SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Ateş Düşürücü

BEBEK ATEŞ DÜŞÜRÜCÜ

Anne ve babaların en büyük korkularından biri bebeklerinin ateşli bir hastalık geçirmesidir. Ateşli hastalıklarda, hastalıktan ziyade yüksek ateş rahatsız edici bir etkiye sahiptir. Çünkü ateşi çıkan bebek huzursuz olur ve kendini çok yorgun hisseder. Ateş ortalamanın çok üstüne çıktığı durumlarda ise bebeklerde kalıcı hasarlara sebep olabileceği gibi hayati tehlike bile taşımaktadır. Bu sebeplerden dolayı ebeveynler en kısa sürede bebeklerin ateşini düşürmek isterler. Gelişen teknoloji ve yeni nesil bebek ateş düşürücü yöntemlerle artık annelerin işi daha kolay, bebeklerse daha huzurlu.

Ateş Düşürücü Bant İle İlaç Kullanmadan Bebeğinizin Ateşini Düşürün

Bebeğiniz uykusunda sayıklıyor, sık sık dönüyor ve inliyorsa mutlaka ateşini kontrol etmelisiniz, çünkü; bebekler ateşleri yüksek olduğunda huzursuz olur ve bu belirtileri gösterirler. Bebeklerin ateşini düşürmek için hemen ılık bir duş aldırmak en iyi yöntemlerden biridir. Ancak çoğu zaman ılık duş yeterli gelmez. Duş sonrası baş bölgesi, koltuk altları ve diz kapağı altları sirkeli bez ile serinletilmelidir.

Bebekler çoğu zaman ıslak bez ve ılık duştan pek hoşnut olmazlar. Çığlık atarak duştan kaçmaya çalışan bebekler, ağlayarak bezin vücuduna temas ettirilmesine izin vermezler. Bu durum ise anneleri hemen ilaç kullanmaya yönlendirir. Ateş düşürücü bant, yeni nesil annelerin imdadına yetişti. Henüz çoğu anne ve baba tarafından tanınmayan, ancak kullanıldıkça ebeveynlerin evden eksik etmediği bakım ürünlerinden biri haline gelen bebek ateş düşürücü bant çeşitleri, ilaç kullanmadan önce ateş düşürmek için kullanılabilecek güvenli ve etkili bir yöntemdir.

Bebek Ateş Düşürücü Bant Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Genelde ateşli hastalıklarda bebeğin ateşini düşürmek için kullanılan bebek ateş düşürücü bant; soğuk tedavi isteyen diş, kas ve baş ağrılarında da kullanılabilen çok fonksiyonlu bir üründür. Sadece bebeklerde değil, yetişkinlerde de yüksek ateşin etkili ve güvenli bir şekilde düşürülmesinde kullanılmaktadır. Ateş düşürücü bant ilaç değildir. İlaç içermediğinden; ilaçlara yan etki oluşturabilecek özellikte değildir ve bu nedenle İlaçlarla birlikte kullanıma da uygundur.

Paketi açıldığında yapışkanlı hidrojel bir yüzeye sahiptir. Ürünün hidrojel yüzeyi bebeğin alın bölgesine yapıştırılır ve daha sonra yüzeyde soğutma etkisi yaparak bebeğinizin ateşinin düşmesine yardımcı olur. Ürünler minik yavrunuzun cildini tahriş etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ateş düşürücü bant çeşitleri, 1 yaşından büyük çocukların kullanımı için uygundur. Ancak 1 yaşından büyük olan bebeklerde kullanıldığında dahi mutlaka ebeveyn gözetiminde olmalıdır. Çünkü siz fark etmeden bebeğiniz bandı çıkarabilir. Daha da kötüsü bant burun delikleri ya da ağzını kapatabilir, hatta boğazına kaçarak boğulmasına sebep olabilir.

Ateş Düşürücü Bant Nasıl Kullanılır?

Ateş düşürücü bantları satın almadan önce mutlaka son kullanma tarihine bakılmalıdır; çünkü tarihi geçmiş ürünler soğutma ve yapışkan özelliğini kaybedebilir. Paket açma yerinden açılarak içerisinden bant çıkarılır. Bandın yapışkanlı hidrojel yüzeyi koruyucu film ambalajla kaplıdır. Yüzeydeki ambalaj nazikçe çıkarılır ve bebeğin alnına yapıştırılır. Ancak miniğinizin alın yüzeyi temiz ve kuru olmalıdır, aksi durumda bant yüzeye tutunamaz ve kayar. Bantları isterseniz makas yardımıyla keserek boyut ve şeklini değiştirerek de kullanabilirsiniz. Her bant 1 defa kullanım için uygundur. Kullanılmış bantlar atılmalı, kullanılmayan bantları ise paketinde muhafaza edilmelidir. Yoksa bantlar bozularak yapışkan ve soğutma özelliğini kaybedebilir.

Bebeğinize ateş düşürücü bantla müdahale edip, ılık duş aldırıp ateş düşürücü şurup kullanmanıza rağmen ateşini düşüremiyorsanız, mutlaka en kısa sürede uzman doktorunuza danışmanız gerekir.

Kaliteli ve Güvenilir Ateş Düşürücü Bantlar ebebek’te!

Bebeklerin ne zaman hastalanacağını ve ateşleneceğini tam olarak kestiremezsiniz. Bu nedenle her an bebeğinizin ateşlenme durumuna karşı hazırlıklı olmalı ve evinizde mutlaka bebek ateş düşürücü bulundurmalısınız. Minikleri huzursuz etmeden, daha fazla ağlatıp ateşini yükseltmeden ve ilaç kullanmadan ateşlerini güvenli bir şekilde düşürebilin diye; kaliteli markaların ateş düşürücü bant çeşitleri uygun fiyatlarla ebebek’te sizleri bekliyor.