SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Yorgan

BEBEK YORGAN

 

Minik bebeğiniz dünyaya gelince tüm ailenin zorlandığı ilk şey uyku konusu olur. Henüz küçük olan bebeğiniz anne karnından farklı olan dış dünyaya alışmaya çalışır. Siz de bu süreçte bebeğinize ayak uydurmaya çalışırken uykusuzluğa ve bunun yarattığı yorgunluğa alışmaya başlarsınız. Bebeğiniz şirin beşiğinde uyuklarken en çok düşündüğünüz şey ise üşüyüp üşümediği olur. Ona alacağınız yumuşacık bir bebek yorgan ile huzurla uyumasını sağlayabilirsiniz.

 

Beşik Boyutundaki Yorganlar ile Hem Bebeğiniz Hem de Siz Huzurla Uyuyun

 

Yenidoğan bebeklerde çok kalın ya da çok büyük boyutlarda yorgan kullanmak tehlike yaratabilir. Tam olarak el ve kol hakimiyeti olmayan bebekler, siz farkında olmadan üzerindeki yorgan ya da battaniyeyi ağızlarına kapatıp nefessiz kalabilirler. Bu yüzden henüz çok küçük olan bebeğiniz için yarım kundak şeklinde saracak muslin bezleri ya da battaniyeler kullanmanız önerilir. Kış aylarında doğan bebeğiniz içinse hafif ve güvenli olan yorganları kullanabilirsiniz. Bebekler sizin kullandığınız boyutlardaki yorganları kullanamaz. Hem beşiklerinin küçük olması hem de güvenlikleri nedeniyle daha küçük boyutlardaki yorganları kullanmaları önerilir. Bebek yorgan ölçüsü genel olarak 95x145cm olmakla birlikte farklı boylarda da bulabilirsiniz. İdeal olan, bebeğinizin beşiği ya da yatağına uygun boyutlarda yorganlar seçmenizdir.

 

Kaliteli İç Dolgu ve Dış Kumaşa Sahip Yorganlar ile Yavrunuzun Sağlığını Düşünün

 

Bebekler için yorgan seçerken yorganın iç dolgusuna mutlaka dikkat edin. Genellikle çocuk yorganları yün, pamuk ya da elyaf iç dolgudan üretilirler. Yün yorgan, alerjik bebeklerin hassas cildinde kaşıntı ve döküntü yaratabileceğinden önerilmez. Daha çok pamuk ya da elyaf yorganlar ile bebeğiniz daha ferah bir uyku çekecektir. Eğer eviniz çok soğuk oluyorsa ve bebeğinizin cildine uygun ise yün yorganı tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, yün yorganın bebeğinizin güvenliği için ağır olmamasıdır. Pamuk iç dolguya sahip yorganlar genelde kuru temizleme ihtiyacı duyar. Bu, temizlenme açısından pek pratik olmayabilir. Çiş kaçırma ya da kusma gibi durumlarda hemen yıkama gereği duyacağınız yorganı her seferinde kuru temizlemeye götürmek sizin için zorlayıcı bir durum olabilir.

 

Antibakteriyel ve antialerjik iç dolgusu ile doldurulmuş yorganlar ile bebeğiniz güvenli bir uykunun keyfini çıkaracak. Hem hafifliği hem de ferahlığı ile bebekler sıcacık yataklarında güzel bir uyku çekecekler. Bu iç dolgu sayesinde kolaylıkla çamaşır makinesinde yıkanan bebek yorganlarının bazı modelleri yüksek ısıya maruz kalsa da bozulmaz. 90 dereceye kadar yıkanabilen yorganlar sayesinde istenmeyen bakteriler her yıkamada yok olur.

 

İç dokusundan sonra kumaşının kalitesine de dikkat etmenizde yarar var. Pamuklu, terletmeyen ve cildi kaşındırmayacak kumaşlardan yapılmış yorganlar ile bebeğiniz ferah bir şekilde uyuyacak. Yorganın iç dolgusunda olduğu gibi dış kumaşının da antibakteriyel ve antialerjik olmasına dikkat ederek alerjisi olsun veya olmasın bebeğinizin huzurla uyumasına imkan sağlarsınız. Toz tutan kumaşlar bebeğinizi rahatsız ederek uyku kalitesini düşürebilir. Çamaşır makinesinde yıkanması sonucu yapısının bozulmayacağı kumaşlar ile kaplanan yorganları tercih ederek bir yandan pratiklik sağlarsınız.

 

Her Bütçeye Uygun Fiyattaki Ürünler Hiç Bu Kadar Kaliteli Olmamıştı!

 

En kaliteli markaların tüm yorgan çeşitleri için mutlaka ebebek’e bir göz atın. Antibakteriyel ve antialerjik iç dolgu, mikrofiber dış kumaşa sahip yorganlar bebeğinizin sağlığını düşünürken, kaliteli uyku geçirmesine de olanak sağlar. Bebeğinizin beşiğine ya da yatağına uygun ölçülerde üretilen bu yorganların hafifliği ile bebeğiniz güvende olacak. Çamaşır makinesinde yıkayabileceğiniz bu yorganlar kolayca kuruyabildiğinden, her kirlendiğinde hızlıca bebeğinizin uykusuna yetiştirebileceksiniz.

 

Kaliteden ödün vermeyen ebebek, bütçenizi de her zaman düşünür. En uygun bebek yorgan fiyatları için ister mağazalarımıza gelin, ister aynı gün kargo imkânı ile internet sitemizden alışveriş edin. Sadece beyaz dış kumaşa sahip değil, özel tasarım kumaşlara ve renklere sahip bebek yorganları ile bebeğinizin uykusunun hem huzurlu hem de keyifli geçmesine imkân sağlarsınız. Kampanyalı fiyatları ile en sağlıklı bebek yorgan çeşitleri için acele edin.