SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Yaylı Bebek Yatağı

YAYLI BEBEK YATAĞI

Bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebilmesi için doğdukları andan itibaren ebeveynleri tarafından özenli bir şekilde bakılmaları gerekir. Bir bebeğe iyi bakmak denince hemen akla; onu anne sütüyle beslemek, organik ve sağlıklı yiyecekler vermek, hastalıklardan korumak gelmektedir. Evet bunlar gereklidir; ancak bebekler iyi bir uyku uyumadıkları, gün içerisinde yeterli dinlenmedikleri zaman ne kadar iyi beslenirse beslensinler yeteri kadar ve sağlıklı bir şekilde büyüyemezler. Bu nedenle ebeveynler olarak bebeğinize huzurlu ve rahat bir uyku için uygun çevre koşullarını sağlamanız gerekir. İyi bir uyku sağlamak için yapmanız gereken ilk şey ise bebeğinizin yaşına uygun yaylı bebek yatağı almaktır.

Doğru Yaylı Yatak Seçiminin Bebek Gelişimi için Önemi

Bebeklik dönemi büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu bir dönemdir. Bebeklerin büyümesini, hipofiz bezinden salgılanan büyüme hormonu kontrol eder ve hipofiz bezi en iyi uyku anında çalışır. Dolayısıyla büyüklerimizin çok sık kullandığı “bebek uyuyunca büyür” sözü kesinlikle bilimsel temellere dayanıyor. Bebeklerin uyuyunca daha iyi büyüdüğü ve bebeklik döneminde bebeklerin günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirdiği gerçeğinden yola çıkarsak; miniğiniz için doğru bebek yaylı yatağı seçebilmek çok önemlidir.

Yaylı Bebek Yatağı Model Seçenekleri ve Özellikleri

Bebeğiniz için yatak alışverişine çıktığınızda çok fazla seçenekle karşılaşacaksınız. Bebeğinizin yaş ve gelişim ihtiyaçlarına cevap verebilen uygun ürünü bulabilmeniz için bir yaylı bebek yatağında hangi özellikleri aramanız gerektiğini iyi bilmeniz gerekir. 

Yaylı bebek yatakları farklı ölçülerde üretilmiştir. Böylece bebeğinizin karyola ya da beşiği için en uygun yatağı bulabilirsiniz. Ürün içerisinde bebek ve çocukların ortalama ağırlığına uygun esneklik özelliğinde, paslanmaz yaylar kullanılmaktadır. Bu yaylar bebeğinizin yataktaki uyku pozisyonuna göre yeteri kadar esneyerek bebeğinizin vücudu ve yatağın birbiriyle tam bir uyum içerisinde olmasını sağlar. Yaylı bebek yataklarında, yayların dış yüzeyden hissedilmesi ve batmasını engellemek için yayların üst yüzeyi uygun kalınlıkta sünger malzeme ile kaplanır. Yatağın iç ve dış kısmında kullanılan sünger ve diğer tekstil malzemeleri, antibakteriyel ve %100 organik ürünlerden üretilerek bebekler için en sağlıklı yataklar tasarlanmıştır. Bebek ve çocuk yataklarında yatağa çiş kaçırma kazalarının olabileceği düşünülmüş ve ürünlerin dış yüzeyi bazı modellerde kolay silinebilir, bazı modellerde ise tamamen çıkıp yıkanabilir özellikte üretilmiştir.

Yaylı Ortopedik Bebek Yatağı

Ortopedik bebek yatağı vücudu en doğru şekilde tutan ve destekleyen, bebeğinize konforlu bir uyku veren yataklardır. Yarı ortopedik ve tam ortopedik olmak üzere farklı çeşitleri bulunan bu yatakların en önemli özelliği, bebeğinizin kemik yapısına uygun olmasıdır. Hem park yataklarda hem de karyolalarda kullanabileceğiniz ortopedik bebek yatağı alırken, bebeğinizin karyolası ile aynı ölçülerde olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin karyolasına uygun ölçüde bir yatak almadığınız durumda ortopedik bebek yatağı; ortopedik özelliği bir yana dursun, bebeğinizin omurga ve vücut gelişimini olumsuz etkileyerek ortopedik sağlık sorunlarına sebep olacaktır.

 

70*110 Yatak ve 60*120 Bebek Yatağı

Bebeğiniz için uygun yatağı seçerken yatağın beşik ya da karyola ile aynı ölçüde olması gerekir. Eğer 60*120 bir karyolanız varsa mutlaka 60*120 bebek yatağı almanız gerekir. Bebeğinizin beşik ya da karyola ölçüsü 70*110 cm ise alacağınız ürün de mutlaka 70*110 yatak olmalıdır. Karyolanın ölçüsünden daha büyük bir yatak alır ve onu karyolaya sıkıştırmaya çalışırsanız; yayların şekli bozularak içi içe geçebilir, yatak yüzeyinin bazı yerlerinde potluklar oluşur ve ortopedik özelliği tamamen etkisiz hale gelir. Karyolanın boyutlarından daha küçük bir yatak aldığınız takdirde ise karyola ile yatak arasında boşluklar kalacaktır. Bebeğinizin kolu, bacağı, kafası uyku esnasında bu boşluklara girip sıkışarak, istenmeyen kazalara sebebiyet verebilir.

Bebek Yataklarınızda Aradığınız Konfor, Kalite ve Güven ebebek’te!

Bebeğiniz için yatak almaya çıktığınızda karşınıza o kadar çok seçenek çıkacak ki; bebeğinize yatak alırken onun için iyi bir şey yapma hissinden çok suçluluk hissi duyabilirsiniz. Ya onun için doğru ürünü almadıysam diye stres yaşamanıza gerek yok. Ebebek her üründe olduğu gibi; yaylı bebek yatağı konusunda da bebekler ve çocukların önce sağlığını, sonra konforunu ön planda tutuyor. Ebebek mağazalarında ve sitemizde bulunan farklı ebatlardaki bebek yatağı seçeneklerini incelemeden yaylı bebek yatağı almaya karar vermeyin.