SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Masal Kitabı

BEBEK MASAL KİTABI

Kitaplar, bebek ve çocukların hayal dünyasını geliştirmek için kullanabileceğiniz en yararlı araçlardır. Minik bebeğiniz büyürken gün içinde birçok aktivite yapar. Akşam uyku vakti geldiğinde, pijamalarını giyindikten sonra birlikte sakince oturup gün içinde neler yaptığınızın sohbetini edersiniz. Bazen de renkli bir kitap alıp masal anlatmaya başlarsınız. Masallar sayesinde bebeğinize birçok yönden katkı sağlayabilirsiniz. Sadece uyku getirmesi ya da eğlendirmesi amacıyla değil, ayrıca öğretici özelliği de olan bebek masal kitabı, bebeğinizin gelişme çağında en ihtiyacı olan şeylerden biridir. 

Masal Kitaplarının Yararları Saymakla Bitmez

Masal kitaplarının resimlerine bakarak anlatılan hikâyeler sayesinde bebeğinizin hayal gücü gelişirken dil gelişimine de katkıda bulunursunuz. Kullandığınız her kelimeyi günlük hayatta konuşurken dile getirmek ister ve bu sayede masallardaki hayali olaylar ile gerçek dünya arasında ilişki kurmayı öğrenir. Siz masal anlatırken o da iyi bir dinleyici olmayı öğrenir ve bu da ileride dikkat dağınıklığını giderecek önemli bir meziyettir. Masal kitabı içinde geçen problemlere çözüm bulmaya çalışırken bebeğiniz de size katılır. Bu sayede sadece kitaba bağlı kalmadan hayal gücünü kullanarak, neden-sonuç ilişkisi kurmaya çalışır ve bu zihinsel gelişimini olumlu yönde etkiler. Bebekler için masal kitapları sayesinde, bebeğinize çeşit çeşit masallar anlatırken bir yandan da bebeğinizin huzurlu uyumasına yardımcı olursunuz.

Bebeğinizle Bağ Kurmanın En Güzel Yolu Masal Anlatmaktan Geçer

Bebekler için masal kitapları sadece bebeğinizin zihinsel gelişimine katkı sağlamaz. Masal anlatırken bebeğinizin gözlerinin içine bakmak, onun heyecanını izlemek ve hatta verdiği cevaplarla keyifli bir sohbet etmek her ebeveynin yaşamak istediği şeylerdir. Masallar sayesinde bebeğiniz ile verimli vakit geçirirken aranızdaki bağ daha da güçlenir. Bu güçlenen bağ sayesinde bebeğiniz ileri yaşlarda daha özgür ve sosyal ilişkilerinde daha yapıcı olur. Hayal dünyasında örnek aldığı karakterler aracılığıyla ona gün içinde vermek istediğiniz mesajları masallar sayesinde daha naif bir şekilde verebilirsiniz. Sizden ve çevrenizden öğrenemediği birçok şeyi masallar aracılığıyla öğrenir.

Bebeğinizin Gelişimine Göre Masal Kitabı Seçmek Çok Önemli!

Bebek ve çocuk masal kitabı seçerken bebeğinizin yaşına uygun olup olmadığına dikkat etmeniz çok önemlidir. İçeriği, tasarımı ya da resimleri bebeklerin gelişimini ya da sağlığını olumsuz yönden etkilememelidir. Hala eliyle tam kavrayamayan, ısırma ya da kemirme güdüleri güçlü olan bebekler için kalın karton sayfalardan oluşan masal kitapları almanızda fayda vardır. Aksi halde siz kitabı okurken o tüm sayfaları yırtmak ve hatta yutmak isteyecektir. Bu da boğulma riskine yol açar. 0-3 yaş arası bebekler için daha basit masallar içeren kitaplar seçerek, hikâyeye daha hâkim olmalarını sağlayabilirsiniz. Basit ama eğlenceli masallar ile bebeğinizin dikkati dağılmaz, size ve masala daha iyi odaklanır. 3 yaş civarı bebekler artık daha fazla soru sormaya başlar ve öğrenmeye daha açlardır. Bu dönemde daha karmaşık fotoğraflara ve hikâyelere sahip 3 yaş masal kitabı ile bebeğinizin merakını olumlu yönde pekiştirebilirsiniz.

En Eğlenceli Masal Kitapları İçin ebebek’e Gelin!

Bebekler en çok hayvanların olduğu masal kitaplarını severler. Onların farklı görünümleri ve çıkardığı sesler ile çok eğlenirler. Bu yüzden masal kitaplarında hayvanların olması masalları okurken daha iyi odaklanmalarına yardımcı olur. Çiçek Mini Masallar Dizisi ile bebeğinize farklı hayvanların farklı hikâyelerini anlatarak onun uykuya geçmesini kolaylaştırabilirsiniz. Mikado Yayınlarının İki Utangaç Panda masal kitabı ile bebeğinize utangaçlığı aşmanın yolunu gösterebilirsiniz. Mışıl Mışıl Öyküler serisiyle hem kız hem de erkek bebeğinize özel hikâye kitabı hediye ederek huzurlu uykunun yanında hayal gücüne de katkı sağlarsınız.

Klasikleşmiş Masallar ile Geçmiş ve Gelecekle Bağ Kurun

Eski zamanların masallarını unutmak mümkün mü? Hepimizin mutlaka en çok sevdiği bir masal karakteri vardır. Anne babalarımızın bize anlattığı ya da okuduğumuz Külkedisi, Pamuk Prenses, Pinokyo, Kırmızı Başlıklı Kız, Çirkin Ördek Yavrusu gibi birçok klasikleşmiş masalı barındıran kitap setleri ile bebeğinize kendi çocukluğunuzdan anılar sunabilirsiniz. Bu masalları okudukça huzurla çocukluğunuzu hatırlarken, kendi çocuğunuza da aynı duyguları yaşatmanın keyfine varırsınız.

Daha minik bebeğiniz için renkli ve büyük nesneler içeren kitaplar ile bebeğiniz için özgürce hikâye uydurabilirsiniz. Çiçek Kucak Dolu Öpücükler Serisi ve Sevimli Hayvanlar Serisi ile bebeğinize sevimli hayvanlar aracılığıyla mini öyküler anlatabilir hem vahşi hem de evcil hayvanları tanıtırken, hayal ve dil gücüne katkı sağlayabilirsiniz.

En Sevilen Masal Kitapları, En Uygun Fiyatlarla ebebek’te!

Bebeğinizin gelişimi için her detayı düşünen ebebek, bebek masal kitabı konusunda da bütçenizi sarsmayacak fiyatları ile sizlerle. Bütçenizi sarsmayacak çok uygun fiyatlara en kaliteli yayınevlerinin kitapları ebebek farkıyla sizlerle.

 

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo