her işe ortak olmaya çalışırlar. Siz ebeveynlerini örnek alarak yaptığınız her işi kendi başlarına yapmaya çalışırlar. Bebeklerin bu isteklerini en çok da mutfaktayken fark edersiniz. Siz tencere tava ile yemeğe giriştiğinizde bebeğiniz asla durduğu yerden sizi izlemekle yetinmeyecek, o da o mutfaktaki araç gereçlerle bir şeyler yapmak isteyecektir. Bebeklerin bu ilgisinin farkında olan oyuncak firmaları da bu sebeple birçok çeşit bebek mutfak seti oyuncaklarını piyasaya sürmüştür.

 

Oyuncak Mutfak Gereçleri ile Mutfağınızı Çocuklara Teslim Etmezsiniz

 

Yemek hazırlama vakti geldi. Eğer bebeğinize tek başınıza bakıyorsanız, muhtemelen yemek hazırlamak için uyku saatlerini kolluyorsunuzdur. Ancak bunun her zaman olması elbette ki mümkün değildir. Meraklı küçük kaşifler uyanık oldukları zaman, mutlaka sizinle birlikte mutfağa gelmek isteyeceklerdir. Mutfak, bazı konularda bebekler için tehlikeli olsa da gerekli önlemleri alarak onu yanınıza almanızda bir sakınca yoktur. Ancak bebeğiniz öylece bıraktığınız gibi durmayacak, elinizi attığınız her mutfak araç-gerecine dokunmak ve onlarla oynamak isteyecektir. Koskoca çelik tencereleri minik bebeğinizin eline vermek ise pek mümkün olmayacaktır. Küçük kaşık ve cezveleri eline verdiğinizdeyse, onları birbirine vuracak ve gürültüden başınızı ağrıtacaktır. Bu nedenle, özellikle yemek yapma seanslarınızı daha huzurlu ve güvenli geçirebilmeniz adına oyuncak mutfak araç gereçleri sizin kurtarıcınız olacaktır. Böylece günlük yemek yapma rutininiz işkence olmaktan çıkıp bebeğinizle paylaştığınız güzel bir zaman dilimi haline gelecektir.

 

Mutfak Setleri Oyuncakları Bebeğinizin Hayal Gücünü Destekler

 

Bebekler, hayatı anlamaya çalışırken onlara en iyi rehberlik edecek araçlar oyuncaklardır. Bu nedenle bebeğimize çeşit çeşit oyuncaklar alır, onun hayatın her alanında bilgi sahibi olmasını ve eğitilmesini isteriz. Oyuncakların bir diğer büyük faydası da bebeklerin hayal gücünü geliştirmesidir. Mutfak setleri oyuncak olarak bebeğinizin hayal gücünü en çok destekleyenlerdendir. Bebeğiniz mutfak setlerindeki kahve fincanlarını doldurarak tıpkı sizin misafirlerinize sunduğunuz gibi hayali misafirlerine kahve sunacaktır. Böylece hayal gücünü kullanarak sosyal becerisini de geliştirecek ve sorumluluk duygusunu pekiştirecektir.

 

Bebekler daima ebeveynlerini gözlerler, ancak işi oyuna döktüklerinde hayal güçlerini de katarlar. Mutfak seti oyuncakları ile gerçekte var olmayan makarnayı süzecekler, sebzeleri şakacıktan doğrayacaklar, bulaşıkları yıkıyormuş gibi yapacaklardır. Ayrıca oyuncak tavalarında farklı farklı yiyecekler pişirecek ve onları siz sevgili ebeveynlerine servis edeceklerdir. Tabii siz de gerçekten yiyormuş gibi yapacaksınız. Böylece bebeğiniz yemek yaparak bir işi becerme duygusunu; hazırladığı yemeğin lezzetle yendiğinin farkına vararak da başarı duygusunu tadacaktır.

 

Oyuncak Mutfak Setleri ile Bebeğiniz Bağımsızlığı Tadacak ve Özgüvenini Artıracak

 

Bebekler annelerini veya babalarını her gün yemek yaparken gördüklerinde bunun bir gereklilik olduğunu anlayacaklardır. Yemek yenmeden yaşanmayacağını ve bu yemeğin birileri tarafından hazırlanması gerektiğini kavrayacaklardır. Küçük aşçı da bir birey olarak bu işe soyunmak isteyecektir. Oyuncak mutfak setleri ile bebeğinizin kendine özel bir mutfağı olacak. Kendine ait eşyaları ile hayatını idame ettirmek için kendine ve sevdiklerine yemekler yapacak. Böylece daha küçük yaşlardan itibaren bağımsızlığını ilan etmiş olacak, tıpkı anne babası gibi leziz yemekler yaptığını düşünerek özgüvenini de artıracaktır. Ayrıca ileride yemek yapmaya karşı olumlu duygular geliştirecek ve belki de gerçekten harika bir aşçı olacaktır. Siz de bebeğinize bu desteği sağladığınız için kendinizle övüneceksiniz.

 

Çocuk Mutfağı ile Sadece Kız Çocukları Değil Erkek Çocukları da Oynayabilir

 

Toplumuzda maalesef yemeği sadece kadınlar yapar gibi yanlış bir algı vardır. Aynı algı oyuncaklarda da geçerli olmaktadır. Kız çocuğunun araba ile oynaması bazı aileler için sorun olmazken erkek çocuğunun bebeklerle ya da mutfak setleri ile oynaması bazı aileler için sorun olarak görülebilmektedir. Bu yanlış bir düşüncedir. Erkek çocuklarının da özgüvenini kazanması, hayal gücünü geliştirmesi, ince-kaba motor gelişimi, sosyal ve günlük hayat becerilerini öğrenmeleri için bu çeşit oyuncaklara ihtiyaçları vardır. Bebekler günün çoğu zamanını genellikle anneleri ile geçirdiklerinden onları örnek almaları oldukça doğal bir durumdur. Keza erkek çocuğa çocuk mutfağı oyuncakları almak, ileride şehir dışında bir üniversiteyi kazanan erkeğin kendi yemeğini yapabilme becerisini kazanmasını destekleyeceğinden sağlığı için büyük bir avantaj olacaktır.

 

Birçok Çeşit Eğlenceli Mutfak Setleri ebebek’te!

 

Yavrunuza alacağınız Barbie Şef bebek mutfak seti çekmece, dolap ve raflarla birlikte çeşitli mutfak araç gereçleri ile kızınızın bayılacağı bir hediye olabilir. Ya da alacağınız bir piknik seti ile oğlunuzla birlikte harika bir piknik yapabilirsiniz. Veyahut yavrunuza eğlenceli bir makarna seti alın ve bebeğinizin hayal gücünü kullanarak çeşitli makarnalar yapmasına olanak tanıyın! Tüm bu seçenekler çok uygun fiyatlarla ebebek’te!

 

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo