SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Blokları

BEBEK BLOKLARI

 

Bebeklerimize alabileceğimiz türlü türlü oyuncaklar vardır. Bu oyuncakların hepsini satın almak imkânsızdır; ancak bebeğimizin hem güzel vakit geçirmesi hem de gelişimi için yaş aralığına göre alınması gereken bazı belli başlı oyuncaklar vardır. Bu oyuncaklar, bebeklerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlarken gelişimlerini de birçok farklı yönüyle destekler. Her çocuklu evde muhakkak karşınıza çıkan bebek blokları, sizin de bebeğinize mutlaka almanız gereken bir oyuncak çeşididir. Birçok yaşa hitap edebilen ürün çeşitliliğine sahip bu blokların bebeğinize faydası ise saymakla bitmiyor.

 

Oyuncak Bebek Bloklarının Faydaları Nelerdir?

 

Bebeğiniz hızla büyüyor. Artık ona blok oyuncaklar almanın vakti geldi! Çünkü bebeklerinize alacağınız blok oyuncaklarının faydaları düşündüğünüzden daha fazladır. Özellikle okul öncesi dönemde bebeklerin hayata hazırlanmaları için bazı konularda eğitilmeleri gerekir. Bunu en güzel yapacak araçlardan biri ise blok oyuncaklar olacaktır. İşte blok oyuncakların faydalarından birkaçı:

 

Motor Becerilerini Geliştirir:

 

Bebeğiniz blokları üst üste dizerken ve uygun şekilleri uygun deliklerden geçirirken bir yandan da motor becerilerini geliştirecektir. Blokların devrilmemesi için çabalayacak, nesneleri elleriyle özenle tutacak ve doğru şekilde kullanmaya çalışacaktır.

 

El-Göz Koordinasyonunu Sağlar:

 

Bebeğiniz blokları dizerken, devrilmeyecek şekilde dizip dizmediğini kontrol edecek ve devrilmemesi için daha dikkatli yerleştirecektir. Şekilleri eline alıp çevirerek, doğru yerden geçirmeye çalışırken de el-göz koordinasyonu gelişecektir. Keza küplerle şekil ve rakamları bir araya getirirken ya da blokları birbirine geçirerek yeni bir nesne oluşturmaya çalışırken el becerilerini kullanacak, gözleriyle de kontrol edecektir.

 

Zekâsını Geliştirir:

 

Bebeğiniz blok parçalarını bir araya getirirken, bunu belli bir mantık çerçevesinde yapacaktır. Büyükten küçüğe sıralayacak, birbirini tamamlayan şekilleri bir araya getirecektir. İlk denemelerde başaramasa da emin olun uğraşacak ve sonunda doğru yolu bulacaktır. Bu şekilde de zekâsını geliştirmiş olacaktır.

 

Dil ve Matematik Becerilerini Geliştirir:

 

Evet, dil becerisi… Bebeğiniz bloklar ile oynarken farklı renklerin, farklı şekillerin, farklı hayvanların ve farklı rakamların isimlerini bu oyunlarla tekrar ederek iyice belleklerine kazırlar. Aynı zamanda bu blokları sürekli olarak takıp çıkardıkları için de matematiksel becerileri gelişecektir.

 

Hayal Gücünü Geliştirir:

 

Bebeğiniz oyun bloklarını bir mantık çerçevesinde yerleştirmeye çalışacaktır; ancak bunu denerken farklı şekiller yaparak hayal gücünü de genişletecektir. Böylece yeni şekiller yapabilmenin mutluluğunu yaşayacaktır.

Sosyal Becerilerini Geliştirir:

 

Birden fazla kişiyle oynanabilen bir oyuncak olması sebebiyle, bebeğiniz blok oyuncağını arkadaşıyla paylaşarak sosyal gelişimine katkıda bulunabilir. Bloğu tamamlamak için birbirlerinden fikir ve yardım alacaklardır.

 

Benlik Saygısı Oluşturur:

 

Bebeğiniz hayal gücünü ve fikirlerini bloklar sayesinde hayata geçirebilir. Bu da bebeğinizin benlik saygısına pozitif yönde katkı sağlar.

 

Blok Oyuncak Modelleri Nasıldır?

 

Bebeklerin severek oynadıkları blok oyuncak modelleri çok farklı şekillerde piyasaya sunulmaktadır. Pelüş küp şeklinde ve bir araya geldiklerinde sevimli hayvanları, rakamları gösteren türler; nesnelerin doğru deliklerden geçirilmeye çalışıldığı ya da birçok küçük blok parçalarından oluşan ve tamamen bebeğinizin hayal gücüne kalmış türler; büyükten küçüğe üst üste dizilen kaplar ve üst üste dizilen kaplardan hayvan figürü oluşturan türlerle birlikte traktör ve evlerle set şeklinde satılan türleri de bulunmaktadır. Daha bunlar gibi pek çok farklı çeşitte blok oyuncak modelleri bulunmaktadır.

 

Oyuncak Bloklar Hangi Yaş Aralıklarına Hitap Eder?

 

Blok oyuncaklar, bebeğinizin yaklaşık olarak 6. ayından itibaren yetişkinlik dönemine kadar uzanan yaş aralığına hitap edebilen geniş bir yelpazeye sahip bir oyuncak çeşididir. Pelüş modeller, henüz her şeyi ağzına götüren bebekleriniz için uygun olacaktır. Keza büyükten küçüğe doğru sıralanan bloklar da bu aylardaki bebeklere alınabilecek bebek bloklarındandır. 1 yaştan sonra, doğru şekilleri doğru deliklerden geçirecekleri bloklar; sayıları, şekilleri ve hayvanları eşleştirme yapabilecekleri üst üste dizilebilen bloklar ve farklı renk ve boyutlardan oluşan büyük boy bloklar bu yaştaki bebeğinizin şekilleri tanıması ve el becerilerini geliştirmesi için uygun olacaktır. Bebeğiniz biraz daha büyüdüğünde ise daha fazla adet ve daha küçük parçalardan oluşan, içinde figürler ya da araçlar barındıran oyuncak blok setleri alarak hayal güçlerinin genişlemesine olanak tanıyabilirsiniz.

 

En kaliteli ve en çok güvenilen oyuncak markalarının farklı yaş gruplarına hitap eden, farklı çeşitlerdeki bebek blokları değişen fiyat aralıklarıyla ebebek’te! Üstelik birçok üründe sürpriz indirim fırsatları siz ebeveynleri bekliyor!