SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Tırnak Makası

BEBEK TIRNAK MAKASI

Bebeğiniz doğduğunda emzirmek, altını değiştirmek ve uyutmak gibi temel ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra; banyo yaptırmak, giysilerini değiştirmek, cilt ve tırnak bakımı yapmak gibi genel bakımlarının yapılmasından da sorumlu olursunuz. Bu nedenle enerjinizin büyük bir kısmını size muhtaç olan minik bebeğinize harcarsınız. Bebeğinize yapacağınız bakım içinse bazı araç ve gereçlere ihtiyaç duyarsınız. Bebeğinizin yüzüne ya da gözüne zarar vermemesi ve el-ayaklarındaki hijyeni sağlamak için ihtiyaç duyacağınız bakım ürünü ise bebek tırnak makası olacaktır. Bu makaslarla bebeğinizin uzun ve keskin tırnaklarını onu incitmeden kolayca kesebilirsiniz.

Bebeklerde Tırnak Bakımının Önemi

Bebeğinizin ilk doğduğundaki tırnak uzunluğu sizi şaşırtabilir. Neyse ki, aldığınız giysi takımlarının içerisinde bulunan eldivenlerle yeni doğmuş bebeğinizin cildini keskin tırnaklarından koruyabilirsiniz. Ancak uzun vadede ellerinin sürekli eldivende kalması çevresini tanımasını zorlaştırarak motor becerisini geliştirmesine engel olabilir. Bu nedenle bebeklerin tırnakları muhakkak düzenli bir şekilde kesilmelidir. Aksi takdirde, yumak ellerini sürekli yüzüne götüren bebeğiniz, keskin tırnağıyla hassas yüzünü ve gözlerini çizebilir. Bu da üzerine titrediğiniz bebeğinizin canını acıtacaktır. Hatta bebeğinizle ilgilendiğinizde siz de bu tırnaklardan zarar görebilirsiniz. Keza, uzayan tırnakların arasında kirler birikerek bakteri üretimine yol açabilir. Bu nedenle bebeğinizin tırnak bakımını düzenli bir şekilde yapmak oldukça önemlidir.

Bebeklerde En Uygun Tırnak Kesme Zamanı Hangi Zamandır?

Bebeklerin tırnaklarını kesmek, henüz yeni anne-baba olmuş ebeveynleri için kulağa korkutucu gelebilir. Bunun sebebi, istemeden de olsa bebeklerine zarar verebileceklerini düşünmeleridir. Ancak bu iş sandığınız kadar zor değil. Minik tırnakları daha güvenli ve daha kolay bir şekilde kesmenin en iyi yolu, ya uyuduğunda ya da banyodan sonra kesmektir. Bebeğiniz uyuduğunda hareketsiz olacağından tırnaklarını kolayca kavrayabilirsiniz. Kesmeden önce ıslak havlu ile tırnakları yumuşatmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Banyodan sonraki uykuda kesmek ise en kolayı olabilir; çünkü tırnaklar banyo esnasında yumuşayacağından daha kolay kesileceklerdir.

Bebeklerin kırkı çıkana kadar tırnaklarının kesilmemesi gerektiği inanışı yanlıştır. Bebeğinizin tırnak uzunluğuna göre haftada bir veya iki kez el tırnaklarının kesilmesi normaldir. Ayak tırnakları daha yavaş uzayacağından daha uzun aralıklarla kesilebilir. Ancak yürümeye ve ayakkabı giymeye başlayan bebeğinizde bu süreye daha çok özen göstermelisiniz. Tırnakları keserken enfeksiyona yol açmamak için de keserken çok fazla derinden kesmemeye dikkat etmek gerekir.

Bebeklerde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle hem ilk kullanımdan önce hem de daha önceki kullanımlarınızdan sonra ürünün alkol ya da ılık sabunlu su ile temizlenmiş olduğundan emin olun ki, herhangi bir hijyen problemi yaşanmasın. Ayrıca sağlık açısından, aldığınız bebek tırnak makaslarının zehirsiz ve dayanıklı maddeden, paslanmaz çelikten üretilmiş olmasına da dikkat etmek gerekir. Tırnaklarını yumuşattığınız bebeğinizin el tırnaklarını oval, ayak tırnaklarını ise düz bir şekilde kesin. Herhangi bir batma problemi yaşamamak adına kesim şeklinin büyük önem taşıdığı unutulmamalıdır. Daha sonra keskin kenarlardan kurtulmak için minik tırnakları hafifçe törpüleyin. Böylece bebeğinizin bir yerlerini çizme veya tırnaklarının bir yerlere takılma olasılığını azaltmış olursunuz. Bebeğinize banyo yaptırdığınız zamanlarda, ona almış olduğunuz bebek tırnak bakım seti içerisinde bulunan yumuşak kıllı tırnak fırçası ile tırnakları arasındaki kirleri temizleyebilirsiniz. Böylece bebeğinizin hijyenini daha üst düzeyde sağlarsınız.

Bebeğinize Uygun Tırnak Makasları ve Tırnak Bakım Setleri ebebek’te!

ebebek’te bulabileceğiniz tırnak bakım seti; içerisindeki makas, tırnak makası, törpü ve fırça ile kızınız için pembe oğlunuz içinse mavi rengini seçebileceğiniz çantaya sahip. Böylece işiniz bittikten sonra hijyenik bir şekilde kaldırabilirsiniz. Kapalı tırnak makası ise hem kapağı hem de eğimli bıçağı ve yuvarlatılmış ucuyla güvenlik sağlar. Bu ürünlerin dışında ebebek’te bulacağınız, bebekler için kaliteli ürünler üreten firmaların bebek tırnak makası ürünleri ve tırnak bakım setleri fiyatları bütçenize çok uygun. Siz de bebeğinizin bakımı ve sağlığı için kalite ve güvenin adresi ebebek’i seçin.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo