SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Hamile Gecelikleri

HAMİLE GECELİKLERİ

Hamile kadınların giyim konusundaki en büyük endişeleri rahatlıktır. Hızla büyüyen bebeğin anne karnının hacmini arttırması ve beraberinde alınan kilolar, annenin eski kıyafetlerinden bir adım uzaklaşmasına neden olur. Rahatsız ve dar kıyafetler gebelik için uygun değildir. Özellikle gece uyurken rahatsızlık verecek gecelikler sadece anneyi değil bebeği de rahatsız edecektir. Bu duruma çözüm olarak hamile gecelikleri üretilmiştir. Bu gecelikler, esnek ve rahat yapısıyla annelerin rahat bir uyku çekmesine yardımcı olabilecek bir üründür.

Hamile geceliklerinin normal geceliklerden ayrılan kısımları daha esnek ve bol olmalarıdır. Bu esneklik, hem gebeliğin ilerleyen dönemlerine de uyum sağlayacak hem de karın ve bel bölgesini sıkmayarak bebeği rahatsız etmeyecektir. Ayrıca bu esneklik sadece gecelik için değil gebeler için olan tüm giysilerden beklenen bir özelliktir.

Hamile Gecelik Takımlarında Neler Var?

Hamile gecelikler tek başına bir ürün olduğu gibi takım halinde de satılabilir. Set olarak alınan ürünlerin içinde gecelikle birlikte şort, atlet ve sabahlık gibi yan ürünler de bulunabilir. Hamile gecelik takımı alırken bu ek ürünlerden hangilerini içerdiğine dikkat etmelisiniz. İhtiyacınız olmayan ürünleri içeren veya ihtiyacınız olan ürünleri içermeyen gecelik takımlarını almamalısınız.

Hamile Gecelik Modellerinde Hangi Tür Kumaşlar Kullanılıyor?

Hamile gecelikler diğer tüm tekstil ürünlerinde de olduğu gibi çok fazla çeşitlilik gösterir. Saten, penye veya likralı kumaşlardan üretilebilirler. Saten kumaşlar ile üretilen modeller hamile kadınlar için en uygun seçenektir diyemeyiz. Çok esnekliği olmayan saten kumaşlar anneyi rahatsız edebilir; ancak saten içeren pamuklu kumaşlarla üretilen ve gerekli esnekliği sağlayan hamile gecelik modelleri anne adayları için uygun olabilir.

Likralı kumaşlar esneklik konusunda herhangi bir problem yaratmazlar. Likra doğal yollardan üretilebilir; fakat sentetik olanlar da vardır. Bu ayrımı kullanıcının yapması biraz zordur. Sentetik ürünler alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu yüzden güvenilir markalardan ve güvendiğiniz satıcılardan alışveriş yapmanız önerilir. Penye kumaşlar ise belki de en çok tercih edilen kumaş türüdür. Esnekliği, rahatlığı ve serin tutması gibi özellikleriyle vazgeçilmezdir. Belli oranda pamuk içermesi ter emicilik özelliği sağlar. Bu da gece rahat bir uyku geçirmek için önemli bir özelliktir.

Hamile Gecelik Fiyatları Her Keseye Uygun Aralıklarda

Kadın tekstil ürünleri çok fazla çeşit üretilir. Bunun sonucunda farklı kalite, marka ve standartlara göre çok farklı hamile gecelik fiyatları ortaya çıkabilir. En düşük gelir seviyesine hitap eden ürünlerin yanında çok yüksek gelir seviyesine hitap eden pahalı ürünler de mevcuttur. Bu fiyat skalasındaki hangi aralık size uygun ise o fiyatta ürünler tercih edebilirsiniz.

Fiyatlar konusunda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle bilinen ve güvenilen markalardan alışveriş yapmalısınız. Ebebek’te bulabileceğiniz markalar yılların tecrübesi ile harmanlanmış kalitesine rağmen makul bir fiyat aralığı sunmaktadır. Ebebek resmi sosyal medya hesaplarını takip ederek indirimleri yakalayabilir ve daha uygun fiyatlara hamile geceliği satın alabilirsiniz.

Hamile Gecelikleri Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik sürecinin rahat geçmesi için tüm anne adaylarının kıyafetleri rahat, bol kesimli, esnek, yumuşak ve hijyenik olmalıdır. Hijyenikten kastımız; artık kıyafetler anti-bakteriyel özelliklere sahip özel kumaşlardan üretilmektedir. Bu tür kumaşlar anne sağlığını korumaya yardımcı olur.

Geceleri karanlıkta bakteriler daha kolay çoğalırlar. Terden kaynaklanan nem, vücut ısısının yorgan altında hapsolması ve antibakteriyel olmayan tekstil ürünleri bir araya geldiğinde bakteriler için çok mükemmel bir ortam sağlanmış olur. Yatak, bakteri üremesi için çok uygun bir ortamdır. Anne adayının bu durumdan etkilenmemesi için gecelikler dahil tüm kıyafetlerinde bu tür ürünleri tercih etmesi gerekir.

Hamile gecelikleri vücuda zarar veren kimyasal maddeler kullanılarak üretilebilirler. Tekstil ürünlerinin kimyasal açıdan insan vücuduna uygun olup olmadığını ölçmek için AZO testi kullanılır. Bu testi geçemeyen ürünlerin zararlı kimyasallar taşıdıkları ve insan vücuduna zarar verebileceği bilinmektedir. Bu testi geçmiş olduğunu bildiğiniz ürünleri almanızda fayda var.

Karında bir bebek taşımak elbette kolay değil, ancak bu süreci kolaylaştırmak kadınların elinde. Beslenme, spor, giyim ve yaşam ortamı gibi etkenlere dikkat ederek hayatlarını kolaylaştırabilir, bu sürecin zor değil keyifli geçmesini sağlayabilirler. İyi bir uyku düzeni bu dönemde çok önemlidir. Hamile gecelikleri, anne adaylarının uyku düzenine etki etmekte ve rahatlık sağlamaktadır. Bu yüzden kadınların gebelik alışveriş listesine hamile geceliklerini de eklemelerinde fayda var.