SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Cam Rende

BEBEK CAM RENDE

Bebeklerin ilk 6 ayında, anne sütünün tartışmasız en iyi ve en önemli besin kaynağı olduğunun tüm dünyada kabul gördüğünü söyleyebiliriz. Genel olarak anne sütünü bebeğinize en fazla 2 yaşına kadar verebilirsiniz. Daha sonra bebeğiniz, sizi emmeyi bırakacak ve hepimizin yediği yiyeceklerle beslenmeye başlayacaktır. Tabii öncelikle, miniğinize yiyeceklerin tadını öğretmeniz gerekir. Bunu kolaylaştırmak için de bazı ekipmanlara ihtiyaç duyacaksınızdır. Ek gıdaya geçiş döneminde, bebek cam rende ile meyve ve sebzeleri kolaylıkla bebeğinize uygun hale getirebilir, bu dönemi daha rahat geçirebilirsiniz.

Cam Rende Nedir ve Nasıl kullanılır?

Cam rende, ortası tümsek ve pürüzlü kenarlarında oyuk bölümleri olan oval biçimli camdan üretilen ezici bir araçtır. Uzun yıllar boyunca annelerin kullandığı cam rende, yapıldığı ham madde nedeniyle oldukça sağlıklıdır. Cam rende sebzelerden öte meyvelerin ezilmesi, pütürlü hale getirilmesi için daha sık kullanılır.

Cam rendeyi kullanmak oldukça basittir. Öncelikle meyvelerin kabukları ince bir biçimde soyulmalıdır. Sonra meyveyi dilimleyip cam rendenin pürüzlü noktasına sert bir biçimde sürterek ezilmesi sağlanır. Ezilen meyve püreleri yanlardaki oluklarda birikir. Bebeğiniz için ne kadar gerekliyse o kadar meyve rendelemeye devam edebilirsiniz. Aksi takdirde, fazla rendelenmiş ve bekletilmiş yiyecekler kolayca kontamine olacak ve yararlılığını yitirecektir. Ancak başlarda bebeğinizi pek zorlamamalısınız. Çünkü bebeğiniz önce meyvelerin tadına bakacak, karnını doyurmayacaktır. Bebeğinizin sağlığı için cam rendenin her kullanımdan sonra iyice temizlenmiş olmasına özen gösterilmelidir.

Ek Gıdaya Geçişte Cam Rendeden Yararlanarak Bebeğinize Sağlıklı Besinler Hazırlayın!

Bebeklere ek gıdaya geçişte kullanılan metal rendeler, bıçaklar, çırpıcılar ve el karıştırıcıları içerdikleri metal parçalar nedeniyle pek fazla kullanılmamalıdır. Uzmanlar, meyve ve sebzelerin metal bir aletle kesildiğinde vitamin değerlerinin önemli ölçüde azaldığını dile getirmektedir. Bebeğinize yiyecek hazırlarken metal mutfak aletleri kullanmak, besinlerin vitaminlerinde değer kaybına neden olacağından cam rende kullanmanız daha faydalı olacaktır. Böylece bebeğiniz tadacağı besinleri değer kaybı olmadan bol vitaminli bir şekilde tüketebilir.

Bebeğinize Hazırlayacağınız Püreler Cam Rendeyle Tam Kıvamında!

Cam rende sayesinde meyvelerden hazırlanan püreler, pütürlü bir kıvamda hazırlanır. Herhangi bir el parçalayıcısı ile hazırlayacağınız meyve püresi pürüzsüz bir kıvamda olacaktır. Yavrunuzun pütürlü bir yiyecekle beslenmesi ileride diğer besinlere daha kolay adapte olmasını sağlar. Pürüzsüz yiyeceklere alışan bebeklerin çiğneme hareketi için çalıştıracağı kasları yeterince güçlenmeyecektir. Dişleri çıksa dahi yiyecekleri ısırıp öğütmek yerine püre halinde tercih edecektir.

Cam Rende Kullanmanın Avantajları

Cam rende ile daha pütürlü püreler yaparak bebeğinizin ileride diğer yiyeceklere daha kolay alışmasını sağlayacaksınız. El gücüyle çalışan cam rende elektrik kesintilerinden etkilenmez. Cam rende çok hafiftir ve taşıması çok kolaydır. Camdan imal edildiğinden bulaşık makinesinde dahi yıkanabilir. Cam rende fiyatı, muadillerine göre kıyaslanmayacak kadar uygundur. Bebeğiniz için püre yapımında kullanılan cam rende güvenlidir.

Sağlıklı Meyve Püreleri Hazırlamak İçin Alacağınız Cam Rende ebebek Sayesinde Ayağınıza Gelsin!

Minik yavrunuzun ilk lokması, cam rende ile hazırlayacağınız sağlıklı bir püre olsun. Bebeğiniz, hazırladığınız meyve püresini büyük bir iştahla yiyecektir. Cam rendeyi nereden bulurum, diye düşünmeyin. Bebeğiniz alacağınız bebek cam rende ürününü uygun fiyatlarla ebebek’ten alabilirsiniz. Böylece miniğinize yapacağınız sağlıklı püreler için alacağınız cam rendeler, ebebek ile ayağınıza kadar gelir.

Copyright 2001-2024 e-bebek.com her hakkı saklıdır. ETBIS
Ebebek Logo