SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek İçecekleri

BEBEK İÇECEKLERİ

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebilmeleri için dengeli ve düzenli beslenmeleri gerekir. Beslenme denince genelde ilk akla gelen meyve, sebze, et, balık, tavuk gibi katı yiyecekler gelmektedir. Ancak bebeklerin tükettiği yiyecekler kadar bebek içecekleri de önemlidir ve bu konuda da hassas olunması gerekir.

Bebeklere İçecek Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler için ilk altı ay boyunca anne sütü çok önemlidir. Bu dönemde anne sütü bebek için yeterli olup herhangi bir ilave gıda verilmesine gerek yoktur. İlk altı ay içerisinde anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda ya da ilk altı ay sonunda ek gıdaya geçildiğinde bebeklere sıvı takviyesi yapılması gereklidir. İlk altı ay sonunda kullanılan formül mamaların kıvamları daha yoğun olduğundan bebeklerin böbreklerinin zorlanmaması için mama kullanımından sonra bebeklere su verilmesi gereklidir. Bu sayede hem böbreklerin zorlanmasını engellemiş hem de ağızda kalan mama kalıntılarını uzaklaştırarak bebeğimizin ağzında bakteri oluşumunu azaltmış oluruz.

Su haricinde evde hazırlanmış olan meyve suları da bebeklere verilebilir. Meyve sularını hazırlarken öncelikle meyvelerin mevsiminde toplanmış ve organik olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Meyveler çok iyi şekilde temizlenmeli ve soyulmalıdır. Daha sonra cam rende kullanılarak rendelenmelidir. Sonrasında süzerek meyve suyunu bekletmeden bebeğinize verebilirsiniz. Ancak meyve sularını her zaman evde hazırlama fırsatı bulamayacağımızdan bebeklere güvenilir marka hazır bebek içeceklerini de verebilirsiniz.

Bebekler İçin Meyve Suyu Çeşitleri

İlk altı ayın sonunda anne sütüne ilave olarak gıda takviyesi başlamalıdır. Bu takviyeler genelde püre şeklinde bebeğinizin kolay sindirebileceği, besin değeri yüksek gıdalar olmalıdır. Bunun yanında vitamin deposu olan meyveler de bebeğiniz için güzel bir kaynaktır. Her anne hazır olan gıdalara karşı biraz ön yargılı olsa da günümüzde bebek ürünleri üretilirken üretici firmalar bu konuda çok hassas davranmaktadır. Üretici firmalar periyodik olarak birçok denetimden geçirilmekte, uygun koşullarda üretim yaptıklarını belgelendirmektedir.

Bebekleriniz için özel olarak üretilmiş meyve suları, olgunlaşma sürecini tamamlamış organik meyvelerden elde edilmektedir. Diğer meyve sularının aksine ilave şeker içermez. Pastörizasyon yöntemi kullanılarak, el değmeden ve hava almayacak şekilde paketlenir. Bu sayede son kullanma tarihine kadar ilk günkü tazeliğini korur.

Miniklere Özel Üretilmiş Zengin Mineralli İçme Suyu

Bebeklerimizin bünyeleri bizlerden daha hassas ve mikroplara karşı daha savunmasızdır. Bu nedenle özellikle bebeklerin içtiği suların çok temiz ve sağlıklı olması gereklidir. Bebeklerimiz için içme sularını evde hazırlayacak isek bazı noktalara dikkat etmeliyiz. Hepimizin bildiği gibi içilecek su kaynatılır. Ama ne kadar çok kaynarsa o kadar temiz olur düşüncesi yanlıştır. Fazla kaynayan suda bazı minerallerin oranı azalacağından bebekler için çok faydalı olmayacaktır. Mikroplarından arındırılan su, biberon ile bebeklere verilirken biberonun temiz olmasına da çok dikkat edilmesi gerekir. Silikon bazlı malzemeden üretilmiş biberonlar yaklaşık on dakika sıcak suda kaynatıldıktan sonra kullanılmalıdır. Tüm bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız, ebebek mağazalarında sizlere sunulan bebekleriniz için özenle hazırlanmış hazır içme suyu çeşitlerinden kullanabilirsiniz. Bu sular doğal, zengin mineralli ve düşük sodyum oranı ile bebeğinizin kullanımı için uygundur. Amonyum, nitrit gibi kalıntılar içermeyen bebeğinize özel bu içme suyu kaynatılmadan güvenle kullanılabilir.  

Miniklerin Severek Tükettiği Organik, Sağlıklı Bebek İçecekleri ebebek’te!

Ebebek ailesi olarak, bebekleriniz için daima en iyisini istediğinizi biliyoruz. Bebek içecekleri konusunda da aynı hassasiyeti gösterdiğinize inanıyor ve sizi destekliyoruz. Bu nedenle bebekleriniz için oldukça zengin vitamin içerikli, lezzetli meyve suları ve bebeğiniz için gerekli olan mineral içeriği bakımından zengin içme suyu çeşitlerini sizin için seçtik. Kaliteli ürünleri ebebek’ten uygun fiyatlara ve güvenle satın alabilirsiniz.