SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Emzirme Atleti

EMZİRME ATLETİ

Tüm anneler için emzirme mümkün olmasa da uzmanlar, anne sütünün bebekler için en iyi beslenme seçeneği olduğuna inanmakta ve olabildiği takdirde önermektedir. Emzirebilmek için de uygun giysiler işimizi kolaylaştıracaktır. Rahat bir emzirme atleti, yeni doğum yapmış ve bebeğini kendi sütüyle beslemeye karar vermiş bir annenin dolabının temelidir. Emzirirken dolabınızdaki sıradan bir sütyeni kullanıyorsanız, onu aşağı yukarı çekiştirirken hızlı bir şekilde desteğini kaybedeceğini göreceksiniz. Günlük iç çamaşırlarınız yerine ihtiyacınıza uygun modelde hamilelik atletlerini seçmeniz kullanım açısından yararınıza olacaktır.

Hamilelik Atletleri Almayı Tercih Etmeli miyiz?

Yuvaya bir bebeğin gelişi, anne baba için hayatlarındaki en güzel anlardan biridir. Ama tabii dünya, küçük bebeğinizin etrafında dönecektir. Annenin; yediği yiyeceklerden, uyku düzenine ve hatta kılık kıyafete kadar ince ayarlar yapması gerekecektir. İç çamaşırları da bunlardan biridir.

İç çamaşırı olarak tasarlanan hamilelik atletleri, genellikle daha az özellikli tasarımlara ve daha az bir renk yelpazesine sahip olacaktır. Ten rengi, siyah ve beyaz en popüler olan renklerdir. Hamilelik atletleri, genellikle sütyenlerin yerine takılabilmektedir. Sert kumaşlar sizi sıkıp rahatsız hissetmenize neden olacağından, vücudunuz büyümeye devam ederken sizi sıkan dar atletlerden kaçınmalısınız. Bunun yerine esneyen ve değişen bedeninize daha rahat uyum sağlayabilen hamilelik atleti satın almalısınız. Gebelikte seçeceğiniz atlet, vücudunuzu düzgün bir biçimde göstermekle kalmamalıdır. Aynı zamanda doğum sonrasında da giyilebilecek bir hamilelik atleti seçmenizde yarar vardır. Bu tip atletlerle bebeğinizi kolayca emzirebilirsiniz. Bu şekilde, paranızın karşılığını fazlasıyla almış olacaksınız.

Lohusa Atleti Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günümüzde bebeklerini anne sütüyle besleyen anneler, hem evde hem de toplum içinde bebeklerini besledikleri zaman, gerek kendilerini gerekse bebeklerini rahat ettirecek kıyafetleri iyi araştırmalıdır. Neyse ki artık bu işlemi kolaylaştıran giyim pazarı önceki dönemlere göre daha da büyüdü. Bugün, lohusa atletinin farklı tarzlarda üretilen birçok çeşidi vardır. Lohusa atletlerinin hepsi, bebeği besleme sürecini kolaylaştırmak ve annenin bebeğini hızla emzirebilmesini sağlamak için mümkün olduğunca konforlu hale getirilmiştir.

Emzirme atletleri, sütyenin destek yapılarını etkilemeden, kumaşın bir kısmının aşağıya katlanmasına yardımcı olan özel klipsler, çıtçıtlar veya kancalara sahiptir. Eğer gömleğinizi veya elbisenizi açmanız, bir kenara çekmeniz veya düğmenizin üst kısmını açmak zorunda kalmanız gerekiyorsa, altınıza bir hamilelik atleti giymeniz size rahatlık hissi verecektir. Daha geniş kol açıklıkları veya daha derin bir boyun çizgisi olan bir lohusa atleti seçin. Böylece bebeğinizi besleyeceğiniz zaman uygun bir şekilde atletinizi açabilirsiniz. Sıkarak size rahatsızlık vereceğinden, sert bir dikişe sahip olan lohusa atletlerinden kaçının.

Pamuk veya bambu gibi doğal liflerden yapılmış bir atlet tercih etmelisiniz. Doğal kumaşlar sizi serin tutar ve cildin nefes almasını sağlar. Sentetik kumaşlar ise aşırı sıcak tutabilir ve sizi terletebilir. Aynı anda bu kumaşlar, tahriş edici olabilir. Lohusa atleti satın almadan önce test edin. Hamilelikte ve emzirme sırasında annenin bedeninin ve cildinin daha hassas olması nedeniyle bu tarz özelliklere dikkat edilmelidir.

Destekli Emzirme Atleti ve Korseli Emzirme Atleti Hakkında Söylenecekler

Destekli emzirme atleti, lohusa annelerin bebeklerini emzirirken, göğüslerinin ihtiyaç duyduğu desteği sağlamaları için konforlu ve elverişli bir yol sağlar. Bu atletler, bebek tutulurken hızlıca müdahale edilip, tek elle farklı açılma stillerine sahip olabilirler. Konfor, bu atletler için çok önemlidir. Annenin tıkanmış süt kanalı mastite (meme iltihabı) yol açabileceği için aletin destek kısmının göğsü çok fazla daraltmasına gerek yoktur. Bu atletler, çok fazla esnemektedirler ve bu nedenle doğumdan sonra değişen meme büyüklüklerine uyum sağlamaktadırlar. Emzirme için kullanılan diğer sütyenlere göre destekli emzirme atletleri, karnınızı sarabildiği ve sizi ısıttığı için özellikle lohusalık gibi hassas bir dönemde tercih edilmelidir. Bu atletler en yaygın beyaz, siyah ve ten rengi olmak üzere çeşitli renklere sahiptir.

Korseli emzirme atleti, doğum sonrasında bedeninizin karın bölgesini sıkılaştırır ve şekillendirmeye yardım eder. Dikişsiz modellerini tercih ederseniz hem sizi rahatsız etmez hem de kıyafetinizin altından belli olmaz. Aynı zamanda bebeğinizi beslemenizde kolaylık sağlar. Gardırobunuzda muhakkak iyi bir emzirme atleti bulunmalıdır. İhtiyaçlarınıza uygun bir lohusa atleti için e-bebek’e göz atın ve size oldukça yardımcı olacak bu atletlerden farklı renklerde birkaç tane daha alın!