SİPARİŞİM NEREDESİPARİŞİM NEREDE EN YAKIN EBEBEKEN YAKIN EBEBEK

Bebek Salıncağı

BEBEK SALINCAĞI

 

Çocukluk fotoğraflarınıza baktığınızda, muhakkak salıncakta olanlardan birkaç adet bulacaksınız. Bu fotoğraflarda yüzünüzde büyük bir mutluluk olduğuna hiç şüphemiz yok. Çünkü istisnasız her çok salıncaklara bayılır! Eskiden bu kadar çok park olmasa da mahallede dolaşan seyyar salıncaklara binmek için az sıra beklemedik. Yıllar geçse de ve bir sürü yeni oyuncaklar çıksa da salıncaklar asla popülerliğini kaybetmedi. Şimdi eskiye nazaran daha çok çocuk parkları olsa da onları her zaman bu parklara götürmek gerek hava koşullarından gerekse zaman yaratamamaktan her zaman mümkün olmayabiliyor. Peki bir bebek salıncağı alarak bu eğlenceyi bebeğinize her an sunabileceğinizi söyleseydik?

 

Bebeğime Salıncak Almalı mıyım?

 

Bu karar size kalmış. Ancak faydalarını okuyunca muhakkak bir adet almak isteyeceğinizden eminiz. Özelikle sıkça huzursuzlanan bir bebeğiniz varsa, salıncağı almaya karar verdiğiniz o güne her gün şükredebilirsiniz. Anne-baba olarak elbette çocuğunuzla sürekli ilgilenirsiniz. Ancak bu her zaman aynı düzeyde olamaz. Mutlaka evde bebeğiniz olmadan yapmanız gereken işler olacaktır. Bu anlarda sürekli ağlayan bir bebek hem motivasyonunuzu bozacak hem de o işi yapmanıza engel olacaktır. Bu nedenle bebek salıncağı gerek evdeki işlerinizi rahatça yapabilmeniz gerekse bebeğiniz için birçok anlamda eğitici olması açısından oldukça faydalı bir oyuncak olacaktır.

 

Salıncakların Çocuklar Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

 

Salıncakların bebeklerinizin neşe kaynağı olacağına emin olabilirsiniz. Ancak sadece bu değil, salıncakların bebeğinizi mutlu etmesi dışında da birçok faydası daha bulunuyor.

 

Özgürlük hissi: Salıncaklar bebeğinizin ayaklarını yerden kesecek; havadayken hissettiği hafiflik ve sallandığı esnada hissettiği rüzgâr bebeğinizde özgürlük hissi uyandıracaktır. Bu nedenle bebeğiniz salıncakta sallanırken büyük bir heyecan duyacaktır. Bu hissettiği heyecan mutluluğa dönüşecek, bu da bebeğinizin hem zihinsel hem de fiziksel açıdan gelişimine olumlu yönde yansıyacaktır.

 

Rahatlatır ve sakinleştirir: Sallanmanın bebekler üzerinde oldukça rahatlatıcı bir etkisi vardır. Hatta biz yetişkinlerde de aynı hissiyatı yarattığını söylemek mümkündür. Özellikle otizm gibi duyusal bozukluğa sahip çocuklar için salıncak mucizevi bir araç olacaktır. Sürekli ağlayan huzursuz bebekler ya da kolik gibi rahatsızlığa sahip minikler için bu salıncaklar kurtarıcıdır. Bebeğinizin sürekli ağlaması hem onu hem de sizi yorar. Birçok şeyi denediniz, ama sonuç alamadıysanız bir de salıncağı deneyin deriz.

 

Bebeklerin Uyku Düzeni İçin Faydalıdır: Bebekler, özellikle uyku zamanları garip bir enerjiyle dolabilirler. Oyunu bırakıp uyuma fikri onlara çok da cazip gelmeyebilir. Eğer evinizde veya bahçenizde bir salıncak varsa, durum düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir. Bebeğiniz, onun için bir oyuncak olan salıncağa ısrar etmeden binecek, sallanırken uykuya kolayca teslim olacaktır.

 

Göz Gelişimini Destekler: Bebekler, 6 aylarından sonra daha net görmeye ve derinlik algısını kavramaya başlarlar. Bu dönemlerdeki bebeklerin bu algılarını geliştirmek için salıncaklar harikadır. Onlar ileri-geri giderlerken etraftaki nesneleri inceleyerek derinlik algılarını da geliştireceklerdir.

 

Denge ve Koordinasyonu Sağlar: Bebeğinizin denge ve koordinasyonunu sağlaması için salıncaklar harika araçlardır. Bebeğiniz ileri-geri giderken salıncağa sıkıca tutunacaklardır. Onları ileri-geri hareket ederlerken aynı zamanda iç kulaktaki sıvı da hareket edecek, bu da onlar için iyi bir antrenman olacaktır.

 

Çocuk Salıncağı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Çocuklar için salıncaklar ne kadar eğlenceli olsalar da gerekli önlemler alınmadığında bir o kadar da tehlikelidirler. Bu nedenle çocuk salıncağı seçerken, öncelikle güvenlik önlemlerinin olup olmadığına bakılmalıdır. Ebebek’ten satın alabileceğiniz salıncak grubu, bebeğiniz için gerekli tüm güvenlik sistemlerine sahiptir. Karabinalı kilit sistemiyle salıncağı, kolaylıkla ve güvenli bir şekilde evinizin bir odasındaki tavanına asabilir, bebeğinize her an parkın eğlencesini sağlayabilirsiniz. Önündeki çıngıraklı topu ile bebeğinizin ekstra ilgisini çeken bu salıncak, uygun fiyatı ile sizi şaşırtacak. Birden fazla çocuğunuz ya da çocuğu olan komşularınız varsa, salıncak grubu bahçenize mutluluk tohumları saçacaktır. Rulmanlı sallanma sistemi ve paslanmak çelik borusuyla oldukça sağlam olan bu ürün, her bir koltuğunda maksimum 45 kg’a kadar ağırlığa izin veriyor. Kurulum hizmetinin de sağlandığı bu ürünlerle çocuklar mutluluktan uçacaklar.

 

En Uygun Çocuk Salıncak Fiyatları ebebek’te!

 

Çocuğunuzun yaz ya da kış fark etmeksizin, her an eğlenceye doymasını sağlayacak çocuk salıncak fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Bütçenize uygun olan bir ürünü seçip, ister evinizdeki tavana asarak isterseniz de bahçenize monte ettirerek bebeğinizin gelişimine katkı sağlayabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Kaliteli, güvenli ve uygun fiyatlı bebek salıncağı almak için doğru adrestesiniz.