SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Diş Fırçası

BEBEK DİŞ FIRÇASI

Bebeklerimizin sağlığı bizim için her şeyden önce gelir. Bu nedenle, bebeğimizin sağlığını korumak için çabalarımız, önce kendi sağlığımıza dikkat ederek daha hamilelikte başlar. Bebeğimizi kucağımıza almamızla birlikte yapmamız ve dikkat etmemiz gereken şeylerin sayısı da artacaktır. Bebeğimiz büyüdükçe bunlara sürekli yenileri eklenir. Bebeklerimizin ağız ve diş sağlığını korumak da en çok özen gösterilmesi gereken konulardan biridir. Bunun için ihtiyacınız olacak şey oldukça basittir. Tıpkı biz yetişkinlerin kullandığı gibi, ancak bebeğimize uygun olanlarından bir bebek diş fırçası ve macunu bunun için yeterli olacaktır.

Bebeklerde Ağız Sağlığının Önemi

Ağız sağlığı hem yetişkinler hem de bebekler için oldukça önemlidir. Peki bebeklerin dişlerinin henüz anne karnındayken oluşmaya başladığını biliyor muydunuz? Bu nedenle hamile annelerin kalsiyum açısından zengin beslenmeleri gerekir. Ortalama 6. aydan sonra çıkan süt dişlerinin dökülüyor olması, bakımının aksatılabileceği anlamına asla gelmez. Özellikle meyve gibi tatlı gıdalar tüketildikten sonra bebeğinizin ağız bakımını yapmak oldukça önemlidir. Aksi takdirde yavrunuzun ağzında hızla çürük oluşmasına ve ağrı yapmasına neden olabilir. Bu nedenle erkenden bebeğinizin ağız bakımını yapmaya başlamalı ve belirli aralıklarla diş hekimine götürmelisiniz.

Bebeklerin Dişleri Ne Zaman Fırçalanmaya Başlanmalıdır?

Bebeklerde diş fırçası kullanımına, ilk dişin çıkmasından itibaren başlanabilir. İlk aşamada, diş etlerinin altından görünen minik beyaz dişleri bir gazlı bez veya tülbentle silerek işe koyulabilirsiniz. Ancak ek gıdaya başladığınız zamanlarda bu yeterli gelmeyecektir. Keza yavrunuza diş fırçalama alışkanlığını ne kadar erken edindirirseniz o kadar iyidir. İlk denemelerde yavrunuzun dişlerini kendiniz fırçalayabilirsiniz, ancak miniğiniz mutlaka fırçasını eline alıp, bu işi kendisi yapmak için heveslenecektir. Burada size düşen, yalnızca bebeğinize izin vermektir. Biraz su ve fırçasını eline vererek oynamasına ve ağzına sokmasına izin verin. Birkaç denemeden sonra dişlerini nasıl fırçalaması gerektiğini keşfedecektir.

Bebeklere Diş Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğinize seçeceğiniz her üründe olduğu gibi, diş fırçası seçerken de özenli olursunuz. Bebeğinizin sağlığını direkt olarak etkileyen bir ürün olduğundan dolayı fırça seçimi oldukça önemlidir. Bebeğinize kullanacağınız ilk fırçanın yavrunuzun dişlerine batmayacak bir ürün olması, bu alışkanlığı edinmesinde fayda sağlayacaktır. Kaymaz sapları olan fırçalar alarak bebeğinizin fırçasını kolayca kavramasına yardımcı olabilirsiniz. Bazı bebek diş fırçaları güvenlik halkasına sahiptir. Diş fırçalama alışkanlığını yeni yeni edinen bebeğinizin fırçayı boğazına kadar sokmasına engel olacak bu güvenlik halkası içinizin rahat olmasını sağlar.

Bebeğinize diş fırçalama alışkanlığını daha kolay bir şekilde edindirmek için, ışıklı ve desenli ürünler oldukça iyi bir seçenek olabilir. Böylece fırçası onun için bir oyuncak niteliği taşır. Aynı zamanda yavrunuz bu işi bir zorunluluktan ziyade oyun olarak görür. Ebebek’te tercihinize uygun her çeşit bebek diş fırçası ürünlerine bir tık ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Bebeğimin Diş Fırçasını Hangi Sıklıkla Değiştirmeliyim?

Normalde yetişkin insanların en az 3 ayda bir diş fırçalarını değiştirmeleri gerekmektedir. Ancak minik yavrunuz fırçasını sizin kullandığınız gibi kullanmayacaktır. Zaman zaman sağa sola atacak, kemirecek ve sürekli oynayacaktır. Dış fırçaları çok çabuk bakteri üretmeye müsait bir eşya olduğundan bebeğinizin fırçasını daha sık aralıklarla değiştirmeniz tavsiye edilir. Fırça kıllarının açıldığını daha erken fark edersiniz, bebek diş fırçasını yenilemenizi tavsiye ederiz. 

Bebeğinizin Sağlığını Düşünen ebebek, En İyi Bebek Diş Fırçalarını Sizler İçin Seçti

Pek çok anne ve bebek ürününde en uygun fiyatları ve en kaliteli markaların ürünlerini bir araya getiren ebebek, bebek diş fırçası ürünlerinde de sizlere hizmet vermekten gurur duyuyor. Bebeğinizin ağız bakımını sağlıklı ve kolay bir şekilde yapabilmeniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünler burada. Ağız sağlığının ihmal edilmemesi gereken bir konu olduğunu hatırlatarak, bebeğiniz ve size sağlıklı gülüşler dileriz.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo