SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Deniz Kolluğu

BEBEK DENİZ KOLLUĞU

Tatil, eğlenmeye ve dinlenmeye imkân verdiği sürece, aile bireylerinin bir yıl boyunca iş ve ev hayatlarındaki verimini ve motivasyonunu arttıran önemli bir zaman sürecidir. Özellikle yaz aylarında bebeklerinin peşinden bir parka, bir bahçeye koşan anne ve babalar için daha yorucu olan yaz ayları; iyi bir deniz tatili ya da tek günlük havuz ve deniz kaçamaklarıyla bütün aile bireyleri için hem keyifli hem de serinletici olacaktır. Minik bir bebekle yüzmeye gidiyorsanız da bebek deniz kolluğu almadan sakın yola çıkmayın. 

Miniğim için Bebek Deniz Kolluğu Almalı mıyım?

Havuzlu bir sitede oturuyorsanız, deniz tatilleri olmazsa olmazınızsa, uzun süreli tatil yapma fırsatınız olmuyor ama günübirlik deniz ya da havuz keyfi yapmayı seviyorsanız ve bu aktiviteden hem sizin hem de bebeğinizin keyif almasını istiyorsanız bebek deniz kolluğu almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bebeğinize kolluk taktığınız sürece ister havuz ister deniz olsun su içerisinde bebeğinizi kavramanız, onu yüzdürmeniz ve oynatmanız hem daha kolay hem de daha güvenli olacaktır. Deniz kolluğu miniğinizin herhangi bir sebepten dolayı elinizden kayması durumunda suya batmasını engelleyerek, su yutmadan derhal müdahale edebilmenizi sağlar. Deniz kollukları, bebeğinizin ilerleyen yaşlarda yüzmeyi öğrenebilmesi için bir basamaktır. Çocuk kolluk ile yüzerek önce suda dengede durma pratiği yapar ve böylece su korkusunu yener; daha sonra ise kolluklarını çıkararak, güvenle ilk kulaçlarını atacak cesareti kendinde bulabilir.

Kız Bebek Kolluk Modelleri

Kız bebek anneleri aksesuar, kıyafet, ayakkabı, oyuncak gibi diğer ürünlerde olduğu gibi bebek deniz kolluğu tercihlerini de genellikle pembe renkten yana kullanıyorlar. Pembe dışında kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil de kolluklarda kullanılan favori renklerdendir. Bu renkler genelde canlı tonlarda kullanılıyor çünkü; canlı renkler hem bebeklerin duyularını harekete geçirerek öğrenmelerini ve yüzmeye karşı olumlu tutumlar sergilemelerini hem de deniz ya da havuz üzerinde bebeğinizin hemen fark edilmesini sağlıyor.

Şişirildiğinde balık yüzgeçleri, kelebek kanatları, arı antenleri gibi parçaların kolluk üzerinde üç boyutlu olarak belirdiği tasarımlar bebeğinizin şirinliğine şirinlik katarken, çocukların hevesle takıp yüzmelerine imkân sağlıyor. Bunun yanında düz renk üzerine parıltılı, simli şekil ve desenler de kız bebek kolluk modelleri arasında yerini alıyor. Ürünlerin tek parça ya da iki parça halinde şişirilen modelleri de mevcuttur. İki parçada şişen modeller, birinin açılıp sönmesi ihtimaline karşı daha güvenli olduğundan tek parçada şişen modellere göre daha çok tercih edilir.

Erkek Bebek Kolluk Modelleri

Erkek bebek anneleri genelde mavi renk tonlarını tercih etse de mevzu çocuk kolluk modelleri olunca daha çok turuncu, yeşil, sarı ve tonlarını tercih ediyorlar. Bunun sebebi, bebeklerini mavi renkli deniz ya da havuz üzerinde daha kolay fark edebilmeleridir. Erkek bebek kollukları genelde köpek balığı, kaplumbağa, gemi ve dalga gibi deniz temalı desenler kullanılarak tasarlanır. Bu desenler ürünün, özellikle minik beyler tarafından severek kullanılmasını ve suda keyifli vakit geçirilmesini sağlar. Kızlarda olduğu gibi erkek bebek kolluk modelleri de tek ya da çift parça şişmeli seçenekleriyle sizlere sunulmaktadır.

 

Bebek Deniz Kolluğu Alırken ve Kullanırken Dikkat!

Bebeğinize deniz kolluğu seçerken model ve tasarım özelliklerinin yanında, bebeğinizin sağlığını tehdit edecek özellikler içeriyor olmamasına da özen göstermeniz gerekir. Öncelikle seçeceğiniz marka güvenilir olmalı ve ürün içeriğinde toksik madde, ağır metaller, zararlı kimyasallar bulunmamalıdır. Bu maddeler bebeklerde alerjik reaksiyonlar, solunum yolu hastalıkları ve cilt problemlerine sebep olabilir. Ayrıca ürün üzerinde bebeğinizin yutabileceği kadar küçük veya boynuna dolayabileceği kadar uzun parçalar ve aksesuarlar bulunmamasına dikkat edilmelidir. Ürünün supap kapakları kontrol edilmelidir. Kolay açılan, sıkı kapanmayan kapaklar, siz fark etmeden açılarak istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir.

Aldığınızın ürünün hem yaş aralığı hem de uygun kilo özelliklerine bakarak bebeğinize en uygun bedeni bulmalısınız. Alacağınız ürünün küçük olması bebeğinizin kollarını sıkabilir. Böyle bir durumda bebeğiniz rahat etmeyip ağlayarak, eğlenmek yerine yüzmeye karşı olumsuz bir tutum geliştirebilir. Bedeninden büyük alınan ürünler ise bebeğinizin kollarından kayıp çıkabilir.

Bebek ve Çocuk Kolluk Fiyatları

Anne ve bebeklerin ihtiyaçlarını bilen ve bu ihtiyaçları karşılayabilmek için en güvenilir ürünleri seçen ebebek, bebek deniz kolluğu gereksiniminizi de unutmadı. Hem kız hem de erkek bebekler için kullanabileceğiniz farklı desen, renk ve tasarımlardaki çocuk kolluk modelleri için mutlaka mağazalarımıza uğrayın. Kampanyalarımızı takip ettiğiniz takdirde, kaliteli ürünlere daha uygun fiyata sahip olabileceğinizi de unutmayın.